Wznowienia na winylu

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 06:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wireless

NIestety - dla mnie XXL to absolutne minimum :) . A najlepiej to 3XL :) .
Zresztą takiego bonusa nie nosiłbym - to wszak w sumie część zestawu :)
Ale dzięki za propozycję.
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

Spoko spoko ;) A jak odsluchy Led Zepp?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Wireless

Brzmieniowo - bardzo OK. Niestety - III mi trochę trzeszczy. A przy Whole Lotta Love to się prawie popłakałem ze wzruszenia - bo to jest mój nr 1 LZ :)
Pozdrawiam, Wireless

gratefullde

#28


Czarodzieje z Kansas. Wznowienie albumu z 1970 roku, wydanie SBR2LP5091 Sunbeam Records. Okładka gatefold, lakierowana z tych grubszych, ładne wydanie. Płyty bardzo dobrze wytłoczone, cichy vinyl, czyściutkie. Dziś dopiero odpakowałem na dobre gdzieś tak po roku czasu od zakupu, w ciemno w sumie :)
Psychodelia heyowska, coś z Gratefull Dead. 13Th Elevator, Jefferson Airplain. Wokale i transowy rytm okraszone pięknymi solówkami. Niezła i ciekawa wersja All Along The Watchtower. Polecam. Słucham leniwie. Nie trzeba myśleć, wystarczy filozoficzna apatia. Może jak bym miał dżojnta to bym chyba nawet przypalił ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde



Przyznam się, że płytę mam z MM. Byłem tam jakiś czas temu, widziałem tę płytę ale miała zagięty róg okładki. Tylko się wygadałem żonie. Za jej namową pojechaliśmy jeszcze raz i z uwagi na tenże zagięty róg spróbowaliśmy sprawdzić się trudnej sztuce negocjacji. Okazało się, że jest jakaś chęć ze strony sprzedawców. Z ceny płyty 64,99 opuszczono nam 10 zł czyli zapłaciliśmy nie całe 55 zł.
Płyta ze zgiętym rogiem, prostuje się między innymi płytami na półce, gra bardzo fajnie. Choć niestety czuje się mastering cyfrowy, szczególnie w skrajach pasm, niskich i wysokich.
Tłoczenie bardzo fajne, grube placki, proste. Okładka mogła by być trochę grubsza. Miałem kiedys oryginał - była grubsza.
Parlophone 2014, 2564631083, remaster 2001.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Waluch

#30
Uwaga fani The Beatles !

już 8. września 2014r. będzie można kupić reedycję albumów The Beatles w MONO na płytach winylowych.
http://www.thebeatles.com/news/beatles-get-back-mono

artykuł p. Fremera http://www.analogplanet.com/content/beatles-get-back-mono-and-aaa-vinyl


Waluch



Dżem - Cegła
Data premiery:    2014-07-25

Już można zamówić np. w Empiku za 69,99 zł

http://www.empik.com/cegla-dzem,p1099786370,muzyka-p

gratefullde

Allman Brothers Band w rozszerzonym wydaniu 4 Lp.

Side 1
Statesboro Blues
Trouble No More
Don't Keep Me Wonderin'
Done Somebody Wrong
Side 2
In Memory of Elizabeth Reed
Midnight Rider
Side 3
One Way Out
Stormy Monday
Hot 'Lanta
Side 4
You Don't Love Me
Side 5
Whipping Post
Side 6
Mountain Jam (Part 1)
Side 7
Mountain Jam (Part 2)
Side 8
Drunken Hearted Boy




Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Trochę wstyd bo u nas ani mru mru o wznowieniu Pink Floyd "The Division Bell". Zakupiłem w empik'u za jakieś 113 zł, w pre order. Polityka empiku jest jednak znakomita i dlatego Ci którzy nie zamówili w pre order, mogli tę płytę prawie o 20 zł dostać taniej kilka dni przed premierą i obecnie. Ale co tam, zadowolony klient jestem.
Okładka płyty gatefold, piękna, lakierowana, sztywna, duży plus. Płyty u mnie równiusieńkie ale czytałem, że różnie z tym bywa. Jakość vinylu bardzo dobra, tak jak i jakość nagrania - super to brzmi. Nie wiem jak ma sie do pierwszego wydania to obecne ale dla mnie jest to bardzo dobry dźwięk.
Jest jeszcze wydanie amerykańskie, tłoczone w Quality Record należącej do Analogue Productions. Droższe oczywiście. Moje docelowe oczywiście jak się już tym obecnym nacieszę.

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


elem

Cytat: gratefullde w Lipiec 29, 2014, 12:06Jest jeszcze wydanie amerykańskie, tłoczone w Quality Record należącej do Analogue Productions. Droższe oczywiście. Moje docelowe oczywiście jak się już tym obecnym nacieszę.

Opinia o tłoczeniu QRP z innego forum:

"First time for me concerning QRP, but this pressing is full of noise on side 1. It's gotta be a pressing defect and is going back to Elusive. I am going to order the UK pressing."

http://www.whatsbestforum.com/showthread.php?14781-Pink-Floyd-The-Division-Bell-(20th-Anniversary)/page4

stronę wcześniej porównanie do pierwszego tłoczenia:

"Received the Euro pressing of Division Bell.
Pressing is perfect, and the sound is superb. A lot better tha the original UK pressing."

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

No to niezłe jaja. Czyli nie zawsze za więcej otrzymujemy lepiej. No i znaczy to, że gniota można spodziewać się wszędzie, reguł nie ma. Smutne tylko, że z tak nobilitowanej tłoczni coś takiego wyjśc mogło. Dzięki za informację.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

To tylko jedna opinia, może jakaś wadliwa partia. QRP tłoczy świetnie,ale obie niemieckie tłocznie,Optimal i Pallas tłoczą również na wysokim poziomie. Chyba cała produkcja Nonesuch (np. Metheny) robiona jest w Pallas i stamtąd trafia  do USA. Kupując "Kin" z USA dostajemy LP Made In Germany :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Dlatego tak trudno mi się do czegoś przyczepić w tym wznowieniu "europejskim" PF "TDB".
A odnośnie KiN'a, wiem że to tylko był przykład, to widziałem w MM lp., mam na cd więc się nie interesowałem, a masz tę płytę na winylu?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Mam, brzmieniowo OK, choć jakoś nie cały materiał muzyczny do mnie dociera. Nie porównywałem z CD, choć jest dołaczony w kartoniku.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Ja bardzo lubię tę płytę Pata, choć do większości jego twórczości, tej z ostatnich lat, podchodzę jak do jeża z bardzo długimi kolcami. Jednak ten projekt Unity Group/Band bardzo mi odpowiada. To soczyste granie, takie jak lubię :) a nie Patowe smętkowanie, które ma swój urok oczywiście, tylko ileż można.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Dla mnie wciąż za delikatnie. No dobra, dam mu 3-cią szansę jak tropiki ustaną. Offtop na maxa, bo to przecież nie jest wznowienie ;)

BTW, jak dla mnie niepotrzebne są dwa wątki prawie bliźniacze - wznowienia i nowości na LP. W jednym i drugim przypadku chodzi przecież o informację, co nowego, wartościowego pojawi/ło się w sklepach.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

elem

Led Zeppelin - IV i Houses of The Holy na horyzoncie :)

http://www.ledzeppelin.com/buy


Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

Heh, rano sprawdzałem i jeszcze żadnego info nie było.  A przed momentem dostałem zajawke z acousticsounds.  No to trza sie przygotować :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Waluch

Kult - Ostateczny krach systemu korporacji 2LP
premiera 11.08.2014

pre-order w Empiku
http://www.empik.com/ostateczny-krach-systemu-korporacji-kult,p1100113568,muzyka-p

andrzejdobry

Witam , może trochę wiatru : wczoraj przesłuchałem Zeppów wszystkie trzy zestawy na analogach - i co !!! -KICHA TOTALNA - dźwiękowo brzytwa dla cd niestety dla analogu be. Płytki bonusowe trochę nie przemyślane ( ale marketingowo pewnie tak !!!), ponadto bonusy są dobre na cd na analogu niestety nie. Najbardziej zawiodłem się na " bring it on home" - z II mój best no.1 Zepsów , porównałem do wersji z niemieckiej  SR International która to obnażyła całą prawdę. Dzisiejszy master jest dobry dla dzisiejszego odbiorcy.
Sumując - cena i tylko cena jest wartością dodatnią tych wydawnictw!!!!!
Dziękuję  i to by było na tyle w temacie Zepsów.
Andrzej

elem

Cytat: andrzejdobry w Sierpień 02, 2014, 09:33KICHA TOTALNA - dźwiękowo brzytwa dla cd niestety dla analogu be

U mnie odwrotnie :) LP OK ( cięte z 24/96)  a CD... jak CD


Cytat: andrzejdobry w Sierpień 02, 2014, 09:33Dzisiejszy master jest dobry dla dzisiejszego odbiorcy.

Coś w tym jest. U mnie na wspólczesnym zestawie analogowym gra OK. Mozesz miec trochę racji jeśli chodzi o LZ II. I i III , a zwłaszcza III, brzmią przyjemniej, tak bardziej w starym stylu.


Cytat: andrzejdobry w Sierpień 02, 2014, 09:33niemieckiej  SR International

co to jest SR International?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

gratefullde

U mnie nowe rządzi :) A mam lat 45+ :) Lampy i te sprawy.
Andrzeju, napisz dokładnie co nie tak? Ja nie porównywałem bezpośrednio bo swoje japońce upchnąłem jakis czas temu. Może tu jest pies pogrzebany.
Mam IV w klapkach więc w październiku porownam co i jak.
Te wznowienia są bdb moim zdaniem. Nie dość, że słychać selektywnie wszystko to ma to odpowiednią masę, dynamikę, brzmienie, piekną barwę ;)
Jeśli chodzi o bonusy... no cóż... można się przyczepiać ale nie o to chodziło by wydać bonusy. Mamy wreszcie jakościowo bardzo dobre wydania płyt Led Zeppelin, w normalnych cenach i fajnej poligrafii i jeszcze coś do tego...
Oczywiście puryści wrócą do first presów i nie dadzą sobie powiedzieć. Mam tak w jazzie ale jest to uzasadnione bo waxtime nie zagra tak jak oryginalne wydania a kosztuje ich ułamek. Jednak tu mam jeszcze alternatywę w postaci AP np. W Cepach tej alternatywy, oprócz masakrycznie drogiego Quiexa, nie było. A używki to loteria.
Podsumowując, cieszę się z tych wznowień... Nie słuchałem cd, tylko winyl i pliki w HiRes, brzmiało to świetnie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9


elem

dzięki, nie znałem takiego wydania, nawet nie jest drogie .
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe