Audio Video Show 2017- relacja

Zaczęty przez frywolny trucht, Listopad 20, 2017, 12:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

rudy-102

Sorry za złośliwość, ale pierwsze skojarzenie to takie.




frywolny trucht

Ta szyba była jakby od frontu. W okrągłymi otworami pod głośniki. Taka dekoracja. Bez sensu, acz nie wysłuchałem co konstruktor miał na myśli w ten sposób rozwiązując budowę kolumny.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

miniabyr

Tak się śmiejecie z Boenicke  ,ale to jedna z niewielu prezentacji gdzie grało muzykę  .Nie było problemu czy to fortepian ,pop ,jazz . Grała muzyka której słuchało się z rozdziawioną gębą ! Czysta przyjemność i zaskoczenie . Moje pytanie czy to uzyskane brzmienie jest wynikiem magii  DSP zostało rozwiane -Zero dsp . Tylko wydajny wzmacniacz był potrzebny. Cena tych maleństw to cos ok 20tyś złotych  ,co przy efektach jakie dostaliśmy jest kwotą do zaakceptowania dla wielu  melomanów .  Firma ma na siebie pomysł i go realizuje . Mi się to podobało i już.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

bum1234

Pytanie tylko jakby to wyglądało po paru dniach....

Ale rzeczywiście charakterystyki różnych modeli tych kolumn są podobne, więc efekt jest zamierzony - prosta zwrotnica daje ciekawe efekty ;)

frywolny trucht

#80
Zeta Zero podobała mi się tego roku jak nigdy. W sensie, że dotąd niezbyt się podobała. Z powodu natarczywości, suchości wysokich tonów. Trochę połaziłem po pokoju. Fajnie. Nie to co tradycyjnie promieniujące zestawy. Coś jak MBL. Przede wszystkim jednak barwa w tym roku na plus. Brawo!
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

miniabyr

Wiesz Bum to był taki przypadek że tam liczyła się muzyka i ona na tej prezentacji była. Po paru dniach człowiek też się może złapać za głowę kupując inny ,droższy zestaw innej firmy. Tak chyba jest ze wszystkimi gratami . Po pierwszym zachłyśnięciu nowym sprzętem  wyłażą sprawy z trzeciego planu ,coś co nam umknęło w euforii.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

#82
Otóż płyta z nagraniem fortepianu wylądowała w odtwarzaczu ale jakiś gość poprosił o gitarę  :-\
Sam byłem ciekaw jak wypadnie nagranie fortepianowe.

Cytat: Jakub w Listopad 21, 2017, 12:53Biorąc pod uwagę, że głośniki tam są marki Tang Bang i Monacor, wcale nie jakieś super drogie, to można się w 2k PLN zmieścić z zakupem głośników. Tylko trzeba jeszcze szalonego stolarza, żeby obudowy zrobił, i mamy hajenda za 15-20% ceny oryginału.

Nic z tego, nie ma tak łatwo. Słuchałem bardzo starannie wykonanych podróbek i była kicha straszna.

Sam się podśmiewałem z tych kolumienek ale zaskoczyły mnie całkowicie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Zestaw MBL. Tak bardzo bym się nie pogniewał gdybym miał.  ::) ::) ::)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Cytat: Piterski w Listopad 21, 2017, 14:58Słuchałem bardzo starannie wykonanych podróbek i była kicha straszna.

W tym samym pomieszczeniu i z tym samym wzmakiem?

Ja nie twierdzę, że one grają źle i chętnie bym posłuchał, ale obawiam się, że na dłuższą metę wow factor nie wystarczy :)

Piterski

Paweł to dobrze ujął, że w ten sposób to się można naciąć na każde krótko słuchane urządzenie nawet za dużo większą kasę.
Pomieszczenie było inne i wzmacniacz też ale te kolumny podróbki zupełnie nie grały i to była prawdziwa karykatura Boenicke. Wzmacniacz i pomieszczenie tak tego skopać nie mógł.
Co do standów to podobne są używane do Grahamów.
Przyjedź Jakub w przyszłym roku na AS i sam się przekonaj. Ja byłem zaskoczony i pewnie coś bym się w końcu doszukał ale skala kolumny i dźwięku jaki produkowały to był szok.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Jakub

Miałem być w tym roku, ale nie wypaliło. W przyszłym będę na pewno.  ;)

frywolny trucht

Gdy jesteśmy przy dookólnych efektach. Takie dziwadełko wystawiano w Sobieskim: http://audio-art-technology.com/logos.php
Z wyglądu jestem zdecydowanie na nie, może do cygańskiego pałacu- ale dźwięk całkiem, całkiem. Z tych żywych, świeżych.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

absolute magnitude

#88
Bardzo elegancka relacja Frywolny!
Ciekawi mnie czy słyszał/widział ktoś monitory Diapasona?

vasa

Też się dłużej zatrzymałem przy miniaturkach Boenicke.
Dźwięk bardzo ładny, barwa i rozdzielczość bez zarzutu.
Jednak to nie są kolumny pełnopasmowe. Najniższych częstotliwości brak. Podbity górny bas żeby utrzymać równowagę tonalną. Przydałoby się dodać suba.
Mimo niezaprzeczalnych zalet to jest jednak produkt lifestylowy a nie audiofilski.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

SVART

Prawie same zdjęcia, w wrażenia gdzie? : )

Piterski

Słuchałem kolumn Art Audio w dwóch pomieszczeniach i sposób reprodukcji basu mi się nie podobał. Jest za bardzo podbity i dominujący.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

#92
Cytat: absolute magnitude w Listopad 21, 2017, 16:28Bardzo elegancka relacja Frywolny!

Dziękować. Nie wiem czy nie będzie trwała dłużej jak wystawa :)

Cytat: absolute magnitude w Listopad 21, 2017, 16:28Ciekawi mnie czy słyszał/widział ktoś monitory Diapasona?

Właściwie to wiem jak grają, co potrafią poszczególne modele- bo stoją u mnie na wiosce i od jakiegoś czasu miejscowa firma Audio Connect zabiera je na występy na AVS. W związku z tym, dla zaoszczędzenia czasu, ominąłem z rozmysłem w tym roku. Jak wypadły?

Cytat: SVART w Listopad 21, 2017, 17:06Prawie same zdjęcia, w wrażenia gdzie? : )

Zawsze możesz podzielić się swoimi :)
Poniżej Polski Klaster Audio: http://klasteraudio.pl/czlonkowie-peka/ Trzech producentów gramofonów się wypowiada :)

https://www.youtube.com/watch?v=1GJNSrdmy7A


ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Kandydat w kategorii Precjoza Wystawy ;)
http://supersounddevice.com/
Z Polski. Z Zalesia Górnego. Firma ma w ofecie dwie integry lampowe i serwer sieciowy. Bardzo przyjemny wygląd, niestety moje zdjęcia tego nie oddają.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

SVART


frywolny trucht

Taaak? A moim zdaniem  np. DIY AS słabo na tle innych. Najwyraźniej mają jakąś potrzebę strzelania sobie w stopę puszczając Metallicę. Chyba, że w ten sposób wentylowali pokój? Bo ludzie jak wpadali, tak wypadali. Co za kontrast w wyglądzie głośników. Jedne bardzo finezyjne w formie, od drugich pękają oczy. Na szybkości wkręcone głośniki. Trochę przypominają konstrukcje darkula... Można było ustawić jakiś parawan.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

DIY Audio  lepiej, o co nie było trudno- ale szczęki nie trzeba było zbierać z podłogi. Też dużo staranniejsze i bardziej zaawansowane wykonanie. Oba pokoje z "samoróbkami"- sobota okolice osiemnastej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Cytat: frywolny trucht w Listopad 21, 2017, 18:29
Kandydat w kategorii Precjoza Wystawy ;)
http://supersounddevice.com/
Z Polski. Z Zalesia Górnego. Firma ma w ofecie dwie integry lampowe i serwer sieciowy. Bardzo przyjemny wygląd, niestety moje zdjęcia tego nie oddają.
Ten zestaw grał z kolumnami equilibrum i bardzo mi się to granie podobało. Całość kosztowała nieco ponad 90 tys. Wzmacniacz 65, cedek 18 i kolumny 9.
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

christo

Cytat: frywolny trucht w Listopad 21, 2017, 18:43
Taaak? A moim zdaniem  np. DIY AS słabo na tle innych. Najwyraźniej mają jakąś potrzebę strzelania sobie w stopę puszczając Metallicę. Chyba, że w ten sposób wentylowali pokój? Bo ludzie jak wpadali, tak wypadali. Co za kontrast w wyglądzie głośników. Jedne bardzo finezyjne w formie, od drugich pękają oczy. Na szybkości wkręcone głośniki. Trochę przypominają konstrukcje darkula... Można było ustawić jakiś parawan.
Jak byłem to grali Rammstein :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

frywolny trucht

Teraz zestaw pomieszczeń, których dźwięku nie pamiętam, a to już sporo mówi. I pomieszczeń gdzie było zwyczajnie, przeciętnie. Nic się nie wyróżniało na plus czy minus. Wg mnie.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93