Standy i kolce pod kolumny

Zaczęty przez GregWatson, Sierpień 09, 2014, 22:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

Melepeta

Różnicy wysokości 2cm, to raczej nie usłyszysz. A rodzaj materiału i owszem. Pamiętam jak walczyłem z monitorami Tannoya. I wyszło, że najlepiej grają w twardym ustawieniu. Czyli na stalowych podkładkach.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

tatachabera

U mnie Focale graja najlepiej na stalowych podkładkach.
Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

Lyset

U mnie male podlogowki stoja na granicie/marmurze???Dodatkowo kolce z talerzykami i troche korku.Gwizdki mam mniej wiecej na wysokosci sutow.Gra ladnie.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

kawosz

U mnie się nie sprawdził . Lepsze dla mnie  są twarde klocki drewniane . Próbowałem pod kolumnami . Może by się sprawdził pod stołkami . Tak zresztą jest ustawiany u Mianiabyra i On sobie chwali .

Piterski

Ja używam kostek brukowych ale u mnie bardziej chodziło o podniesie głośnika wysokotonowego.
Czy kostki poprawiły dźwięk? Nie wiem ale na pewno nie popsuły.

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Robię eksperyment. Usunąłem przed chwilą marmurowe podstawki, które miałem pomiędzy kolumnami a drewnianymi (lity dąb) podstawkami. Oczywiście wszędzie miałem przekładki: pod podstawkami drewnianymi samoprzylepny filc 4mm, między podstawkami drewnianymi i marmurami dwie warstwy samoprzylepnej pianki 1mm, między marmurami i kolumnami 4 kawałki samoprzylepnej twardej gumy o wymiarach 30x12x5mm.

Teraz między kolumnami a podstawkami dębowymi mam po 4 szt. na kolumnę samoprzylepnych przekładek piankowych Hettich o wymiarach 40x30x1mm podwójnie klejonych czyli grubość 2mm.

Chcę się przekonać czy marmury degradowały mi dźwięk. Dzisiaj już nie posłucham. Zaczynam od jutra.

Jak obstawiacie? Będzie jakaś zmiana?

Uwaga: na zdjęciu marmury na kolumnach. Przez długi czas miałem te marmury POD kolumnami.

Kangie

Czyli tak:

vasa

Cytat: Kangie w Styczeń 02, 2020, 23:05Jak obstawiacie? Będzie jakaś zmiana?
To zależy od nastawienia. Jeżeli chcesz usłyszeć różnicę to ją usłyszysz.
A masz jakiś pomysł żeby zobiektywizować test? Czy tylko na ucho lecisz?
Jeżeli usuniesz te kamienie to pewnie nie będzie lepiej grało ale będzie lepiej wyglądało bo podstawki są ekstra :)
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Kangie

Dzięki.

Gdybym miał taki mikrofon jak Japończyk z Kenrick Sound, to nagrałbym muzykę z kamieniem i bez i wtedy coś możnaby powiedzieć. Kamienie wyniesione do garażu. Dzisiaj pierwsze słuchanie bez. Rzeczywiście teraz wygląda lepiej, lecz ciut niżej.

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

wiki

Są to specjalne podstawki.
Dzięki nim bas swobodnie spływa na podłogę...  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Mnie też się podobają...  :) Tworzą taki firmowy zestaw z kolumnami...  :)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Kangie

Vasa, Greg, Wiki, dzięki.

Jest różnica jak sama cholera. Jak Wiki napisał - podstawki drgają. Basy są teraz bardzej przysadziste. To tak jakby tańczyć latami z Magdaleną Ogórek (granity pod kolumnami) i nagle do tańca porwać Jennifer Lopez (granity wyjęte). Czuć masę w basie. Reszta też się zmieniła. Wokale ładniejsze, wysokie tony też. Zmieniła się przestrzeń i wybrzmienia. Piękniej brzmią wokale. Teraz słuchamy z córką płyt Roksany Węgiel i Cleo - czuję się 25 lat młodszy ;)

Chyba to jednak prawda, co piszą ludzie o granitach (Kubeł, Muda44). Do mnie to dotarło dopiero dzisiaj.

Bartolo

To jeszcze spróbuj postawić całość na granitach. Tak dla pełnego "obrazu" eksperymentu...
www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

Kangie

Wyniesione do garażu. 28kg w sumie. Może kiedyś wstawię, jak zasugerowałeś.

Miałem kiedyś granity pod podłogówkami Sonus Faber.


Kangie

Cytat: Bartolo w Styczeń 04, 2020, 10:38To jeszcze spróbuj postawić całość na granitach. Tak dla pełnego "obrazu" eksperymentu...
Bartolo, będzie, ale pierwej dam na górę. Małżonka zaczęła mi tam odkładać laptopy, okulary, piloty i inne bibeloty ;)

Melepeta

U mnie to jest na porządku dziennym  :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Kangie


wiki

Cytat: Kangie w Styczeń 31, 2020, 21:04
Ale "styrta" ;)
I to na obydwu kolumnach.... Hihihi...

Kolumny dociążone, na nich wszelkiego rodzaju rozpraszacze.... to musi grać....  ;)
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Melepeta

A dźwięk jaki ''dociążony" :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

Lyset

Kangie,pytanie odnosnie Yamaha NS-1000 Monitor.Czy oslony,maskownice sa metalowe?
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Piterski

Była też "cywilna" wersja tych kolumn bez tych metalowych maskownic.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Kangie

Wersja cywilna czyli NS-1000 nie ma osłony metalowej głośnika niskotonowego. Pozostałe siatki są metalowe (stał).  NS-1000 nie ma maskownicy materiałowej mocowanej na kołki w narożnikach, którą natomiast ma wersja NS-1000M.

Lyset

Dzieki za odpowiedzi.
Tak sie zastanawiam bo.......z jednej strony to wielkie ustawianie,podstawki,katy,przewody,wzmacniacz,bezpieczniki,wtyczki itd. a tu nagle jeb metalowa siatka.Czy to nie ogranicza,degraduje w jakis sposob dzwieku?
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

Kangie

#149
Czort wie. Może i degraduje dźwięk. Aczkolwiek miałem przez kilka lat NS-590, której miały tylko siateczkę stalową na wysokich tonach i mocno ustąpiły wyższemu modelowi. Zawsze można poodrywać wszystkie 6 siatek i kiedyś potem je przykleić. Zniszczą się tylko te czarne pierścienie z tworzywa. Ja tego nie robię, bo mi to nie przeszkadza. Może jedynie problem z kurzem. Opędzlować się go nie da, a sprężonego powietrza jeszcze nie sprawdzałem.