Audio Video Show 2017- relacja

Zaczęty przez frywolny trucht, Listopad 20, 2017, 12:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Dwa z tych powyżej pamiętam.
Luxmany grały ładnie. Grzechem byłoby narzekać.
Tam gdzie stały te płaskie wielkie pozbyłem się kamienia nazębnego [emoji51]

Co to są za słoiki we wzmacniaczu opisanym jako Manron ?

[emoji377]🥃
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: vasa w Listopad 21, 2017, 20:19Co to są za słoiki we wzmacniaczu opisanym jako Manron ?

Wzruszały publikę ogromnie. Jakieś ruskie NOs-y, ale symbolu nie pamiętam. Widać coś na zdjęciu?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 21, 2017, 20:23
.
Cytat: frywolny trucht w Listopad 21, 2017, 20:31
Cytat: vasa w Listopad 21, 2017, 20:19Co to są za słoiki we wzmacniaczu opisanym jako Manron ?

Wzruszały publikę ogromnie. Jakieś ruskie NOs-y, ale symbolu nie pamiętam. Widać coś na zdjęciu?
Wsadziłem tam głowę, widok mnie zaciekawił do tego stopnia że chciałem posłuchać ale leciał jakiś taki łomot że nie dałem rady.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht

#108
TEST 1- Żona wzięła udział w teście wiodącego dostawcy produktów i rozwiązań akustycznych. Dwie próbki dźwięku. W pomieszczeniu zaadaptowanym przez firmę i przed taką adaptacją. Żona trafiła w zaadaptowaną, a pani się ucieszyła. Myślałem, że to sztuczne podbicie uczucia euforii, ale okazało się, że sporo ludzi wybiera próbkę przed adaptacją. Pani się najwyraźniej naprawdę ucieszyła  ;D ;D Albo ludzie gupie, albo firma słabo oblicza ;)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#109
TEST 2- Na wystawie było sporo producentów różnego rodzaju ulepszaczy. Wynajmują pokój. Składają sobie jakiś zestaw i reklamują np. kondycjoner. I luz [wulgaryzm]? Tylko skąd ja mam wiedzieć co wniosło do słyszanego dźwięku to cudowne puzderko jedno z drugim?

Mili Państwo! Można się o tym przekonać tylko porównując bezpośrednio z cudeńkiem i bez cudeńka!

Naprzeciw takim oczekiwaniom wyszedł producent podkładek ( nóżek) antywibracyjnych. Zorganizował jakiś przełącznik, dwie identyczne kolumny i zabawa gotowa. Zielona dioda świeci- gra kolumna na absorberach. Nie świeci- bez absorberów. Oczywiście można podejrzewać, że coś gdzieś grzebnięto po cichu, efekt był wyraźny i nie trzeba było nic sugerować diodą. Rzeczywiście kolumny na absorberze grały mniej źle. Wyraźnie zmieniła się charakterystyka przekazu, inna aura w pomieszczeniu ( czyli nie ma mowy o tym, że głośniki wyżej uszu inaczej słyszymy, chodzi o zupełnie inny efekt), oraz uporządkowanie dźwięku. Zmiany są wręcz podejrzanie duże. Jeśli to tylko wynik użycia tych podkładek- nic tylko brać. Albo lepiej wypożyczyć i potestować u siebie :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#110
Na zdjęciach zarejestrowane Soul Note tylko w dwóch pokojach. Dziwne  ::) Mam wrażenie, że widziałem w jeszcze z dwóch?
Zmierzam do tego, że zestawy oparte o te klocki grały bardzo czystym, witalnym dźwiękiem. Wyróżniały się.

Zwłaszcza ten, za 9 koła, ale to może złudzenie? Synergia komponentów?: http://soulnote.pl/produkty/wzmacniacz-zintegrowany/sa-710-alu/
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#111
Pierwszy raz Sułek na plus dla mnie. Raz, że dźwięk. Dwa, że nie widać tych ujowych z wyglądu, białych rozgałęziaczy.
Pierwszy i drugi krok wykonany. Czas na anturaż.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

SVART

DYI AS nie grało, bo nie było SPACE ONE, to jak miał o grać :).

Wiele zdjęć, gdzie wkleiłeś, grało bardzo dobrze, np. małe TAD'y, KEF Blase Two, świetna bestia Piliniusa, do tego duży i kulturalny dźwięk z nowych Paradigm. Tradycyjnie przemiło w Ktema. Na Stadionie bardzo dobrze grały Maki z Rokpoertami, WA Alexx i kilka innych. Generalnie szybciej się wychodziło czasami, niż wchodziło do pomieszczeń :).

dyletant

Soul note z pierwszego zdjęcia grały także w zeszłym roku. Nie mogłem.wyjsc z pokoju trochę podpięte pasma ale fakt kryształ i pokój wypełniony muzyka a nie ściana Klusek. Za paczki w tej cenie około 4k albo niżej fajne granie podobnie jak u bukharda. Nie jest to szczyt marzeń ale taki mały budżetowy boenicke do Ajfona w sam raz i nie tylko.

Testa sam bym spróbował ale chyba przeoczyłem.

frywolny trucht

Niegdyś Grajpudła. Teraz Holophony. Kolumny oparte na papierzakach. Zwykle grały wypchniętą średnicą i przytłumioną górą. W tym roku nie. Były wysokie tony i nie było nosowej średnicy. Straciliśmy jednak charakter, do którego po latach, w niektórym repertuarze było OK, na rzecz wszystko źle. Sucho, płasko. Bardzo proszę o powrót do starej szkoły grania w takim razie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Tutaj fajnie grało. Nie wiem co to za głośniki. Po skosach widać, że sama góra Sobieskiego  ::) Elektronika Rockna. Pierwsze słyszę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

#116
Tutaj było bardzo oryginalnie. Facet puszczał cały czas- w pewnym uproszczeniu- szum morza  ;D I co ja mam napisać jak grały kolumny? No szumiały  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Cytat: frywolny trucht w Listopad 22, 2017, 19:51
Tutaj fajnie grało. Nie wiem co to za głośniki. Po skosach widać, że sama góra Sobieskiego  ::) Elektronika Rockna. Pierwsze słyszę.
Jak to nie wiesz ??? ?
Przecież to głośniki Mangera.
Jeszcze nie słyszałem żeby ktoś spieprzył kolumny na tych głośnikach.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

#119
Mewy, na molo chrapały tłuste foczki...


A teraz rzecz o drażliwości wystawców ( konstruktorów, właścicieli, dystrybutorów itd.) i braku pokory.
Pisałem, że byliśmy w trójkę? Zabrałem "między innymi" starego druha, który coś tam amatorsko dłubał kolumny DIY i zawsze ma sporo pytań, oraz wątpliwości.

W tym pokoju pan prowadzący imprę- na zdjęciu- bardzo ładnie się podłożył, bo nie dość że snuł głupie teorie, to jeszcze prowokował publikę do wyrażania swojego zdania.

Najpierw popłynęła muzyka z plików. Następnie pan powiedział, że teraz puści płytę i proszę posłuchać jak bardzo będzie lepiej. Puścił. Moja uwaga jest taka, że to były dwa różne kawałki z zupełnie innych kręgów muzyki więc jak można cokolwiek konfrontować? No głupota, a z jaką pewnością siebie głoszona. Pada pytanie do publiki: No i nie jest lepiej? A kumpel wypala, żeby nie puszczać audiofilskich kawałków, bo jak ten sprzęt jest taki świetny to powinien zagrać dobrze każdą płytę :) I on poprosi o jakąś "cywilną" płytę, żeby móc ocenić obiektywnie ile wnosi sprzęt. O ja! Gdyby wzrok mógł zabijać. Całkowita utrata równowagi  ;D  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Cytat: vasa w Listopad 22, 2017, 20:15Przecież to głośniki Mangera.

Tak ale całość to chyba jakieś DIY.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Kolejny przypadek. Pokój Marantz-a, trochę po godzinie 10. Wielkie oczekiwanie na prezentację Kena Ishiwaty o 12. Leniwie snuje się muzyka. Kumpel zaczyna mierzyć wzrokiem. No nie pasuje mu ustawienie głośników. Patrz Arek, o co chodzi, przecież osie promieniowania krzyżują się półtora metra przed pierwszym rzędem krzeseł? A ci z tylnych miejsc co mają słyszeć? Nie wytrzymuje i idzie do zawiadowcy pokoju. Proszę pana coś tu chyba jest źle ustawione i tłumaczy mu jak się normalnie wytycza miejsca głośników. Czy te kolumny są może jakieś specyficzne i wymagają innych warunków? Facet nonszalancko- z góry- mówi, że tak ustawił sam Ishiwata i jemu nic do tego. Niech kolega przyjdzie na pokaz i sam spyta. Kolega nie dawał za wygraną. A jaka będzie muzyka? Yello, czy dżezowe plumkanie? Bo może nie warto przychodzić, wszędzie to puszczają. No i żyłka człowiekowi puściła. Proszę pana, ja też rzygam tą muzyką, ale sprzedaję sprzęt, a ludzie kupują go jak im puszczę te parę kawałków, którymi już wymiotuję. Wie pan czego ja słucham? I zaczął wyliczankę gdy wychodziliśmy. Na korytarzu było słychać czego jeszcze słucha w domu :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

absolute magnitude

#122
Szeroki sweet spot. Z myślą o tych którzy zajmą najgorsze miejsca w pokoju.

Cytat: frywolny trucht w Listopad 21, 2017, 21:35Zmierzam do tego, że zestawy oparte o te klocki grały bardzo czystym, witalnym dźwiękiem. Wyróżniały się.

Solidne zabawki. Rozważałem mocno zakup Soul SD300, ale posiada tylko 1 x Analog IN, a przydałyby się ze dwa takie.
Wygrał Burson ;)

frywolny trucht

I ostatni karygodny przypadek. Tutaj mieliśmy do czynienia z cyklicznymi pokazami. Najpierw opowieść co jest co i po co, jaki to zajebisty sprzęt, jak możemy go dostosować do swojego gustu i akustyki i jakie są kosmiczne efekty. Następnie słuchaliśmy muzyki z pliku, a później z CD. Znowu ta sama historia. Różne kawałki i snucie opowieści, że dany nośnik jest bezwzględnie najlepszy. Pan mówi- to przed chwilą było piękne prawda? Grało piknie, ale teraz będzie tysiąc razy lepiej. Mijają jakieś dwie minuty i ponad 1/3 słuchaczy się wyniosła. Myślę, że wystarczy za komentarz. Czy ja pisałem, że dźwięk był wynaturzony? Ofensywny, spektakularny w skokach dynamicznych, ale karykaturalny. Czyżby poległa korekcja? Czy może gust organizatora pokazu po wuju? Pokory!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Prezentacja Wile hehehe -ego tego gościa nie mieści się w żadne ramy .To pan Sylwester  z którym się nie dyskutuje . Straszny gość . 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !