Menu główne

Malinowe granie

Zaczęty przez christo, Październik 18, 2016, 08:54

Poprzedni wątek - Następny wątek

christo

Cytat: Wireless w Kwiecień 30, 2017, 11:52Polecam zabawę tym: http://openhome.org/pages/use/downloads/pi.html - wtedy może polubisz DLNA. Ten soft ma radio, AirPlaya, Tidala i Qubusa (oprócz streamowania muzyki przez DLNA). No i rzecz jasna jest gapless.
Ciekawie wygląda - muszę obczaić :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

axolotl

Potwór oparty na malinie oraz powerbanku. Encore mdsd jako dać i wznak słuchawkowy. [/img]

gratefullde

Cytat: axolotl w Kwiecień 30, 2017, 12:24Encore mdsd jako dać i wznak słuchawkowy

Jak się spisuje ten Encore mdsd ? Z jakimi słuchawkami współpracuje u Ciebie?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

axolotl

 Napedza Bayery dt770 pro (250 ohm) i radzi sobie z nimi swietnie. Malina smiga z Moode Audio.

Wczesniej mialem matrixa mini-i i tam byla przeogromna scena, tutaj jest wszystko blizej sluchacza co nie znaczy ze jest gorzej.

Zalezalo mi na mobilnosci i uwolnieniu sie od gniazdka. Udalo sie. Musze jeszcze popracowac nad zlozeniem tego wszystkiego w jakas inna calosc bo te gumki .... hehehe

Najlepsze jest to ze wszystko odtwarza wlacznie z dsd. Na dodatek moze sluzyc jako transport cyfrowy. Posiada wspoldzielonego jacka z spdif.

gratefullde

Funkcjonalna bestia :) Fajny ten minimalizm. Choć do niedawna obchodziłem szerokim łukiem takie urządzenia to czym więcej o tym czytam tym bardziej żałuję, że tak późno sie tym zainteresowałem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

axolotl

Mnie ostatnio zaczyna meczyc "klockomania".
Szukam prostych ale zadowalajacych brzmieniowo rozwiazan.
Dodam jeszcze ze przy takim rozwiazaniu malina sluzy rowniez jako trasport cyfrowy bezposrednio do daca.
A ze dac mam we wzmacniaczu to kolejny kabel odpada ;))
Zmiana kilku ustawien w moode audio i sygnal plynie po coaxialu albo spdif.
Muza leci po wifi z nasa badz radia internetowego.

W ustrojstwie zastosowalem kabel magnetyczny baseus, nei wyrabia sie zlacze od wpinania.


Pozdrawiam.

kazan

To może i ja się wypowiemw sprawie softu na nalinę . Polecam kolegom wypróbować PiCorePlayer zwłaszcza jak ktoś posiada/używa NASa . Genialne sterowanie przez squeeze commandera lub orange squeeze . Polecam !
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

gratefullde

U mnie będzie to grać jako transport do DAC McGyvera przez coax. Na razie żadnego NASA nie będę stawiał więc oprogramowania dedykowanego pod niego nie wypróbuję. Pliki będą zasysane z dysku po USB. Oczywiście nie mam na razie pojęcia jak to zrobić, czekam na sprzęt i dopiero wtedy będę się martwił ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

axolotl

Jak dostaniesz to skladaj i testuj. Ludzie nie doceniaja tego malego ustrojstwa.
Potrafi przyniesc wiele usmiechu na twarzy ;)) Jak bedziesz mial pytania, wal smialo ;))

gratefullde

Moje pytania zaczną się zaraz po rozpakowaniu przesyłki ;D  Tak, że proszę być przygotowanym na niski poziom pytań ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

tatachabera

Cytat: gratefullde w Kwiecień 30, 2017, 18:20Moje pytania zaczną się zaraz po rozpakowaniu przesyłki   Tak, że proszę być przygotowanym na niski poziom pytań

Przecieraj szlaki... ;)  tutaj więcej będzie takich pytających :)
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

osiek

Niedawno miałem Malwinkę u siebie testowo jako grajek Tidala. Grało to u mnie po USB, które ponoć jest kiepskie a i tak dźwięk był obiecująco niezły. Po długim weekendzie przyjedzie zamawiam malinę, pewnie do tego dołożę HiFi Berry digi+, choć cały czas zastanawiam się nad niektórymi dedykowanymi DACami, bo opinie na temat niektórych sa więcej niż pozytywne, jednak zawsze brakuje w tych opiniach punktu odniesienia.  No risk no fun

gratefullde

Ja kupiłem malinke oraz digi plus pro. Też zastanawiałem się nad dac ale mam niezły więc zrezygnowałem.
Jak oceniacie stopień trudności jeśli chodzi o uruchomienie całości?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

osiek

Może nie jest to totalny plug&play ale mi zajęło w sumie może 3-4h z czego większość to szukanie w necie softu do zapisania systemu na karcie i poszukiwanie numeru IP maliny ;) generalnie jak ktoś nie boi się Google, umie obsługiwać komputer to da sobie radę spokojnie. Wszystkie moje boje dotyczyły Max2play.

Wireless

Hmmm - problem sprowadza się do znajomości Linuksa w zasadzie :)
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Cytat: Wireless w Kwiecień 30, 2017, 23:25
Hmmm - problem sprowadza się do znajomości Linuksa w zasadzie :)

Czyli z mojej perspektywy nie wróży to dla mnie dobrze :(
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

osiek

To zależy którego systemu będziesz chciał użyć. Jaśnie nie znam na Linuxie, korzystałem z poradnika Ciechomira na AS, który tłumaczy krok po kroku jak zainstalować Tidala na Max2play. Nic skomplikowanego w sumie. Pewnie znajomość linuxa się przyda jak chcesz korzystać z raspbiana i jakiegoś odtwarzacza typu picoplayer itp.

gratefullde

Na chwilę obecną jeszcze nie wiem z czego będę chciał skorzystać. Przyswajam teorię ale czym dalej w las tym ciemniej...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

osiek

Tez mi się tak wydawało :) Generalnie całkiem dobry i merytoryczny jest wafelka AS. Warto go przeczytać, dużo wyjaśnia. Tyle ze długi jest ;)

gratefullde

Mówisz o tym: Raspberry Pi (Malinka) z DACiem - HiFi - swietny odtwarzacz sieciowy
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

osiek

Tak. A poradnik Ciechomira chyba soe nazywał Tidal i Spotify na Max2play albo jakoś podobnie. Tez w dziale PC audio.

gratefullde

OK, dzięki. Lecę explorować nieznane ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Z tego co czytam to najlepszym softowym rozwiązaniem dla mnie był by Moode Audio. I teraz pytanie, czy załadowanie tego na kartę SD i do maliny to wszystko co jest potrzebne? Z poziomu tego Moode skonfiguruję całość, tj. wifi, przesyłanie dżwięku do dac, sterowanie z np. telefonu z androidem?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

IMHO tak.

Tutaj manual: http://moodeaudio.org/docs/readme.txt

Minusy: wychodzi mi na to, że to płatne jest...
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Manual widziałem ale info o płatności nieee... ale to może dlatego, że nie chciałem widzieć ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9