Specjalny pokaz JBL L100 Classic podczas Audio Video Show

Zaczęty przez Moriarty, Listopad 07, 2018, 15:10

Poprzedni wątek - Następny wątek

Moriarty

Organizatorzy AVS właśnie zaanonsowali jako Wydarzenie pokaz rzeczonych kolumn z udziałem skrzypaczki grającej na żywo i z porównaniem do wcześniejszego nagrania jej występu. Szczerze mówiąc, dotąd nie wiedziałem nawet, że JBL wskrzesił te klasyki. Ktoś ich już słuchał? Gra to porównywalnie? Gorzej? Lepiej?

Tak czy owak, cena zbija z nóg. O ile mi wiadomo, jest to wielokrotność tego, co kosztowały oryginały, ale może się mylę, w takim razie niech ktoś mnie sprostuje.

Ja rozumiem i doceniam wzbierającą modę na wskrzeszanie vintage'owych evergreenów, ale to windowanie cen to jakaś hucpa :/.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Jakub

Cytat: Moriarty w Listopad 07, 2018, 15:10to windowanie cen to jakaś hucpa :/

Wskrzeszony Technics SL-1200 i Kolumny Legacy od Tannoya przetarły szlak.

krzysiek

Ostatnio szukałem info o JBL i na jednym z forów anglojęzycznych znalazłem info, ze w latach 70 L100 kosztowały równie dużo, jeśli uwzględnić inflację. Ja z chęcią posłucham tych nowych, bo w sumie żadnych JBL nie słuchałem.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

Moriarty

Kosztowały w latach 70. równowartość dzisiejszych prawie dwudziestu tysięcy złotych? Słodki jeżu...

No cóż, nie wiem, może i tak, ale aż trudno nie potraktować takiej informacji nieufnie. Wtedy sprzęt audio był generalnie tańszy niż dziś. Obłędne ceny głośników, elektroniki  etc. to chyba dość niedawny wynalazek.
YB Audio Zephyr (zwrotnica na ClarityCap), Yaqin MS-30L (modyfikacja: Sinus Audio), Marantz CD6006 (jako napęd), Topping D70, M&B Audio Cable Diamond, Neotech NEMOS-3080 UP-OCC, TAGA Harmony PF-1000, Yarbo 1100, Viborg VP1501

Jakub

Z drugiej strony, patrząc na to, że garażowe wytwory audiofilskich manufaktur potrafią kosztować sporo więcej za sporo mniej :), to te prawie 19k za parę, to nie jest jakoś zabójczo dużo.

Sama prezentacja dosyć trefna. Skrzypce solo mogą zagrać genialnie z wielu kolumn. Gorzej jak te skrzypce będą w orkiestrze kameralnej, lub choćby w kwartecie smyczkowym. Wtedy już się to wszystko posypie. Z JBLi pewnie też.  >:D

krzysiek

Cytat: Moriarty w Listopad 07, 2018, 15:39
Kosztowały w latach 70. równowartość dzisiejszych prawie dwudziestu tysięcy złotych? Słodki jeżu...

No cóż, nie wiem, może i tak, ale aż trudno nie potraktować takiej informacji nieufnie. Wtedy sprzęt audio był generalnie tańszy niż dziś. Obłędne ceny głośników, elektroniki  etc. to chyba dość niedawny wynalazek.

https://forum.audiogon.com/discussions/the-70-s-are-back

"I worked for a JBL dealer in the '70s, and JBL L100s retailed at $560 a pair as introduced in 1970.

$560 in 1970 adjusts to $3639.22 in 2018."

ps. sugerowana cena detaliczna tych JBL w USA to zdaje się 4 tys. baksów.
Modwright KWI-200, Dynaudio Special 25, Chord Qutest, poprzednio na forum jako blackholesun

vasa

Rozumiem że firma JBL przyznaje że szczyt osiągnięć dźwiękowych osiągnęła ponad 40 lat temu a to co proponowali później to popłuczyny i marketing [emoji50]
Ciekawe [emoji848]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.