今日は - OBI-MANIA ...czyli klub miłośników japońskich wydań LP, CD, MC itp.

Zaczęty przez SVART, Styczeń 18, 2015, 13:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

Moim zdaniem, pozycja obowiazkowa .)


wojtek41


wojtek41

Debesciaki z Animals  :D

wojtek41


SVART

Widzę, że wątek chwycił i się rozkręca. Goood! :)

DSOTM mam w późniejszej wersji (poniżej), ale też daje radę. Generalnie preferuję mieć kompletny LP (obi, insert etc.) w idealnym stanie, a te łatwiej dostać w dobrych cenach (o ile 150-200 PLN wzwyż można nazwać dobra ceną :) ).

Reszta Floydów inną razą :).




elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Jeszcze jedna wisnia  ;)

SVART

Piękne!

Serce też rośnie koledzy, kiedy widzę jak szybko ten wątek się rozwija :).

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

Bylo wczesniej w innym watku, ale dzwiek to bajka...)
Promo.

gratefullde

Tego Metheny'ego to wyrwalem pieczątkę ale nie japońską niestety. Też fajnie brzmi :) ale klapki pewni lepiej :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

miniabyr

A czy nie zauważyliście  porównując wydania japońskie  do tych amerykańskich lub brytyjskich,że japońskie mają zupełnie inaczej brzmiące wysokie tony?Nie mówię ,że lepsze ale inne . Ja czasem wolę brzmienie nie japońskie. Tak mam z Kate Bush którą mam w kilku  wydaniach
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

masza

Japońskie wydania są realizowane w sposób bardzo liniowy.
W nich nie uświadczy się ani podbicia dołu ani góry pasma stąd niektórym może się wydawać, że graja "płasko" ale mikrodynamika jest na najwyższym poziomie.
Bez wątpienia mi ten sposób nagrywania najlepiej pasuje.

jamówię

Mam nadzieję,że nie wcinam się w winylowe zakupy?jeśli tak to proszę o przeniesienie do odpowiedniej zakładki a teraz do adremu,nabyłem dziś drogą kupna Kind of Blue w remasterze K2HD,180 zygla poooszło! :)
Wieczorem odsłuch. MarkN pisał,że w przypadki KoB K2 wyjątkow się udał,zobaczymy..
Wieczorem KoB,ReVox,Leben i Harbethy,oraz ja. Dam znać jak to wypadło 8)



SVART

Znaczy się ta wersja :). Też ją mam, muszę porownać kiedyś z wersją Ultra HD.





gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


jamówię

Stefan pisał,ż Ultra HD jest minimalnie lepsza,nie doprecyzował tylko co jest clou tej lepszości. Trzeba będzie porównać?

jamówię

Wysłuchałem i muszę z całą stanowczością napisać,że ten remaster wnosi nową jakość do kolekcji przeróżnych wydań KoB-moim zdaniem rzecz jasna. Jest to dla mnie granie lepsze niż z 200 g winyla Classic Records i z jubileuszowego wydania na błękitnym winylu. Instrumenty są nagrane w bardzo selektywny sposób,ale w żaden sposób nie niszczący płynności,czy analogowości tego wydania. Fortepian Evansa jest perlisty,sax Trane'a i Cannonballa skrzy się niczym arktyczne powietrze a przy zadęciach słychać genialnie pogłos studia. Bas Chambersa nareszcie ma 4 struny, w regularnej edycji ma dwie,na winylu u siebie w domu przy pomocy setu SME,SME Dynavector Karat i Sensor Prelude, miał trzy. Tu ma cztery,różnymi odcieniami grają talerze a "rozmowa " Davisa,cóż płynna,tam gdzie trzeba kłująca,gdzie trzeba pastelowa-miodzio. Polecam to wydanie,jest zrobione świetnie,to jedno z tych niewielu CD,gdzie nie tęsknię za gramiakiem :)

gratefullde

Jest aż tak dobrze ? Kurcze,  tak smakowicie to opisałeś,  że. .. Gdzie kupowales  ?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

jamówię

Cytat: gratefullde w Styczeń 19, 2015, 20:16
Jest aż tak dobrze ? Kurcze,  tak smakowicie to opisałeś,  że. .. Gdzie kupowales  ?

W Studio Hi Fi w Bielsku. Tak brzmi doskonale,lepiej zagra chyba tylko first press mono:) ale to jest moje zdanie. Poszukaj u Koszura w ccd Club,może tam jest,kiedyś była?