Tunning-Upgrade CD Marantz CD72 MKII SE

Zaczęty przez jimmi, Wrzesień 29, 2018, 19:18

Poprzedni wątek - Następny wątek

jimmi

Pogrzebałem troche z rana i rca zamontowane:

Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

rudy-102


jimmi

(Musze wspomniec , ze cofnąłem zmiany odnosnie silniczka, opa przy nim.... Sa w tej chwili zamontowane.)

Cedek brzmi swietnie, a jesli chodzi o rca to jest klarowniej, chyba to najlepsze slowo do opisania ich wplywu na dzwiek.
Generalnie sluchalem i slucham głównie po rca, ale wpialem teraz po coax z SM6 i tu dopiero jest jazda..
Nie sposob nie zgodzic sie z Marcinem, ze to bardzo dobre polaczenie. Naprawde dobre.



Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

rudy-102


rudy-102

Cytat: jimmi w Grudzień 22, 2018, 12:04jesli chodzi o rca to jest klarowniej
niedawno wymieniłem u mnie zwykłe rca na CMC i też byłem w szoku  :) .

finchers

Panowie ale korcicie !przestańcie już :-X heheh bo to zaraźliwe!
ja ostatnio też ominąłem tylko że terminale głośnikowe i bezpośrednio się wlutowałem z kablami do wzmaka na sztywno i też jest lepiej:) teraz przynajmniej nie będą mi chodziły po głowie testy kabli głośnikowych:P
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

rudy-102

Cytat: finchers w Grudzień 23, 2018, 12:41bezpośrednio się wlutowałem
Taki hardcore też chodzi mi po głowie od lat. Trzeba tylko znaleźć ten idealny kabel :).

finchers

Jak masz 4 pary wejść głośnikowych to 2 można poświęcić :alc:
Kasy trochę w kieszeni zostanie a poprawa odczuwalna:) zawsze można później wrócić do stanu fabrycznego >:D
sorry bo temat trochę śmiecę autorowi :-\
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

jimmi

Cytat: rudy-102 w Grudzień 22, 2018, 17:18niedawno wymieniłem u mnie zwykłe rca na CMC i też byłem w szoku   .

Prosze o link, zerkne na nie, bo bede potrzebowal do wzmaka DYI dobre rca.

Audyny sa fajne, srednica i przestrzen  miodzio..
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

jimmi

#84
Cytat: finchers w Grudzień 23, 2018, 12:41Panowie ale korcicie !przestańcie już  heheh bo to zaraźliwe!

Ale to samo sie dzieje sam nie wiem jak i kiedy :)

Cytat: finchers w Grudzień 23, 2018, 12:41ja ostatnio też ominąłem tylko że terminale głośnikowe i bezpośrednio się wlutowałem z kablami do wzmaka na sztywno i też jest lepiej:) teraz przynajmniej nie będą mi chodziły po głowie testy kabli głośnikowych:P

A ja tez dziubnalem moje atc swego czasu :)

https://audiomaniacy.pl/index.php?topic=2593.0
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.


jimmi

#86
O dziekuje McGyver  ;)

Mialem sie Ciebie pytac o kondzie Adynki-zdaje sie , ze juz powinny byc wygrzane na 100%?
2h dziennie cedek chodzil.
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

malg


jimmi

A gdyby tak zajac sie jeszcze zworkami. Jest ich na pcb cedeka kilkadziesiat i dac mieddziene? Taka mysl mnie nachodzi od jakiegos czasu i dumam sobie  ::)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

jimmi

Wpadlem na dniach na ciekawy pomysl, ktory moglbym wykozystac przy innych projektach. Aby nie robic balaganu i zakladac nowego watku to wklaje tutaj.
Ciekawe rozwiazanie, ale jak w praktyce to trzeba bedzie kiedys sprobowac  :)

Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

jimmi

Nawalil mi naped, zaczal skakac.
Poradzilemsobie zamawiajac za czydychy + extra wysylka cedeka philips jako dawce.

A teraz do rzeczy. W cmd4/19 wymiana lasera nie pomaga z prostej przyczyny, ze on jest poprostu sprawny. Problemem jest silniczek napedu tacki.
Podaje to jako informacje po kolezensku  w razie "w" dla potomnych.
Smiga po zabiegu podmiany silniczka jak zloto.
pozdrawiam. ;)
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

McGyver

Cytat: jimmi w Luty 17, 2019, 20:41silniczek napedu tacki.
A co on ma wspólnego ze skakaniem? Wszak on mu tylko paszczę rozdziawia tudziez zamyka, co od biedy da się i palcem zrobić. A może Ci chodzi o motorek obracający płytę?

jimmi

#92
Cytat: McGyver w Luty 17, 2019, 20:44A co on ma wspólnego ze skakaniem?

Ja nie wiem, ja jestem zwyklym nasladowca kolegow z DYI generalnie. Ale jest jedno ale. Ja to zrobilem o czym napisalem. Droga dedukcji i rowniez sluchowej- przeskoki byly slyszalne i na wyswietlaczu wizualne -zalozenie jak kazdy.... (laser ehe- a moze niekoniecznie?)Zamienilem lasery na zad i juz mowiac sobie chu... pomyslalem o silniku od tacki. On jes tam na 3 zyly wizualnie w philipsie jaki zaadoptowalem  (jakas masa exta), przlutowalem na 2 jak na marantz i dziala. Mam jakies fotki , ale to moze jutro.

To moj dawca bezposredni:

https://allegro.pl/oferta/odtwarzacz-cd-philips-ak601-7825982493?snapshot=MjAxOS0wMi0wOVQxMToyNzo1N1o7YnV5ZXI7MWRmNjkxNDcyYmM3ODE3M2VkYWUyY2E3NzE3ZmNjZDE5OTFmN2M0ZjFmMzJkMDM4MTdhNWU0MTUzNmNiZDM2OA%3D%3D
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.

jimmi

Cytat: McGyver w Luty 17, 2019, 20:44A może Ci chodzi o motorek obracający płytę?
Tak


Sie naprodukowalem wczesniej jak debil  :o

Dziekuje za nauke wszak nazewnictwa.. Niechetnie to napisalem jednak, ale napisalem
Kolumny podstawkowe: ATC SCM 11 v.2. Wzmazniacz: Musical Fidelity M6si. Streamer/dac: Azur 851n. Tuner FM: Creek Destiny v.2. Gramofon (T4P) :Technics Sl-QL1 (Wkladka Technics 310MC). Pre Gramofonowe DYI z zamyslu kolegi Waldi na elementach dyskretnych. Koncowka mocy DYI na elementach dyskretnych dual-mono. Przedwzmacniacz stereofoniczny na lampkach 6111WM. Okablowanie: Harmonix CS-120 Improved.


Ibmacir

Cytat: McGyver w Listopad 23, 2018, 09:41-Audyn True Copper spokój, barwa, gładkość. Dynamika akceptowalna, ale nie ma tu fajerwerków. Uwaga, bo idiotycznie się wygrzewa. Na początku zachwyt, a potem się wszystko psuje czasem nawet na dwa tygodnie, aż do pełnego wygrzania.

-Rike Audio S-Cap przede wszystkim dynamika, gra nieco zadziorniej, ale wciąż gładko. W stosunku do Audyna jest nieco chudszy na środku. Nie jest to jakiś poważny odjazd, po prostu odchodzi nieco od neutralnosci w przeciwną stronę niż Audyn.

Wyżej są już kondensatory znacznie droższe.

Znowu odkopałem - przepraszam, jednak nie potrafiłem się powstrzymać.

Po jakiego wuja inwestować setki czy nawet tysiące dukatów w kondensatory wyjściowe? Na wejściu kolejnego klocka w torze siedzą zapewne kolejne na wejściu! Rozumiem w sprzęcie na rynek komercyjny, każdy producent daje na wejściu i wyjściu jako dupochron. Jednak, kiedy modyfikujemy sprzęt dla siebie, to powielanie bardzo drogich kondensatorów na wejściu i wyjściu każdego klocka jest wyrzucaniem pieniędzy i podwójną degradacją dźwięku!


dino

Amen  ;D
Ale jak usuniesz z wejścia czy wyjścia to naklej informację na obudowę  ;)