Polski wzmacniacz.

Zaczęty przez merlin1973, Lipiec 13, 2014, 19:53

Poprzedni wątek - Następny wątek

merlin1973

 Wasze doświadczenia z wzmacniaczami produkcji krajowej. Ktoś się spotkał z tym wzmacniaczem?
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

AMPLIFIKATOR.
Pozdrawiam S.CH.

spalon

Świetny pomysł na temat - gratuluje , sam bardzo jestem ciekawy jak działają nasze krajowe wzmacniacze niestety nie miałem z żadnym z nich kontaktu i nie wiem jak brzmią i czym się cechują

vasa

Takie cóś mi się wyświetliło: "Uwaga: W tym wątku nie pisano od 120 dni.
Jeżeli nie masz pewności, że chcesz tu odpowiedzieć, rozważ rozpoczęcie nowego wątku."

Wywalcie to z automatu. Lepiej jest rozwinąć wątek nawet po jakimś czasie niż zakładać nowy.

Ale ad rem.
Lubię wzmacniacze lampowe. To jest fakt bezdyskusyjny.
Jak przyjdzie mi kiedyś kupić następny to też będzie lampowy.
Ale jak pada pytanie dlaczego wolę lampę od tranzystora to już łatwo nie jest :-\
Można oczywiście zacząć nawijkę o parzystych harmonicznych, liniowości i innych duperelach.
Tylko że to wszystko nieprawda. Jest masa wzmacniaczy tranzystorowych grających rewelacyjnie. Jest ich tyle że można wybierać co się chce; miękkie granie albo ostre, detaliczne aż do bólu lub coś bardziej relaksującego, z miękkim basem lub super zdyscyplinowanym. A na dodatek kolumny łatwiej dobrać niż do lampy, i prądu mniej żrą.
Ja chyba wybieram lampę bo jest, po prostu, bardziej stylowa :) i świeci się ładnie w nocy :) i przeważnie mają wysoką impedancję wejścia  ::)
Wzmacniaczy różnych przewinęło się u mnie sporo. Niektóre grały króciutko inne dłużej ale tylko z jednym nie mogłem się rozstać a mianowicie z monoblokami NAZCA

Te wielkie graty, wymagające 1m2 powierzchni, ciężkie jak cholera, o urodzie mocno dyskusyjnej zagrały tak że mi szczęka opadła i na podłodze została. Potwory zbudowane w oparciu o dwie lampy 845 na kanał co pozwala rozwinąć moc 60W w impulsie.
60 W z triody!
Czyli z jednej strony mamy słodycz i pieszczenie ucha jak z 300B a z drugiej pazur jak z dobrego trana trzymającego membrany w doskonałej dyscyplinie.
Zdaję sobie sprawę że ten wzmacniacz nie jest w 100% rzetelny. On w ogóle nie jest rzetelny. On łże jak najęty. Ale łgarstwo jest najwyższej próby, muzyka brzmi tak jak bym zawsze chciał żeby brzmiała.
I dlatego jak zdecyduję się na wymianę wzmacniacza to to bedzie kolejny polski wzmacniacz  :P
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

frywolny trucht


neomammut

Wolałbym jednak, żeby lampkami do góry :) A tak, to tylko coś tam świeci :D

vasa

O proszę.
Widzę że nie jestem osamotniony w moich zachwytach.
Kolega Fubb popełnił taki oto wpis:
http://www.audiostereo.pl/klub-linear-audio-research_81388.html/page__view__findpost__p__3380217
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Na Nazca się nie rzucę. Czytałem wpis fubb'a. Ale rozważam hybrydę tegoż konstruktora. Bardzo rozważam.

http://highfidelity.pl/@main-2180&lang=
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Luty 11, 2015, 20:27Na Nazca się nie rzucę.
Ściągnij ją do siebie (jak się dogadasz finansowo to mogę Ci ja przywieźć) i posłuchaj.
Ja też Nazca nie kupię bo mi moja właścicielka gardło przegryzie ale ......  rozważam alternatywę :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię

Cytat: vasa w Luty 11, 2015, 20:25
O proszę.
Widzę że nie jestem osamotniony w moich zachwytach.
Kolega Fubb popełnił taki oto wpis:
http://www.audiostereo.pl/klub-linear-audio-research_81388.html/page__view__findpost__p__3380217


Fajny opis,ale po co ta złośliwość w kierunku Lebena:))))

jamówię

A ile kosztują Nazca?

vasa

Cytat: jamówię w Luty 11, 2015, 20:36A ile kosztują Nazca?
Nie wiem.
Ale jak mi się uda spotkać z nowym właścicielem to może puści farbę ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

Ale będzie ok 30 tysi pewnie? ;(
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

Cytat: gratefullde w Luty 11, 2015, 20:49Ale będzie ok 30 tysi pewnie? ;(
Jestem bardziej optymistycznie nastawiony :D
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

jamówię

Cytat: gratefullde w Luty 11, 2015, 20:49
Ale będzie ok 30 tysi pewnie? ;(


No gdyby tak miało być,to przytyk o metkach kompletnie nie trafiony,3 dychy to nie w kij dmuchał...

gratefullde

Cytat: vasa w Luty 11, 2015, 20:52Jestem bardziej optymistycznie nastawiony

Jak bardziej? :D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

SVART

A ktoś miał u siebie smoka Abyssound? :)

Iceman007

Miałem Abyssounda ale to jeszcze nie była taka wersja jak teraz. Obecnie są jeszcze jakieś poprawki wprowadzone. Miałem go dość krótko więc za wiele nie napiszę. Średnica i bas znakomite góra trochę odstająca od reszty. Miałem model pracujący w klasie A. Wygląd mi nie leżał wcale ale ładnie był wykonany.

Drizzt

Mam Baltlaba Epoca 2 wykonanego kilka lat temu przez p. Kozłowskiego dla mnie i znajomego na specjalne zamówienie w jednej z dwóch ostatnich obudów od wersji 1 v.3 w wersji czarnej. Wiernie mi służy i nigdy mnie nie zawiódł.

A teraz coś dla fanów Baltlaba. Z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że już niedługo, może już w kwietniu ma trafić do sklepów długo wyczekiwane Endo 1.

vasa

Miałem dziś niewątpliwą przyjemność posłuchania monobloków NAZCA ze stajni LAR-a.
Niestety nie u mnie w domu. Ale mam nadzieję że co się odwlecze ...
Ten dzisiejszy był zbudowany w oparciu o lampy 211. Wcześniej słuchałem, u siebie, egzemplarza z 845 na pokładzie.
Ten z 845 zachwycił mnie kompletnie. Takiej klasy brzmienia nie miałem u mnie ani wcześniej ani później.
Ten na 211 zagrał świetnie. Ale żeby go w pełni ocenić i porównać z poprzednią wersją to muszę go wtargać kiedyś do siebie.
Tylko one są takie wielkie że ja kompletnie nie mam ich gdzie postawić na stałe :'(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

MAC

Cytat: vasa w Marzec 18, 2016, 20:50
Tylko one są takie wielkie że ja kompletnie nie mam ich gdzie postawić na stałe :'(
Moje GMki są ponad dwa razy większe i trzy razy cięższe od monosów Phasta.
Ku "radości" żony musiały stanąć na podłodze.

A za chwilę jej dowalę śpulaka  ;D

vasa

Cytat: masza w Marzec 18, 2016, 21:16Ku "radości" żony
W tym szczególnym przypadku to ja jestem przeszkodą.  >:(
To moje fobie dotyczące zagracania i gromadzenia blokują rozrost tego majdanu.
Mogę, co prawda przeznaczyć na sprzęt osobny pokój ale jest mały (13m2) i wymagałby wymiany kolumn, a tego zrobić nie chcę.
I tak mam już tego wszystkiego za dużo :(
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.