Myjki DIY- różne koncepcje mycia winyli

Zaczęty przez Yacek, Styczeń 28, 2016, 14:51

Poprzedni wątek - Następny wątek

maciek1

Ale wygląda na to, że Pro-ject to już opuszczanie ssawki i ponoszenie ręcznie absolutnie - nie odskakuje po wyłączeniu ssania (zaoszczędzili sprężynke?). Bardzo jestem ciekaw tego Karchera w akcji. Nie wiedziałem, że Karcher ma mniejsze ssawki. Nakręcisz jakiś filmik?

jamówię

Cytat: maciek1 w Kwiecień 15, 2016, 12:04
Ale wygląda na to, że Pro-ject to już opuszczanie ssawki i ponoszenie ręcznie absolutnie - nie odskakuje po wyłączeniu ssania (zaoszczędzili sprężynke?). Bardzo jestem ciekaw tego Karchera w akcji. Nie wiedziałem, że Karcher ma mniejsze ssawki. Nakręcisz jakiś filmik?



Czemu nie:))

moon

#77
sam jestem ciekaw, bo od dluzszego czasu mam tego Karchera, stoi nieuzywana, bo sam ze 2 razy okna nia mylem, a kobita woli po swojemu, to moze do plyt sie przyda;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Hubertrs

No ja tego karchera mialem z taka dosc spora konc. i za cholere nie chcialo nic odessac, tym bardziej, ze ja przykleilem aksamitke co by nie niszczyc plyty

jamówię

Cytat: moon w Kwiecień 15, 2016, 12:59
sam jestem ciekaw, bo od dluzszego czasu mam tego Karchera, stoi nieuzywana, bo sam ze 2 razy okna nia mylem, a kobita woli po swojemu, to moze do plyt sie przyda;)



Ja dokupię to mniejszą dyszę i sprawdzę. Do okien sprawdza się genialnie :))

Hubertrs

Ale do okien to wystarcza sama gumka i tez jest dobrze, do plyty potrzeba troche ssania aby wyciagnac ten syf z rowkow i na dodatek na koncowke przydalo by sie nakleic jakies cos z miekkiego materialu.

jamówię

A guma porysuje płyty?musiałaby też szkło a nie rysuje.Nie upieram się,jeśli Karcher zadziała to i tak tylko do momentu zakupu maszyny,ten pro ject mi się podoba :)

kawosz

Szkło jest twarde . Zrób sobie próbę na kawałku plexi to będzie bardziej miarodajny test

maciek1


rudy-102

Tylko, że to coś jeszcze nie jest produkowane. Na razie zbierają informacje o zainteresowanych.

frywolny trucht

Tak się zastanawiałem jak on chce namaczać od góry, obracać i suszyć od dołu.
Filmik wyjaśnia, że i tak potrzeba myjki wannowej, a ta końcówka suszy.



Trochę rzeźbienie na trzy na ręce, a przydałyby się cztery.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

maciek1

Z NittyGritty (czy jakoś tak), która jest znacznie droższa od ON jest podobnie chyba, czyli też przewraca się na druga stronę (wsparcie grawitacji:)) Czy produkowana, czy nie - jak dla mnie koncepcja genialna. Jakis prototyp diy można śmignąć ze ściętej wygiętej rurki, podklejając otwór kókiem z "patykiem":)

rudy-102

Cytat: maciek1 w Kwiecień 21, 2016, 09:11Czy produkowana, czy nie - jak dla mnie koncepcja genialna. Jakis prototyp diy można śmignąć ze ściętej wygiętej rurki, podklejając otwór kókiem z "patykiem":)
:)
Też tak kombinuję. Mimo wszystko zarejestrowałem się tam. Zobaczymy co z tego będzie.

frywolny trucht

Film na jutubie pojawił się 2014 roku. Trochę to zwoływanie już trwa.

Czy ja dobrze kminię, że on chce za rurkę 250 zł? :

Let's do the math: $650 VPI record cleaner? Why not a $59 Revinylizer and a $29 wet-dry vacuum? With the Revinylizer, you'll have an awesome record cleaning system and save $562 for more records."

I o co chodzi w temacie suchy- mokry odkurzacz za całe 120 zl?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

christo

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 21, 2016, 09:32
Film na jutubie pojawił się 2014 roku. Trochę to zwoływanie już trwa.

Czy ja dobrze kminię, że on chce za rurkę 250 zł? :

Let's do the math: $650 VPI record cleaner? Why not a $59 Revinylizer and a $29 wet-dry vacuum? With the Revinylizer, you'll have an awesome record cleaning system and save $562 for more records."

I o co chodzi w temacie suchy- mokry odkurzacz za całe 120 zl?
Wydaje mi się, że chodzi o wannę do mycia (to żółte coś z filmu) za $59 i ssawka do odkurzacza za $29.
Generalnie pomysł bardzo mi się podoba i jest godny uwagi. Wydaje się tylko, że projekt na razie utknął. Nie ma ktoś przypadkiem dostępu do drukarki 3D? :)
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

maciek1

#90
Nie ma ktoś przypadkiem dostępu do drukarki 3D? :)

O! Pomysł bomba!

elem

Cytat: maciek1 w Kwiecień 21, 2016, 09:11Z NittyGritty (czy jakoś tak), która jest znacznie droższa od ON jest podobnie chyba, czyli też przewraca się na druga stronę (wsparcie grawitacji:))

W NG nic się nie przewraca :)  W modelu jednostronnym jest ssanie od góry. W modelu dwustronnym (taki mam) jest mycie i odsysanie obu stron płyty jednocześnie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

maciek1

#92
Widocznie ten facet z filmiku ma jakiś felerny model



Swoją drogą, w ogóle pomysłowy Dobromir:) Ten system mycia w wodzie bieżącej brrr...:)

maciek1

#93
O! Kolejny z jakąś felerną myjką? Myślę, że sa rózne modele i nie można uogólniać raczej:)


frywolny trucht

Ja widzę inną zależność. Właściciele Nitty Gritty mają kota. Albo psa :)
Nie podoba mi się to rozwiązanie, ale może czegoś nie ogarniam. W każdym razie takie odsysanie od dołu jest w obecnej ofercie firmy: http://www.nittygrittyinc.com/Fi-XP.htm
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

maciek1

Czyli jednak może się w NG przewracać płyty celem odessania tak? Te na filmikach to nie są to felerne modele? Co do wypasionych modeli zgoda - mycie, ssanie itd - full wypas.

frywolny trucht

Pomysł z odsysaniem od dołu jest słaby. Masz zgaduj zgadulę. Nie wiesz czy jeszcze jeden obrót, czy gdzieś coś nie zostało i trzeba poprawić. Myjka chociaż sama stabilnie stoi, a tu musisz trzymać rureczkę, trochę żonglerkę uprawiać.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

elem

Cytat: maciek1 w Kwiecień 22, 2016, 09:29Czyli jednak może się w NG przewracać płyty celem odessania tak?

Maciek1,

Zwracam honor. Po prostu jakieś inne modele widziałem. Przepraszam za wprowadzanie w błąd.  :-[
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

maciek1

elem - daj spokój:) Nie odbierałem tego w taki sposób:) Przyznam, że keidy zobaczyłem ten filmik to myślałem, że faktycznie facet ma felerną myjkę (jakieś otwory jakby po urwanej ssawce itp.). Miłego dzionka!