Stoliki Audio

Zaczęty przez Achmed, Styczeń 04, 2016, 19:48

Poprzedni wątek - Następny wątek

elem

A jakie drgania mają być niwelowane? Te przenoszone od podłogi czy te od silnika gramofonu?
Denon Jacka jest chyba miękko zawieszony.  Wg mnie sklejka 3mm całkowicie wystarczy. Mam klejoną 2x2mm i ani drgnie nawet przy bardzo głośnym słuchaniu. Płytę wiórową odradzam, potrafi śmierdzieć formaldehydem przez rok.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

frywolny trucht

No wszystkie możliwe. Np też te od głośników, obudów kolumn. Takie przekładki to wariacja na temat platform antywibracyjnych. Tutaj przykładowe rozwiązanie:

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tatachabera

Miękkie gumowe absorbery u mnie chyba nie zdałyby egzaminu ze względu na rozmiary blatu 125x61. Gramofon postawiony na jednej stronie powodowałby wychył blatu na gumkach.
Chyba zostanę przy sklejce 30mm. Na górę chciałem 40mm ( też ze względów wizualnych ) ale jest nieosiągalna w miejscowych firmach.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

tatachabera

Cytat: elem w Listopad 07, 2016, 16:54Mam klejoną 2x2mm i ani drgnie nawet przy bardzo głośnym słuchaniu.

Tomek mógłbyś zapodać jakieś foto jak to u Ciebie wygląda ?
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Melepeta

Też sobie stolik zrobiłem  :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

kawosz

Cytat: Melepeta w Listopad 09, 2016, 21:33Też sobie stolik zrobiłem 
:) Ładny :) Tylko gdzie denon ;D

tatachabera

Cytat: kawosz w Listopad 09, 2016, 21:41Cytat: Melepeta w Dzisiaj o 21:33
Też sobie stolik zrobiłem
Ładny  Tylko gdzie denon

Bez denona się nie liczy  :P

A tak na poważnie bardzo ładnie wygląda.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

frywolny trucht

Stopy są szerokie, bym szepnął, żeby podłożyć kółka. Bardzo żałuję, że mój ma wąskie nóżki, nie mam kółek i muszę pół wieży Babel rozbierać, żeby coś z tyłu zmienić- szorując stolikiem po podłodze, a kółka na gumowych oponkach też coś będą izolowały od drgań z podłogi.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Cytat: Melepeta w Listopad 09, 2016, 21:33Też sobie stolik zrobiłem 

To jest ze stolików Lack zrobione? Miałem kiedyś podobny pod gramofon.

Melepeta

Denon pójdzie do ludzi. Gdyby ktoś chciał, to pisać.
A kółek pod stolik nie trzeba. Stara szafka miała kółka, ale nie używałem. Wystarczy odsunąć tę półeczkę z książkami. I już jest dostęp z tyłu.
I potwierdzam, że zrobiłem to ze stolików Lack z Ikei. Nogi są zasypane piaskiem i odizolowane przez ten piasek od niższych blatów. Taki mój pomysł. Tylko te od samej podłogi nie mają żadnego patentu
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

tatachabera

Ołtarz odpalony 8) jutro zdjęcia zapodam.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

tatachabera

Stolik stoi, cieszy oko i ucho. Jest super :) Wymiary jak na planie wygląd jak na zdjęciu :) Nogi śr. 63mm wypełnione piaskiem kwarcowym. Wykonanie na najwyższym poziomie, nie można się do niczego przyczepić. Estetyka, elegancja i funkcjonalność te terminy najtrafniej go określają. Blaty - sklejka 30mm.

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Al Capone

Każdemu "majsterklepce", który potrafi trzymać szlifierkę (bączka) w dłoni i potrafi bejcować fornir bez zacieków polecam zrobienie stolika we własnym zakresie. Ja nie narzekam a koszty 2 -3 stówy.

Lyset

Cytat: Al Capone w Grudzień 03, 2016, 14:04
Każdemu "majsterklepce", który potrafi trzymać szlifierkę (bączka) w dłoni i potrafi bejcować fornir bez zacieków polecam zrobienie stolika we własnym zakresie. Ja nie narzekam a koszty 2 -3 stówy.

Taki troche Prl'owski klimat   ;-)
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Al Capone

Cytat: Lyset w Grudzień 03, 2016, 19:26
Cytat: Al Capone w Grudzień 03, 2016, 14:04
Każdemu "majsterklepce", który potrafi trzymać szlifierkę (bączka) w dłoni i potrafi bejcować fornir bez zacieków polecam zrobienie stolika we własnym zakresie. Ja nie narzekam a koszty 2 -3 stówy.

Taki troche Prl'owski klimat   ;-)


Reszta mebli jest z lat 50-tych ubiegłego wieku więc wszystko się zgadza.
Jedynie portret Bieruta już nie wisi ;-)

frywolny trucht

Rzadko się zdarza, że nie potrafię poznać w sumie sprzętu. Tobie się udało :) Chyba tylko Torensiaka ogarniam.
Może jeszcze Soniaka w lewym dolnym rogu.

Czy to są panele podłogowe?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Al Capone

To są panele :)  Sony nie mam :)

frywolny trucht

I nie ma żadnych przykrości akustycznych z tymi panelami?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Al Capone

#68
Cytat: frywolny trucht w Grudzień 03, 2016, 20:00I nie ma żadnych przykrości akustycznych z tymi panelami?

Nie stwierdziłem. Poprzednio kolumny stały w pomieszczeniu z kaflami i nie zauważam negatywnego wpływu paneli. Moim skromnym zdaniem problemy z panelami i akustyką są mocno przereklamowane. Nie twierdzę, że ich nie ma ale to, że nie są regułą.

kawosz

Z panelami pewnie tak ale z akustyką już nie . Wystarczy włączyć sprzęt po malowaniu w pustym pokoju  :) . Wtedy najlepiej słychać jaki wpływ na dźwięk ma akustyka :)

Al Capone

Cytat: kawosz w Grudzień 03, 2016, 20:14
Z panelami pewnie tak ale z akustyką już nie . Wystarczy włączyć sprzęt po malowaniu w pustym pokoju  :) . Wtedy najlepiej słychać jaki wpływ na dźwięk ma akustyka :)

Miałem na myśli wpływ paneli na akustykę :)

Eternal Seeker

Jak już masz dom,samochód a chcesz dopieścić system i ego : http://www.hifi.pl/nowosci/pokaz.php?nr=1876
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

SVART

#72
Bardzo ciekawy wątek :).

Dłuuugo zbierałem się z zakupem/zaprojektowaniem/zamówieniem stolika pod audio. Głównym powodem był mały wybór a w zasadzie jego brak. Jest mianowicie albo marne wykonanie i ignorowanie dbania o szczegóły, czego przykładem jest ten wątek albo nie do końca też atrakcyjne wizualnie (kwestia gustu), ale za to horrendalnie drogie rack'i (jak choćby ostatnie, gdzie ceny startują od 100k pln za półkę :) ).

Dla mnie stolik audio to nie nagrobek i zwalista forteca, ale część wystroju wnętrza i taki mebel powinien być - estetyczny, dobrze wykonany i nie rzucać się z oczy. Czasami warto poczekać i sprawić sobie coś pod własny projekt, wymiar i wg własnego upodobania. Cierpliwość opłaca się. Z różnych względów realizacja projektu trochę trwała, głównie czekanie na kolce :-p, ale to nie jest istotne - liczy się wynik. Stolik przyjechał w niedzielę z samego rana i z efektu jestem bardzo zadowolony. Nie ma żadnych krzywizn, wszystko równo, estetycznie, dbałość o szczegóły, podwójne malowanie, niewidoczne i równe spawy, takie samo szlifowanie - w zasadzie nie widać żadnej obróbki. Sami zresztą popatrzcie. Aż miło zawiesić oko, a szczególnie po ustawieniu wszystkich gratów. Jak sobie popatrzę na tego całego Rogoz'a (już nawet abstrahując od przeszacowanych cen - cena vs. jakość, chociaż od jakiegoś czasu jest lepiej, tyko ceny też pofrrruuunęły), to nie ma co iść na podobne skróty. Wykonawca spisał się na medal.

Zdjęcia autentyczne, a nie jak na stronie pewnego producenta audio-stolików, gdzie np. kolce (w dodatku krzywo) są ustawiane tylko do zdjęć a na nich kładzione są blaty na słowo honoru :).

I jeszcze jedno ważne spostrzeżenie - niczego nie musiałem poziomować kolcami itp. Sprawdzałem poziomicą po położeniu blatów i ustawieniu ostatecznie stolika w docelowej pozycji - nic się nie chybocze, idealny poziom, że o pionie nie wspomnę :).

Wszystkie kolce są profesjonalne, regulowane i wkręcanie w tuleje w ramie. Naturalnie, pod spodem blatu są odpowiednie podkładki. Blaty akurat sam zamawiałem i sam tylko musiałem wyfrezować otwory, żeby podkładki idealnie pasowały. Wymiary poniżej.

Na stolik doszły jeszcze 3 platformy z tego samego materiału pod pre, CD i gramofon.

P.s. Blaty są drewniane (dąb), żadne forniry czy inne imitacje. Liczy się dobra jakość. Drewno było delikatnie szczotkowane i postarzane, a następnie bejcowane. Wymiary: 1800/450/580, a więc w sumie to już kawał mebla.

Teraz stoi i cieszy oko oraz ucho :).

Ramę wykonał kolega z AS: kamil79



SVART

+ jeszcze kilka zdjęć. Stolik aktualnie dźwiga ok. 210-220 kg.


tomasz_pianista

Fajne! Ile taka przyjemność jeśli mogę spytać?
Grupa ratowania poziomu.