Menu główne

Leben

Zaczęty przez jamówię, Styczeń 13, 2015, 20:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

hasos

Cytat: drizzt w Kwiecień 29, 2019, 18:59
Cytat: hasos w Kwiecień 29, 2019, 18:12
Cytat: GB w Luty 19, 2019, 20:20
Cytat: vasa w Luty 19, 2019, 19:54
A słuchatki jakieś masz?
Przecież on ma świetną dziurę [emoji4]

[emoji443]
Jeszcze się nie dorobiłem.

______________
Pozdrawiam,
GB



Na jakich paczkach stanęło. Czy polecacie połączenie Lebena z Harbeth 30.1?


Nigdy w życiu. Miałem tego Lebena przez jakieś 2 miesiące. Kupiłem nowego na fali różnych pień pochwalnych na tym i innych forach. Nie nadaje się niestety do Harbeth, one potrzebują jednak trochę prądu, żeby ruszyć plastikowe membrany. Mam w domu SHL5+ i P3ESR, Leben nie zagrał z żadnymi nawet w przybliżeniu do tranzystora za tysiaka takiego jak Pioneer A30. Sprzedałem tego słodziaka ze stratą ale bez żalu.


Szkoda, bo bardzo spodoba mi się Leben. Pytanie, czy lepiej szukać innego wzmaka i zostać przy 30.1, czy też na odwrót - poszukać innych kolumn.
Jaki wzmacniacz polecałbyś pod 30.1? Chciałbym, by przy cichym słuchaniu nie ginął bas.

drizzt

#1076
Neutralny i wystarczająco mocny. Końcówki QUAD-a to dobry trop. A jak nowy to i NAD C375BEE starczy, zresztą cokolwiek neutralnego i wystarczająco mocnego. Ciężko sobie wyobrazić gorszy wybór niż Leben, więc co byś nie wziął do Harbeth to będzie lepiej.

Cytat: hasos w Kwiecień 29, 2019, 20:23
Chciałbym, by przy cichym słuchaniu nie ginął bas.


Harbethy bardzo ładnie grają przy cichym słuchaniu, to jedna z ich najważniejszych zalet. Ale na tę przypadłość, o której piszesz, a która wynika z fizjologii ludzkiego słuchu, najlepiej pomaga wzmacniacz z regulacją barwy.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

hasos

Cytat: drizzt w Kwiecień 29, 2019, 21:50
Neutralny i wystarczająco mocny. Końcówki QUAD-a to dobry trop. A jak nowy to i NAD C375BEE starczy, zresztą cokolwiek neutralnego i wystarczająco mocnego. Ciężko sobie wyobrazić gorszy wybór niż Leben, więc co byś nie wziął do Harbeth to będzie lepiej.

Cytat: hasos w Kwiecień 29, 2019, 20:23
Chciałbym, by przy cichym słuchaniu nie ginął bas.


Harbethy bardzo ładnie grają przy cichym słuchaniu, to jedna z ich najważniejszych zalet. Ale na tę przypadłość, o której piszesz, a która wynika z fizjologii ludzkiego słuchu, najlepiej pomaga wzmacniacz z regulacją barwy.

Dzięki.
No właśnie regulacja w Lebenie jest całkiem przyjemna :)

drizzt

#1078
Czasem, a nawet często nie rozumiem ludzi. Jak spytasz jeszcze na kilku forach to na pewno w końcu znajdziesz kogoś kto Ci napisze, że będzie cudnie i wtedy kupisz? To Twoje pieniądze.. czemu ludzie nie uczą się na błędach, najlepiej cudzych tylko za wszelką cenę szukają sposobu, żeby wtopić  :o

A wystarczy się zastanowić na logikę jak może grać 15-watowa pchełka z kolumnami, które naprawdę potrzebują trochę prądu.. a potem ludzie piszą, że Harbethy mulą  ;D
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Jakub

Ten Leben tylko fajnie wygląda. Konstrukcyjnie to jest pomyłka.
Nie dość, że ma prostownik jednopołówkowy, który ma ogromne tętnienia, to jeszcze dzwoni jak wściekły.

https://www.stereophile.com/content/leben-cs300-integrated-amplifier-measurements

Słuchałem go tylko na AVS z kolumnami szerokopasmowymi i było ładnie, ale bez cudów.

dino

Mailem go przez chwile. Niestety brumił.
Była jakaś sensowna wersja CS300 parę lat temu ale im się lampy NOS skończyły i zaczęli kombinować.

drizzt

Mądrego warto posłuchać ^^ albo i samemu posłuchać przed wtopieniem jeśli nie szkoda czasu na nauszne sprawdzanie ewidentnych pomyłek technicznych. Btw, szerokopasmowce nie potrzebują tyle prądu co Harbethy więc w przypadku takiego zestawienia mamy już do czynienia z pomyłką na wielu frontach.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

hasos

Cytat: drizzt w Maj 01, 2019, 12:19
Czasem, a nawet często nie rozumiem ludzi. Jak spytasz jeszcze na kilku forach to na pewno w końcu znajdziesz kogoś kto Ci napisze, że będzie cudnie i wtedy kupisz? To Twoje pieniądze.. czemu ludzie nie uczą się na błędach, najlepiej cudzych tylko za wszelką cenę szukają sposobu, żeby wtopić  :o

A wystarczy się zastanowić na logikę jak może grać 15-watowa pchełka z kolumnami, które naprawdę potrzebują trochę prądu.. a potem ludzie piszą, że Harbethy mulą  ;D

A co w tym dziwnego, że pytam też o inne opinie? Mam polegać tylko na jednej Twojej? Już starożytni mawiali: "Jeden świadek, żaden świadek" :)
Np. Pacuła poleca Lebena do Herbatników, również na HUG były dość pozytywne oceny tego połączenia.

McGyver

Rozważam odpalenie w "małpiarni" projektu lampowej końcówki PP na EL34. Będzie potencjalnie lepsza od Lebena CS300. Piszę "potencjalnie" bo wiadomo że dużo zależy jakie kto trafa i inne podzespoły zastosuje. Może to jest droga?

hasos

A co myślicie o wzmacniaczach Haiku? Czy Bright hybryda byłby ok?

Old Man Kensey

Ja również kiedyś mocno chorowałem na CS-300... słuchałem wiele razy w różnych zestawieniach i podobał mi się w każdym niemal. Wygląd zewnętrzny cudowny.
Ale się wyleczyłem radykalnie. Otóż byłem swego czasu u znajomego, który świetnie się zna na lampowcach (i mój wzmacniacz również nieco poprawiał). I miał on do sprawdzenia / poprawki już dość nieźle stuningowanego 300F. Podpięliśmy go do przyjaznego, niezbyt wymagającego pod względem wzmocnienia systemu, w którym wszelkie zmiany widać jak na dłoni. No i po tych przesłuchaniach + obejrzeniu dokładnym, co tam w środku małego Lebena siedzi, przeszła mi ta dawna miłość skutecznie. Obiektywnie, nie jest ten wzmacniacz jakiś bardzo zły, lecz jak dla mnie cena nie jest adekwatna do jego jakości.
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

hasos

No nic, trzeba się więc rozglądać za czymś innym.
Jaki lampowiec z dostępnych w u nas warto brać pod uwagę?
Taki, który będzie miał większą moc.

drizzt

Cytat: hasos w Maj 01, 2019, 15:43
Cytat: drizzt w Maj 01, 2019, 12:19
Czasem, a nawet często nie rozumiem ludzi. Jak spytasz jeszcze na kilku forach to na pewno w końcu znajdziesz kogoś kto Ci napisze, że będzie cudnie i wtedy kupisz? To Twoje pieniądze.. czemu ludzie nie uczą się na błędach, najlepiej cudzych tylko za wszelką cenę szukają sposobu, żeby wtopić  :o

A wystarczy się zastanowić na logikę jak może grać 15-watowa pchełka z kolumnami, które naprawdę potrzebują trochę prądu.. a potem ludzie piszą, że Harbethy mulą  ;D

A co w tym dziwnego, że pytam też o inne opinie? Mam polegać tylko na jednej Twojej? Już starożytni mawiali: "Jeden świadek, żaden świadek" :)
Np. Pacuła poleca Lebena do Herbatników, również na HUG były dość pozytywne oceny tego połączenia.

Chyba słabo czytałeś. Jestem od lat na HUG. Alan Shaw szczerze odradza tego typu połączenia i wszyscy rozgarnięci użytkownicy HUG również. Czasem oczywiście trafi się jakiś kosmita ale to już zależy czy umiesz odróżnić ziarna od plew czy też nie.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

hasos

To co w zamian? Leben ma to sympatyczne dociążenie,  łagodność, regulację basu, które dodaje w razie czego wypełnienia. No i bardzo dobrze gra po cichu. Nawet bardzo cichy odsłuch nie powoduje zniknięcia basu. I tego właśnie szukam.

Marbo5

Cytat: hasos w Maj 01, 2019, 16:06A co myślicie o wzmacniaczach Haiku? Czy Bright hybryda byłby ok?
Haiku to dobra propozycja, ja jestem oczarowany lampą SELENE ale inne produkty Wiktora Krzaka stoją również na bardzo wysokim poziomie. Warto sprawdzić u siebie.
Popełniłem takie oto porównanie:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3224.0


Pro-Ject RPM 1 Carbon + Ortofon 2M Bronze + Haiku SOL MM; Musical Fidelity M3scd; Haiku SELENE EL34 Custom; Pylon Emerald HF; Mogami NIII, Yarbo 1100+Oyaide, Supra LoRad 2,5 CS-EU, Tomanek TAP8+, ROGOZ AUDIO 4RP2/BBS

muda44

Cytat: hasos w Maj 01, 2019, 17:25
To co w zamian? Leben ma to sympatyczne dociążenie,  łagodność, regulację basu, które dodaje w razie czego wypełnienia. No i bardzo dobrze gra po cichu. Nawet bardzo cichy odsłuch nie powoduje zniknięcia basu. I tego właśnie szukam.

Z tą regulacją basu gdzie indziej to będzie ciężko i jako wzmak słuchawkowy też ale jak do kolumn to posłuchaj Unisona Triode 25 .

GB

Cytat: hasos w Maj 01, 2019, 17:25
To co w zamian? Leben ma to sympatyczne dociążenie,  łagodność, regulację basu, które dodaje w razie czego wypełnienia. No i bardzo dobrze gra po cichu. Nawet bardzo cichy odsłuch nie powoduje zniknięcia basu. I tego właśnie szukam.
Tu masz informacje co poleca właściciel do kolumn przez niego produkowanych.

https://youtu.be/lhuaUn8Tqag

______________
Pozdrawiam,
GB

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

hasos

Cytat: Marbo5 w Maj 04, 2019, 11:10
Cytat: hasos w Maj 01, 2019, 16:06A co myślicie o wzmacniaczach Haiku? Czy Bright hybryda byłby ok?
Haiku to dobra propozycja, ja jestem oczarowany lampą SELENE ale inne produkty Wiktora Krzaka stoją również na bardzo wysokim poziomie. Warto sprawdzić u siebie.
Popełniłem takie oto porównanie:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=3224.0


Cytat: muda44 w Maj 04, 2019, 11:32
Cytat: hasos w Maj 01, 2019, 17:25
To co w zamian? Leben ma to sympatyczne dociążenie,  łagodność, regulację basu, które dodaje w razie czego wypełnienia. No i bardzo dobrze gra po cichu. Nawet bardzo cichy odsłuch nie powoduje zniknięcia basu. I tego właśnie szukam.

Z tą regulacją basu gdzie indziej to będzie ciężko i jako wzmak słuchawkowy też ale jak do kolumn to posłuchaj Unisona Triode 25 .

Dziękuję za sugestie. Prawdopodobnie będzie okazja posłuchać, to zobaczymy.
Masz duże doświadczenie w audio i czytałem różne twoje wypowiedzi, dlatego jeszcze dopytam.
Czy miałeś okazję słuchać wzmacniacza, który grałby na poziomie Lebena, ale dysponował większą mocą?
Szukam czegoś pod Harbethy, prawdopodobnie 30.1 lub 7, ale ciągle kręcę się wokół Lebena, Haiku, bo nie chcę zbytnio iść w tranzystor, który ponoć nie zapewnia dobrych parametrów przy cichym graniu.


McGyver

Cytat: hasos w Maj 05, 2019, 13:08tranzystor, który ponoć nie zapewnia
Skoro "ponoć", to znaczy że nie wiesz. Wypadałoby sprawdzić, przetestować. Dobre rezultaty brzmieniowe można uzyskać z zestawu tranzystorowa końcówka mocy, najlepiej żeby choć część mocy oddawała w klasie A, plus dobry przedwzmacniacz lampowy. Testowałem kilka takich zestawień (ale nie z Harbethami) i było bardzo dobrze.

LampowY

Cytat: McGyver w Maj 05, 2019, 13:20Dobre rezultaty brzmieniowe można uzyskać z zestawu tranzystorowa końcówka mocy, najlepiej żeby choć część mocy oddawała w klasie A, plus dobry przedwzmacniacz lampowy.
Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami. Ja, zdeklarowany lampowiec. Ku swojemu zdziwieniu.
I w brew pozorom nie trzeba na to wiele wydać.

hasos

Cytat: McGyver w Maj 05, 2019, 13:20
Cytat: hasos w Maj 05, 2019, 13:08tranzystor, który ponoć nie zapewnia
Skoro "ponoć", to znaczy że nie wiesz. Wypadałoby sprawdzić, przetestować. Dobre rezultaty brzmieniowe można uzyskać z zestawu tranzystorowa końcówka mocy, najlepiej żeby choć część mocy oddawała w klasie A, plus dobry przedwzmacniacz lampowy. Testowałem kilka takich zestawień (ale nie z Harbethami) i było bardzo dobrze.


Tak, jestem początkujący i opieram się tu na opiniach bardziej doświadczonych.
Twoja propozycja po części to potwierdza, bo nie zaproponowałeś integry tranzystorowej, która obali tę tezę, ale system dzielony, po części lampowy, więc wracamy do punktu wyjścia.
Dobry tranzystor w klasie A do 10 tys. i lampa w tej cenie - który zagra lepiej po cichu, bez utraty basu i dociążenia? Stawiam, że lampa. Tak wynikło mi z porównania LAR hybrydy i Lebena 300f. 

hasos

Cytat: LampowY w Maj 05, 2019, 13:24
Cytat: McGyver w Maj 05, 2019, 13:20Dobre rezultaty brzmieniowe można uzyskać z zestawu tranzystorowa końcówka mocy, najlepiej żeby choć część mocy oddawała w klasie A, plus dobry przedwzmacniacz lampowy.
Podpisuję się pod tym wszystkimi kończynami. Ja, zdeklarowany lampowiec. Ku swojemu zdziwieniu.
I w brew pozorom nie trzeba na to wiele wydać.

Byłbym wdzięczny za jakiś przykład sprzętowy.

LampowY

#1097
Klon AN Kondo z tego forum + chiński klon Accuphase A60

https://pl.aliexpress.com/item/Nowe-wyko-czone-A60-czysta-klasa-wzmacniacz-mocy-odniesienia-Accuphase-obwodu-wzmacniacz-Audio/32885007572.html

Z tym, że forumowy preamp jeszcze nie jest w pełni sprawny. Z wielu bolączek wieku niemowlęcego została jeszcze tylko jedna do poprawienia i nie będzie się czego czepiać. Powyższy zestaw gra u mnie z kolumnami Tannoy SRM 12x na takim poziomie, że nawet wyuzdanych drutów mogłem się pozbyć bo ich wkład w całość przekazu wydaje się idiotycznie śmieszny  :)

hasos

Cytat: LampowY w Maj 05, 2019, 13:36
Klon AN Kondo z tego forum + chiński klon Accuphase A60

https://pl.aliexpress.com/item/Nowe-wyko-czone-A60-czysta-klasa-wzmacniacz-mocy-odniesienia-Accuphase-obwodu-wzmacniacz-Audio/32885007572.html

Z tym, że forumowy preamp jeszcze nie jest w pełni sprawny. Z wielu bolączek wieku niemowlęcego została jeszcze tylko jedna do poprawienia i nie będzie się czego czepiać. Powyższy zestaw gra u mnie z kolumnami Tannoy SRM 12x na takim poziomie, że nawet wyuzdanych drutów mogłem się pozbyć bo ich wkład w całość przekazu wydaje się idiotycznie śmieszny  :)

Dzięki. Fajne to Accu :)

LampowY

Gra fantastycznie Bez jakiejkolwiek ingerencji w upgreade  :o