Jazz, tylko jazz

Zaczęty przez LampowY, Listopad 13, 2018, 09:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg


malg

Cytat: LampowY w Grudzień 02, 2018, 15:56
Polecam tą serię. Wspominałem o niej jakiś czas temu. Muzyka fantastyczna a i jakość nagrań bardzo porządna.
Ja w każdym razie zdecydowałem się zakupić dalsze płyty z tej serii. To kawał historii światowego i polskiego jazzu. Za grosze  :o
Mnóstwo nagranych koncertów dawnych Jazz Jmboree. 




mam kilka, dla muzyki

rudy-102


malg

Cytat: MarkN w Grudzień 03, 2018, 14:45
Pomysł nakręcenia filmu, to była właściwie idea Zach'a Brock'a - obecnie nowojorskiego skrzypka, które miał swój czas i rodowód na jazzowych scenach chicagowskich. Znają go wszyscy, bo jest to niesamowity skrzypek jazzowy i w ogóle znakomity muzyk. Przychodził na gigi mojego przyjaciela i grał z Grażyną Auguścik. Zach Brock odkrył muzykę Seiferta i się w niej zakochał - miłość była do tego stopnia silna, że poleciał do Polski szukać śladów i dokumentów na temat Seiferta.

Narzeczona Zacha Brocka, a właściwie wtedy jeszcze jego dziewczyna, to właśnie Erin Harper, która zaangażowała się w projekt. Warto zwrócić uwagę na live album Grażyny Auguścik z Green Mill - 'Live Sounds Live'. Grał tam wtedy z nią m.in Zach Brock, zresztą jego płyty też jak najbardziej są świetne - i można na nich zawsze odnależć kompozycje Seiferta. Polecam i 'Live Sounds Live' i płyty Brocka i film 'Passion'.
prosze bardzo tak wygląda z autografem Grazyny

malg



malg


LampowY

Obsługa logistyczna odbywa się przez Świat książki.

LampowY

Doszedłem do półki z literą P...
Petersona chwilowo minąłem (rządek z Oscarem Petersonem jest najdłuższy  8)) a zatrzymałem się przy Oscarze Pettifordzie. To był kontrabas!

Wyśmienita muzyka!

rudy-102


LampowY

Cytat: LampowY w Grudzień 05, 2018, 14:41zatrzymałem się przy Oscarze Pettifordzie

Pozostajemy dalej w epoce i klimacie  8)


LampowY

#162
Cytat: McGyver w Grudzień 05, 2018, 16:49
Co to za wędka?
Nottingham Analogue Ace Space 10"

LampowY

#163
I zrobił mi się autorski wieczór Oscara Pettiforda  :o


LampowY

No dobrze. Skończył mi się Pettiford  :(
Ale tuż za nim leży sobie... Pan Phineas Newborn Junior  :)

No to słuchamy  8)


LampowY

Dla odmiany... Newborn i idę spać  ???

LampowY

Szczerze przyznam, że nie miałem pojęcia o tym, że jeden z moich ulubionych aktorów - Jeff Goldblum jest między innymi muzykiem jazzowym (bardziej dla jaj chyba ale nawet fajnie mu to wychodzi)  :o

Dopiero dzisiaj na TIDALu wyczaiłem płytę. Lekka, łatwa i przyjemna, czyli taki jazz jaki lubię  8)


McGyver

A Clint Eastwood jest znanym kompozytorem i pianistą jazzowym. Znanym, nie słynnym. Słynnym to jest aktorem. Jest także audiofilem i popularyzatorem jazzu. W swoich filmach często wykorzystuje muzykę jazzową, a w scenach w których jest pokazane jak gra na fortepianie, gra naprawdę. Skomponował ścieżki dźwiękowe do wielu filmów,
Mało kto wie, że Eastwood skomponował także wykonywany przez Dianę Krall utwór "Why should I care". Jego syn Kyle Eastwood jest znanym basistą i kompozytorem jazzowym, a jego córka Alison Eastwood okazjonalnie występuje jako wokalistka jazzowa. Możemy jej głos usłyszeć m.in. na tej płycie:





Znajdziemy tam także utwór w którym sam Clint występuje w roli wokalisty.

LampowY

Cytat: McGyver w Grudzień 06, 2018, 15:28A Clint Eastwood jest znanym kompozytorem i pianistą jazzowym.
A tego tez nie wiedziałem ale klocki się układają bo teraz wiadomo po kim syn -Kyle Eastwood odziedziczył pasję do jazzu.
Mam wszystkie płyty Kyle'a.

Podobny, prawda?



LampowY

Ogłoszono nominacje do Grammy 2019

W 61. edycji nagród Grammy po dwie nominacje w kategoriach jazzowych otrzymali Fred Hersch, John Davers, Brad Mehldau i Miguel Zenón. Zwycięzców poznamy 10 lutego 2019 roku.

Nominacje w kategrorii Jazz:

Najlepsze Improwizowane Solo:

    "Some Of That Sunshine" – Regina Carter
    "Don't Fence Me In" – John Daversa
    "We See" – Fred Hersch
    "De-Dah" – Brad Mehldau
    "Cadenas" – Miguel Zenón

Najlepszy Album Wokalny:

    My Mood Is You – Freddy Cole
    The Questions – Kurt Elling
    The Subject Tonight Is Love – Kate McGarry With Keith Ganz & Gary Versace
    If You Really Want – Raul Midón With The Metropole Orkest Conducted By Vince Mendoza
    The Window – Cécile McLorin Salvant

Najlepszy Album Instrumentalny:

    Diamond Cut – Tia Fuller
    Live In Europe – Fred Hersch Trio
    Seymour Reads The Constitution! – Brad Mehldau Trio
    Still Dreaming – Joshua Redman, Ron Miles, Scott Colley & Brian Blade
    Emanon – The Wayne Shorter Quartet

Najlepszy Album Dużego Zespołu:

    All About That Basie – The Count Basie Orchestra Directed By Scotty Barnhart
    American Dreamers: Voices Of Hope, Music Of Freedom – John Daversa Big Band Featuring DACA Artists
    Presence – Orrin Evans And The Captain Black Big Band
    All Can Work – John Hollenbeck Large Ensemble
    Barefoot Dances And Other Visions – Jim McNeely & The Frankfurt Radio Big Band

Nalepszy Album Latino:

    Heart Of Brazil – Eddie Daniels
    Back To The Sunset – Dafnis Prieto Big Band
    West Side Story Reimagined – Bobby Sanabria Multiverse Big Band
    Cinque – Elio Villafranca
    Yo Soy La Tradición – Miguel Zenón Featuring Spektral Quartet


McGyver

Byłem w biedronce po piwo a tam z głośników sączy się całkiem przyzwoity jazz akustyczny z saksofonem.

LampowY

Cytat: McGyver w Grudzień 08, 2018, 19:36
Byłem w biedronce po piwo a tam z głośników sączy się całkiem przyzwoity jazz akustyczny z saksofonem.

No to spłyciłeś moje achtystyczne jazzowe uniesienia do poziomu biedry i browara  ;D ;D ;D

McGyver

Cytat: LampowY w Grudzień 08, 2018, 19:43No to spłyciłeś moje achtystyczne jazzowe uniesienia do poziomu biedry i browara   
Znaczy, idziem pić?  :P

LampowY


tomasz_pianista

Cytat: LampowY w Grudzień 08, 2018, 19:11The Window – Cécile McLorin Salvant

To jest bardzo dobra płyta i świetna wokalistka. Jak nie znasz, to obczaj na spotify/tidal. Byłem na jej koncercie w NFM (Wrocław), dziewczyna jest niesamowita.

Jeszcze posłuchaj tej babeczki:

https://www.youtube.com/watch?v=9P4TNe5yyU0&index=3&list=PLgWmP-F0RTPO9mclfEmv6uKaG-bu63Mcy

Grupa ratowania poziomu.