METAL i okolice, HARD ROCK

Zaczęty przez frywolny trucht, Czerwiec 08, 2014, 15:59

Poprzedni wątek - Następny wątek

WOY

Motorhead " Bad Magic " kupiona w MM 79 pln. gatefold. jak gra jeszcze nie wiem. Wydana bardzo starannie gruba tektura wewnętrzna koperta z tekstami.
Atrakcyjnym dodatkiem jest płyta CD (że też im się to opłaca?)

gratefullde

Half speed mastering to wycinanie matrycy z prędkością o połowę mniejszą. Sprzyja to dokładności jej wykonania. Oczywiście taśma też jest odtwarzana z o połowę mniejsza prędkością.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

WOY

Czyli rozumiem że sprzyja to jakości dźwięku, bo płyta gra wyjątkowo czysto. Zapuszczona po niej Metallica "Load" była ze zbyt dużą ilością basu.

WOY

QUEEN Complete Studio Album Vinyl Collection (18LP) premiera 25 wrzesień, cena 1499 pln.

15 studio albums from original masters, coloured vinyl mastered by bob ludwig half-speed lacquers cut at abbey road studios pressed on heavyweight 180 gram coloured vinyl includes a lavishly illustrated 108 page hardback book pressed on heavyweight 180 gram coloured vinyl contains download voucher to access 320kbps mp3s of all albums

WOY

Scorpions 50th Anniversary Edition LTD DELUXE 8LP BOX [11LP+10CD] PRE-ORDER Premiera: 06.11.2015 cena 1240 pln.

- Taken By Force (LP+CD incl. Bonus Tracks)

- Tokyo Tapes (2LP+CD)

- Love Drive (LP+CD incl. Bonus Tracks)

- Animal Magnetism (LP+CD incl. Bonus Tracks)

- Blackout (LP+CD incl. Bonus Tracks)

- Love At First Sting (LP+2CD incl. Bonus Tracks)

- World Wide Live (2LP+CD + plakat)

- Savage Amusement (LP+CD incl. Bonus Tracks

gratefullde

Cytat: WOY w Październik 13, 2015, 17:37
Scorpions 50th Anniversary Edition LTD DELUXE 8LP BOX [11LP+10CD] PRE-ORDER Premiera: 06.11.2015 cena 1240 pln.

- Taken By Force (LP+CD incl. Bonus Tracks)

- Tokyo Tapes (2LP+CD)

- Love Drive (LP+CD incl. Bonus Tracks)

- Animal Magnetism (LP+CD incl. Bonus Tracks)

- Blackout (LP+CD incl. Bonus Tracks)

- Love At First Sting (LP+2CD incl. Bonus Tracks)

- World Wide Live (2LP+CD + plakat)

- Savage Amusement (LP+CD incl. Bonus Tracks

Akurat bardzo lubię "stary" Scorpions ale nie wiem czy się skuszę, za tę cenę. Kto to wydaje, jakie tłoczenie, jaki mastering? Są takie wieści?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

WOY

Doczytałem na Mystic.pl że wydaje ten box BMG/SPV.
Ale jak wynika z przeglądu ich strony, można zaopatrzyć się także w pojedyncze egzemplarze.
I wtedy:
1 LP - 115 pln.
2 LP - 140 pln.

Księgowy



Jak dostalem się na studia w połowie lat 80. Sprzedalem kilka płyt ( tą tez) . Piłem 2 tygodnie na Mazurach.
Teraz mam tylko CD. Sprzedałem ............ :'( :'( :'(
Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

Księgowy

Pro-Ject Debiut III Esprit, Pro-Ject Box SE II, Ortofon Alfa, PM6003, CD6003, Heco Celano 501, Qed 350 xt

frywolny trucht

Panowie, o metalu jako takim tutaj proszę http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=40.0 lub w http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=6.0. To jest wątek opisujący organoleptyczne doświadczenia z płytami. Takie było i chyba jest założenie audioteki winylowej. Rozpakowuje płytę, robię zdjęcie, lub dwa, opisuję zawartość i cmokam nad muzyką :) Z góry dzięki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

SVART

Ja w tym pierwszym właśnie piszę :). Drugi jest ylko dla nowości.

Frywolny, zmień najlepiej nazwę tego wątku, to jest mylący - wtedy nie będzie zmyłek :).

AWE!

frywolny trucht

Powiszę chwilę, żeby każdy mylący się przyjrzał i poprzerzucam. Howhg :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

WOY

Box Deep Purple "The Vinyl Collection"
Wydanie Universal.
Box składa się z 7 płyt:
LP Burn
LP Come Taste The Band  gatefold
LP Stormbringer
LP Machine Head  gatefold
LP The House Of Blue Light
LP Who Do We Think We Are  gatefold
LP Perfect Strangers
Wszystko zapakowane do grubego, sztywnego kartonowego pudła.
Koperty płyt z grubego kartonu(pół mat).
Płyty 180g. czyste, równe, czarne, umieszczone w kopertach z foliowym wkładem(przeciętnej jakości).
Jak to gra?
To co zauważam na samym początku to dynamika nagrań. Ładnie gra gitara basowa i perkusja, słychać zróżnicowanie brzmienia tych instrumentów.
Stereofonia i scena na przeciętnym poziomie i nie powala(to przecież hard rock i ma dawać kopa):)
Ogólnie dźwięk czysty bez szumów w cichych fragmentach.
Moja ocena to 5/6 bo lubię takie box-y
Kupione w Fan za 416 pln.




gratefullde

A jak z jakością samego vinylu?
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

WOY


gratefullde

trzeszczy, pyka, skwierczy, strzela?
jedwabiście cichy, bezszumny, niesłyszalny?

;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

WOY

No przecież napisałem że czysto i bez szumów:)
A dokładniej to tak:
Płyty proste, starannie obcięte brzegi, czyste(bywało że kupowałem wypalcowane i musiałem je myć) nic absolutnie nie pyka i nie strzela.

gratefullde

Jakiś przyćpany od rana jestem, nie doczytałem ;)
dzięki :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

WOY

#43
Uzupełniam opis płyty Motorhead "Bad Magic" z 12 października.
Czarny równy placek ze starannym wykończeniem brzegu(co nie zawsze jest ostatnio praktykowane).
Jakość wykonania całości na wysokim poziomie.
Pykania, szumu, trzasków, stereofonii brak;) jest taki hałas że słychać tylko ścianę dźwięku.
Tak zagrał nam na ostatniej swojej płycie Lemmy.
R.I.P.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

WOY

#45
Rotting Christ  "Lucifer Over Athens" koncert z 2013 roku w Atenach. 3 LP gatefold (rozkładany na trzy części).
Tektura z której zrobiona jest okładka, jest tak marnej jakości że się rozłazi od samego patrzenia (niczym z PRL-u). Płyty zapakowane w zwykłe papierowe okładki.
Płyty 180g. proste, czyste, grają bez trzasków i pyknięć. Dźwiękowo jak na koncert całkiem dobrze, lekki niedosyt wysokich. Zawartość mocno satysfakcjonująca, zagrali przekrojowo ze wszystkich swoich płyt.
Oceniam to wydawnictwo: edycja 2/6, dźwięk 4/6, zawartość muzyczna 6/6.

WOY

 At The Gates  "At War with Reality" Okładka gatefold, cienka ale sztywna twarda tektura(czarny mat i trzeba uważać bo zostają ślady po paluchach). Płyta czarna, równa, czysta gra bez trzasków i pyknięć. Miłym dodatkiem, jest książeczka wielkości okładki z grafikami i tekstami utworów oraz duży plakat.
Dźwięk jest dynamiczny z dużą ilością dudniącego basu. Stereofonia na przeciętnym poziomie. Przy okazyjnej cenie zakupu(50 pln.) może być.
Całość oceniam na 4/6