Poważnie...

Zaczęty przez frywolny trucht, Lipiec 13, 2014, 02:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: elem w Marzec 18, 2019, 20:37Bardzo lubie nasze, polskie wykonanie. Jeden egzemplarz mam jeszcze nie grany :)
Mam i lubię ale niestety w stanie gorszym.

dino

Cytat: McGyver w Marzec 18, 2019, 19:45Za to winyle mam coraz częściej ochotę posłać do wszystkich diabłów.
Adres Ci już kiedyś podawałem   ;) (dalej czekam na obiektyw)  ;D ;D ;D

Diabełki tu:  >:D  >:D >:D >:D

rudy-102

Cytat: elem w Marzec 18, 2019, 20:37
Bardzo lubie nasze, polskie wykonanie. Jeden egzemplarz mam jeszcze nie grany :)


To jest super wykonanie i brzmi to całkiem dobrze. Mój egzemplarz jest już mocno wysłuchany :).

McGyver

Cytat: elem w Marzec 18, 2019, 20:37
Bardzo lubie nasze, polskie wykonanie. Jeden egzemplarz mam jeszcze nie grany :)


Również posiadam. Kupiony osobiście w księgarni około 1989 roku, przesłuchany może z pięć razy.

Alexander

Cytat: elem w Marzec 18, 2019, 20:37
Bardzo lubie nasze, polskie wykonanie. Jeden egzemplarz mam jeszcze nie grany :)


Mam "zapasowy" egzemplarz z nieco innym logo Muzy - sądzę, że jest to późniejsze wydanie/wznowienie, ale rocznikowo nagranie to samo 

Alexander

I jeszcze dwie propozycje mocno odmienne podobnie jak przy jazzowych wersjach: Szkoci z Laredo stonowani, piękne muzycznie wykonanie i Włosi z Carmignolą - bardzo  dynamiczne wykonanie, czasem wydaje się za bardzo dynamiczne, ale przez to wyjątkowe :)

Kangie

Przypomnieliście mi, że też mam tę płytę. Wygląda mi na m/nm, tylko okladka troche podniszczona.

McGyver

Cytat: Alexander w Marzec 18, 2019, 21:45Włosi z Carmignolą - bardzo  dynamiczne wykonanie, czasem wydaje się za bardzo dynamiczne, ale przez to wyjątkowe
Ja już napisałem co uważam na temat wyjątkowości tego nagrania. No i IMHO ono nie jest dynamiczne, ono jest po prostu szybkie. Jednostajnie szybkie.

Alexander

Tak ono jest najszybsze, przynajmniej pośród wykonań, które posiadam    ;D

Alexander

Dynamiczne i świetnie nagrane jest, to ze zdjęcia, niestety jest, że tak powiem odczłowieczone  :(

dino

Cytat: Alexander w Marzec 18, 2019, 22:05niestety jest, że tak powiem odczłowieczone

Bo paczyli na cenę tego wzmacniacza. A ona nieludzka strasznie jest.

vasa



Cytat: vasa w Marzec 16, 2019, 15:18
płyta perfekcyjna.
Wirtuozowskie popisy japońskiego skrzypka Takashi Shimizu
Płyta nagrana, wytłoczona i zagrana perfekcyjnie.
Nie mogę się tego nasłuchać.
To nagranie ma jakiś hipnotyczny wpływ na mnie[emoji50]
Precyzja dźwięku skupia uwagę bardziej niż cokolwiek innego ostatnimi czasy. A przecież repertuar jest, co najwyżej, dobry. Bez problemu mogę wymienić 10 płyt muzycznie lepszych.
To jest chyba hajend.
Hajend z zestawu który jest co najwyżej poprawny.
Wynika mi z tego że to jednak nie w sprzęcie a w realizacja ogniskuje się audiofilia.
Tylko dlaczego jest tych nagrań tak tragicznie mało ? [emoji26]


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

vasa

Kolejne 15cm płyt przyszło [emoji38]
Kompletnie mi hamulce puszczają.
Opery jak to opery ale jest też box z muzyką baletową poświęcony Annie Pavlovej.
Rewelacyjnie mi się tego słucha. Takie skrzyżowanie soundtracku z Czajkowskim [emoji38]
Szkoda że balet odchodzi w przeszłość. Fajny był.
A ostało się z niego jezioro łabędzie i dziadek do orzechów [emoji1011]
[emoji853]

[emoji485][emoji377]
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Moriarty

Mam zwyczaj kupować muzykę klasyczną głównie w kolekcjach. Wychodzi nierzadko okazyjnie tanio, a zbiory bywają naprawdę wartościowe, zdarza się, że bez słabych punktów. Właśnie dotarła do mnie kolekcja nagrań Tafelmusik Baroque Orchestra "The Complete Sony Recordings". 47 płyt, każda w osobnej obwolucie - kopii oryginalnego wydania - do tego książeczka w trzech językach, z dokładnymi technicznymi opisami płyt i krótką notą o zespole.

Miałem apetyt na ten zbiór, bo Tafelmusik to według niektórych opinii jeden z najlepszych zespołów barokowych świata. Parę nagrań, które już miałem, zdawało się potwierdzać słuszność tej laurki. Właśnie słucham Koncertów brandenburskich i jest pięknie! :) Świetne wykonanie, dobre brzmienie. A to wszystko za jakieś grosze, nieoceniony Tomek wygrzebał dla mnie egzemplarz z bardzo dobrą ceną.

Bardzo polecam, bo to okazja, która zresztą chyba nie będzie długo aktualna.




YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

dino

Cytat: vasa w Marzec 19, 2019, 21:31Nie mogę się tego nasłuchać.
To nagranie ma jakiś hipnotyczny wpływ na mnie
Właśnie słucham ripu ....
Mniam  ;D

vasa

Cytat: dino w Marzec 21, 2019, 19:41
Cytat: vasa w Marzec 19, 2019, 21:31Nie mogę się tego nasłuchać.
To nagranie ma jakiś hipnotyczny wpływ na mnie
Właśnie słucham ripu ....
Mniam  ;D
A jaki masz?

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Cytat: vasa w Marzec 21, 2019, 22:51A jaki masz?
Specjalnie dla Ciebie 24/96  ;) ale mam to też w mp3 do auta (zrobiłem bo się znajomym spodobał).
Coś mi w tym mp3 brakuje i chyba "ruszę" kopie oryginału przed ponowną konwersja narzędziami do masterowania.

vasa



Cytat: dino w Marzec 25, 2019, 20:20
Specjalnie dla Ciebie 24/96  ;)
Pięknie dziękuję [emoji4]



Cytat: dino w Marzec 25, 2019, 20:20mam to też w mp3 do auta (zrobiłem bo się znajomym spodobał).
O rany!
Boguś.
Co Ty masz za znajomych [emoji50]
Daj im jakieś bum-cyk-cyk abo inny rap.


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Repertuar "popularny", wykonanie wzorcowe - trzeba nieść kaganiec oświaty (szczególnie, ze ci od kagańca mają strajkować).

vasa

Odpaliłem płyty które przyszły wczoraj w pancernym opakowaniu. Zauberflote Mozarta w stanie mint.
Nagranie niezłe, wykonanie bardzo dobre natomiast jest pewien problem z tłoczeniem. W cichych partiach słychać jakieś duchy. Jak gdyby przesłuch z sąsiedniego rowka.[emoji54]
Czy to jest inner groove distortion?
Specjalnie mi to nie przeszkadza.
Ot, ciekawostka [emoji6]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kefas

Znają koledzy tę Panią? Ja mam małe doświadczenie w tym temacie ale dziś jeszcze przed pracą zachciało mi się coś posłuchać i padło na tę płytę. Początkowo pomyślałem sobie, co za histeryczny śpiew ale im dłużej słucham tym bardziej mnie ciekawi, szczególnie 3-ci utwór (Handel - Un pensiero nemico di pace) mi przypadł do gustu, taki energiczny pasujący do tej histerii.

vasa

Pani jest dość znana.
Rzeczywiście jej interpretacje są, hmm, ekspresyjne [emoji6]
Osobiście niespecjalnie lubię jej twórczość ale to kwestia mojego gustu a nie kunsztu Cecylii.
Jeżeli płyta przypadła Ci do gustu to posłuchaj innych.
Bartoli lubi eksplorować różne mało znane rejony wokalistki klasycznej.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

kefas

 zapuściłem jeszcze raz lecz już nie skończę, zaraz do pracy ale posłucham jeszcze z chęcią.

vasa



Cytat: kefas w Kwiecień 01, 2019, 14:04
ale posłucham jeszcze z chęcią.
Jeżeli masz Tidala to jest tam dużo jej płyt.
Jeżeli nie masz to warto założyć konto.


[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

dino

Jak lubisz takie interpretacje to proponuje Simone Kermes - Lava  ;)