CD-Player dla wariata.

Zaczęty przez rudy-102, Grudzień 01, 2017, 13:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

LampowY

Adam, przygotowanie takiego cudaka zajmuje mi 2,5 godziny razem ze stygnięciem  :)
Ekspres zawsze pod parą... także ok 3 godzin wcześniej dzwonisz i jestem gotowy  8) :D

LampowY

Dłużej nie zalecam bo dzieciaki zeźrą  ;D ;D ;D

McGyver

Cytat: LampowY w Grudzień 06, 2018, 13:18
Adam, przygotowanie takiego cudaka zajmuje mi 2,5 godziny razem ze stygnięciem  :)
Ekspres zawsze pod parą... także ok 3 godzin wcześniej dzwonisz i jestem gotowy  8) :D
Dojazd do Warszawy zajmie mi więcej.

vasa

Cytat: LampowY w Grudzień 06, 2018, 13:18
Dłużej nie zalecam bo dzieciaki zeźrą  ;D ;D ;D
Znam ten ból [emoji53]

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

Hubertrs

W tym temacie nikt nie jest szybszy odemnie  >:D

LampowY

Zostawmy to ciasto chwilowo bo dzieją się ważne rzeczy!
Mac, udało się równo wywiercić?  :D


malg

Maciek,
ale McG dla Ciebia wariata struga, czy jednak pre ?

LampowY

Pre tylko przy okazji kondensatorów tu się jakoś ulokowaliśmy z rozmową.
Faktycznie to nie to miejsce  :o

McGyver

Cytat: LampowY w Grudzień 06, 2018, 15:51udało się równo wywiercić?
Ale syf mi się zrobił*


















































*na podłodze. Nie macie pojęcia ile wiórków metalowych powstaje po wykonaniu dwunastu otworów fi 12mm w blasze stalowej za pomocą takiego narzędzia:




Nie ważcie się wiercić takich rzeczy zwykłymi wiertłami do metalu, bo wyjdzie brzydka dziura o kształcie zbliżonym do trójkąta o poszarpanych brzegach. A wiertłem stopniowanym jak ze zdjęcia wykonacie eleganckie, równiutkie okrągłe otworki o gładkich brzegach. Wystarczy usunąć zadziory z krawędzi i można wkręcać gniazda.

Melepeta

Cytat: McGyver w Grudzień 06, 2018, 16:00Nie ważcie się wiercić takich rzeczy zwykłymi wiertłami do metalu, bo wyjdzie brzydka dziura o kształcie zbliżonym do trójkąta o poszarpanych brzegach. A wiertłem stopniowanym jak ze zdjęcia wykonacie eleganckie, równiutkie okrągłe otworki o gładkich brzegach. Wystarczy usunąć zadziory z krawędzi i można wkręcać gniazda.
To powinno być wypisane dużymy literamy na początku działu DIY. Nie każdy o tym wie i może się niemiło zdziwić próbując wiercić otwory.
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

McGyver

Cytat: Melepeta w Grudzień 06, 2018, 20:51
Cytat: McGyver w Grudzień 06, 2018, 16:00Nie ważcie się wiercić takich rzeczy zwykłymi wiertłami do metalu, bo wyjdzie brzydka dziura o kształcie zbliżonym do trójkąta o poszarpanych brzegach. A wiertłem stopniowanym jak ze zdjęcia wykonacie eleganckie, równiutkie okrągłe otworki o gładkich brzegach. Wystarczy usunąć zadziory z krawędzi i można wkręcać gniazda.
To powinno być wypisane dużymy literamy na początku działu DIY. Nie każdy o tym wie i może się niemiło zdziwić próbując wiercić otwory.
Ale o tym się wie dopiero jak się spróbuje samemu. No, może jak się gdzieś przeczyta, ale też nie zawsze. Jest pokusa żeby jednak samemu spróbować.
O tym jak i czym wiercić pisałem tutaj więcej niż jeden raz.  W wątku o M7 też, tyle że tam była możliwość zamówienia obudów od razu z otworami, z tego co pamiętam to wszyscy skorzystali z tej opcji.

paul_67

Cytat: McGyver w Grudzień 06, 2018, 16:00Nie macie pojęcia ile wiórków metalowych powstaje po wykonaniu dwunastu otworów fi 12mm w blasze
Kto nie wierci zawodowo pewno i pojęcia nie ma :)

McGyver

Cytat: paul_67 w Grudzień 06, 2018, 21:18
Cytat: McGyver w Grudzień 06, 2018, 16:00Nie macie pojęcia ile wiórków metalowych powstaje po wykonaniu dwunastu otworów fi 12mm w blasze
Kto nie wierci zawodowo pewno i pojęcia nie ma :)

Cóż, to jest dział DIY  ;)

paul_67

Robiąc to zawodowo tez można sobie podiyać przy okazji :)


paul_67


tomekkk1

Jak się chłopy nauczyta wiertła ostrzyć, to wam w amelinium, czy w stali trójkątów robić nie będzie.
Ja zakładam nawet Ø16 na wiertarkę ręczną, wkrętarkę, czy kolumnową i otwór to otwór, a nie jakieś fasolki  :P
Ale fabryczny szlif najpierw do poprawki ;)

McGyver

Cytat: tomekkk1 w Grudzień 06, 2018, 21:55Ja zakładam Ø16 na wiertarkę ręczną, wkrętarkę, czy kolumnową i otwór to otwór, a nie jakieś fasolki  
W sztabce o grubości 10mm to i owszem, ale w blasze 1mm?

tomekkk1

Oczywiście i to bez "tulipana" pod spodem :)

rudy-102

Cytat: tomekkk1 w Grudzień 06, 2018, 21:55wiertła ostrzyć
Dokładnie moje podejście. Prawie zawsze przed użyciem sprawdzam szlif i ostrzę jeśli trzeba.
Tylko, że nie każdy ma w domu dobrą szlifierkę.

paul_67

Cytat: rudy-102 w Grudzień 08, 2018, 11:09ylko, że nie każdy ma w domu dobrą szlifierkę.
Nie każdy też ma w robocie :)

paul_67

Nie używałem do tej pory wiertła stopniowego, ale chciałbym wypróbować.Jakie kupić? Jakaś wypróbowana firma? Linę dacie?

rudy-102

Cytat: paul_67 w Grudzień 08, 2018, 11:14
Cytat: rudy-102 w Grudzień 08, 2018, 11:09ylko, że nie każdy ma w domu dobrą szlifierkę.
Nie każdy też ma w robocie :)
No to się pochwalę bo mam czym  :) .
Mam taką  . 8)


paul_67

Ja mam w robocie :) W domu gdybym ostrzył zostałbym odstrzelony  ;D

rudy-102

Ja mieszkam w robocie, albo robota mieszka we mnie, albo coś w tym stylu :). Trudno rozdzielić :(