Audycje radiowe

Zaczęty przez rudy-102, Grudzień 29, 2016, 16:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Właśnie wyczytałem w gazecie, że wraca "Wieczór płytowy".

cyt."Dobra wiadomość dla melomanów: kultowa audycja "Wieczór płytowy" wraca na antenę radiowej Dwójki. Program, w którym płyty są słuchane od początku do końca, a rozmawia się o nich dopiero po tej prezentacji, zostanie wyemitowany w Programie 2 Polskiego Radia już 1 stycznia.   – W epoce cyfrowej, czasach serwisów streamingowych, playlist i plików mp3 będziemy słuchać, razem z Państwem, najważniejszych i przełomowych płyt w całości – zapowiadają prezenterzy. – Z namaszczeniem i pietyzmem, od początku do końca: strona A, strona B. A dopiero potem bonusy, konteksty, porównania, komentarze zaproszonych gości. Klasyka, jazz, rock, awangarda, elektronika. A raz w miesiącu to Państwo wybierają, czego będziemy słuchać! Zapraszamy w każdą niedzielę od godz. 22 do północy.
Pierwszy odcinek ,,Wieczoru płytowego" zostanie nadany na antenie Programu 2 Polskiego Radia w Nowy Rok o godz. 22. Audycję poprowadzą Tomasz Szachowski, Przemek Psikuta i Krzysztof Dziuba. W programie płyty:
* Pat Metheny Group – ,,Pat Metheny Group" (LP ECM, 1978)
* Fritz Reiner, Chicago Symphony Orchestra – ,,Strauss Waltzes" (LP RCA Victor Red Seal, 1961)"

merlin1973

#1
Super ;D

Wieczór płytowy z tego co wiem ;) był na antenie od 1983.03.13 do 1991.03.24.   
niedziela, program IV,  :) a potem program IV stał się programem II :)
Pozdrawiam S.CH.

paul_67

Fajnie, ale to już nie będzie to.W tamtych czasach człowiek czekał z wypiekami na twarzy na każdą audycję.Magnetofony się pucowało, taśmę szukało (czasem trzeba było stanąć przed dylematem- co zmazać!), a teraz gdy płyt dostatek i mogę mieć oryginał? To tak jak odgrzewany Jarocin.Niby gra muzyka, ale klimat już nie ten :)

rudy-102

No oczywiście emocje nie te i nikt nagrywać też już nie będzie, ale audycje z dobrą muzyką to rzadkość. Mnie szczerze mówiąc bardzie interesują dyskusje po prezentacji płyt.

rudy-102

Ale kiedyś niedziela, godz. 22-ga to była świętość. Nawet lodówkę wyłączałem na te dwie godziny, żeby móc czysto nagrać :). Takie czasy to były.

paul_67

Cytat: rudy-102 w Grudzień 29, 2016, 17:46No oczywiście emocje nie te i nikt nagrywać też już nie będzie, ale audycje z dobrą muzyką to rzadkość. Mnie szczerze mówiąc bardzie interesują dyskusje po prezentacji płyt.
Ale ze mnie malkontent...  :)

wojtek41

W zalewie codziennego chłamu może stać się ponownie fajną audycją. )
* Fritz Reiner, Chicago Symphony Orchestra – ,,Strauss Waltzes" (LP RCA Victor Red Seal, 1961)"
Dla mnie totalna "nowość" więc z chęcią posłucham.

rudy-102

Walce Straussa to raczej nie dla mnie, ale Metheny jak najbardziej.

vasa

Cytat: wojtek41 w Grudzień 29, 2016, 19:33
W zalewie codziennego chłamu może stać się ponownie fajną audycją. )
* Fritz Reiner, Chicago Symphony Orchestra – ,,Strauss Waltzes" (LP RCA Victor Red Seal, 1961)"
Dla mnie totalna "nowość" więc z chęcią posłucham.
Takie XIX wieczne disco :)
Komponowane specjalnie na imprezę, ale słucha się miło.
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

wojtek41

Walce znam, wykonania nie.

Wireless

BTW Straussa, walców, etc. niedługo tzw. żelazny punkt progtramu. Transmisja TV, dla której warto nie upijać się na umór w Sylwestra.
Pozdrawiam, Wireless

vasa



Cytat: Wireless w Grudzień 29, 2016, 20:52niedługo tzw. żelazny punkt progtramu. Transmisja TV, dla której warto nie upijać się na umór w Sylwestra.
Że niby z Wiednia?
A w którym programie?
A czy aby nie jest planowana zmiana ?
Oczywiście dobra :-/
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Wireless

Cytat: vasa w Grudzień 29, 2016, 20:56


Cytat: Wireless w Grudzień 29, 2016, 20:52niedługo tzw. żelazny punkt progtramu. Transmisja TV, dla której warto nie upijać się na umór w Sylwestra.
Że niby z Wiednia?
A w którym programie?
A czy aby nie jest planowana zmiana ?by
Oczywiście dobra :-/


Nie wiem, powiem szczerze, jak w tym roku. Ale w mojej rodzinie od jej zarania, Koncert Noworoczny z Wiednia to żelazny punkt programu. Gbyby PISowskie to (dobrze) zmieniły, to z pozycji liberała (rok temu) poprzez zielonego (obecnie) natychmiast przeszedłbym do Razem.
Pozdrawiam, Wireless

amati74

To pytanie możecie zakwalifikować do tych mniej inteligentnych ale wybaczcie po 12h pracy w hałasie tak bywa. Jeśli chciałbym posłuchać tej audycji w UK 🇬🇧 to muszę ściągnąć appke polskie Radio i ustawić program II?. Jeśli to wystarczy to czy w takiej appce to będzie audycja na żywo czy może jakiś marny streaming po czasie. Jeśli macie jakiś inne propozycje słuchania audycji ze smartfona  (niestety nie posiadam radia stacjonarnego) chciałbym lampowe ale żona mówi że taki klamot w domu to......, to proszę o pomoc taka audycja to cofnięcie się w czasie na co właśnie liczę.

Artur

rudy-102

A po prostu tak?
http://player.polskieradio.pl/-2
Jakość raczej doopna ,ale słychać.

Wireless

Można też przez TuneIn: http://tunein.com/
Zaleta taka, że, o ilę się nie mylę, jest osobna apka na smartfony, na smart TV też chyba się znajdzie, zatem można spokojnie
a. założyć sobie (darmowe) konto w TuneIn
b. stworzyć na własnym koncie preset stacji, które lubi się słuchać
c. i słuchać ich poprzez apkę, bądź bezpośrednio przez przeglądarkę.
Pozdrawiam, Wireless

amati74

Szczerze mówiąc nie lubię czasów nowoczesnych, kiedyś radio miało magiczna moc i piękne zielone oczko patrzyło na mnie z radiowego drewnianego pudła a teraz co cyfrowy przekaz tylko, ale nic to zapodam apke i uruchomię fantazje i będę słuchał z lampowca

Artur


merlin1973

Ktoś słucha audycji?
Pat Metheny Group - Pat Metheny Group LP 1978
Pozdrawiam S.CH.

amati74

Ale w trójce teraz fajny kawałek leci

Artur


amati74

Przed chwilą słuchałem Pata w dwójce teraz się przesiadlem na trójkę

Artur


amati74

A tak z innej beczki czy jest może na naszym forum temat o informowaniu o planowanych bądź już lecących w tv koncertach w sensie jaki kanał która godzina i data albo info emergency że właśnie leci dobra muzyka w tv. Jeśli takiego tematu nie ma to może ktoś dobrze poinformowany w temacie by takowy założył?

Artur

merlin1973

https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=126.0
ale czy Ty możesz to zobaczyć?  :o
Telegazeta audio - radio i TV
Pozdrawiam S.CH.

rudy-102

Cytat: merlin1973 w Styczeń 01, 2017, 23:10Ktoś słucha audycji?
Pat Metheny Group - Pat Metheny Group LP 1978
No patrz Pan. Zapomniałem.
Tak się w Coltrane`a zasłuchałem.
Teraz już walce lecą. :(

amati74

Otym właśnie myślałem dzięki za linka 😀

Artur


merlin1973

Pozdrawiam S.CH.