845 inspiracje i doświadczenia

Zaczęty przez gratefullde, Kwiecień 22, 2018, 10:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

McGyver

Miałem styczność z Unison Research Simply 845, Mastersound Compct 845, Opera Consonance 211 (monobloki), New Audio Frontiers, oraz z kilkoma konstrukcjami DIY. Z całej stawki DIY były najlepsze.

mirek24

Moje typy to:

1. Cary Audio AE 805
2. Spark/Cayin 9084D
3. Unison Research Simply 845

Kolejność nieprzypadkowa, wszystkie gosciły dłużej lub krócej u mnie. Preferuje jednak 211.

pozdrawiam




nosferartur

Wszystkie 3 komplety używanych przeze mnie lamp pochodziły od chińskiego Shuguanga. Zacząłem z węglowymi, rebrandowanymi dla Valve Art lampami A, kopiami legendarnej 845-ki RCA, które właśnie znowu wetknąłem (mam nadzieje, że jedynie na chwilę) w swoje końcówki. Następnie Shuguang C, lampy z metalową anodą. Wzór cnót wszelakich, najdoskonalsze brzmieniowo z całej trójcy, ale niestety nie do końca kompatybilne z moimi wzmacniaczami. Zamienione w rezultacie na węglowe lampy B zbudowane w oparciu o 845-ki Amperexa. Właśnie zeszłe.
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.


nosferartur

Cytat: McGyver w Maj 25, 2018, 14:42Czym się to objawia?

Moc admisyjna klasycznej 845-ki to 100 W, lampy C 70W. Nie mam możliwości by tak przebiasować wzmacniacze aby anoda się nie rumieniła. Wiem jednak, że są urządzenia, których zakres regulacyjny pozwala na użycie tych baniek
Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

nosferartur

Lampy A i B, różnice w ich budowie.

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

nosferartur

#31
Zdjęcie lampy C jest z netu, a pod spodem ,,Wspomnienie". Eeeeeh...

Zu Audio Druid, Zu Audio Mini Method sub, monobloki Antique Sound Lab AQ-1006(845), Hattor Audio Passive Preamplifier, Bel Canto CD 2, Sonore MicroRendu, Musical Paradise MP-D2 dac, gramofon Michell Gyro Dec + SME 309 + Benz Micro Glider SL , pre gramofonowe Gennett by Stanisław Dinter MC 100% lampy, Otari MX 5050 B2HD.

goky

Na 845 miałem Yaqina i do testów Tektrona ale w nim akurat siedziały 211. Lampy - Psvane hifi , treasure i repliki Western Electric.
W skrócie bardzo fajne lampy ale przesiadka na Gm70 temat poszukiwań pieca na 805/845/211 zakończyła definitywnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

LampowY

Cytat: goky w Lipiec 12, 2019, 14:56przesiadka na Gm70 temat poszukiwań pieca na 805/845/211 zakończyła definitywnie.
E tam...  ;D
Minie jak każda fascynacja.

goky

Czego fascynacja ?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

LampowY


wiki

Cytat: LampowY w Lipiec 12, 2019, 19:14
Niczego.
Już nie ważne.
LampowY.... luz, luzik, luzaczek... piąteczek.... piątuniunio popołudniu.... 😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

goky

O to to [emoji3][emoji56][emoji28]


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

gratefullde

Cytat: LampowY w Lipiec 12, 2019, 15:49Minie jak każda fascynacja.

Właściwie to rozumiem. Od długiego czasu mam poczucie komfortu, że słucham muzyki. Przestałem sprzętu. W zasadzie powinienem się wypisać z tego forum i z każdych innych o tej tematyce. Nie wiem czy są o samej muzyce ale poszukam. Muzyka jest bardziej inspirująca niż wymiana lamp czy kondów, nie mówiąc już o zmianie sprzętu....
Natomiast na temat samej muzyki tu się rozmawia bardzo mało.... A to ona powinna być esencją ....
Zobaczcie jak fajnie my się szanujemy ponad gatunkami... to jest coś co mnie tu trzyma... Każdy słucha czegoś ale nikt mu się nie wpieprza z butami, że moje jest lepsze... Szanujemy się :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Hubertrs

#39
Cytat: goky w Lipiec 12, 2019, 14:56
Na 845 miałem Yaqina i do testów Tektrona ale w nim akurat siedziały 211. Lampy - Psvane hifi , treasure i repliki Western Electric.
W skrócie bardzo fajne lampy ale przesiadka na Gm70 temat poszukiwań pieca na 805/845/211 zakończyła definitywnie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jesli miales tego Tektrona  to nic dziwnego ze Poszedles w inna strone, wyjatkowo nie udana konstrukcja, aczkolwiek ponoc dobrze gra z szerokopasmowcami

goky

No coś podobnego. Dla mnie pierwszorzędny wzmacniacz. O co chodzi z tą fascynacją ? Przeszedłem na Gm70 ze względu na jakość dźwięku i tektrona stawiam wyżej! Nie jaram się nim jakoś mocno, ma swoje wady. Miły jest dla kieszeni - komplet lamp na dwa monobloki mogę się zmieścić w 800zł 


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

wiki

Cytat: gratefullde w Lipiec 13, 2019, 12:06
Cytat: LampowY w Lipiec 12, 2019, 15:49Minie jak każda fascynacja.

Właściwie to rozumiem. Od długiego czasu mam poczucie komfortu, że słucham muzyki. Przestałem sprzętu. W zasadzie powinienem się wypisać z tego forum i z każdych innych o tej tematyce. Nie wiem czy są o samej muzyce ale poszukam. Muzyka jest bardziej inspirująca niż wymiana lamp czy kondów, nie mówiąc już o zmianie sprzętu....
Natomiast na temat samej muzyki tu się rozmawia bardzo mało.... A to ona powinna być esencją ....
Zobaczcie jak fajnie my się szanujemy ponad gatunkami... to jest coś co mnie tu trzyma... Każdy słucha czegoś ale nikt mu się nie wpieprza z butami, że moje jest lepsze... Szanujemy się :)

Lubię czytać takie wpisy.... 😀
No i lubię też jak gratefullde "szaleje" w Swoim wątku... z właśnie odsłuchiwaną muzyką... 😀

Modyfikacja wpisu:
Przepraszam.... Chciałem dodać.... Jak ktokolwiek w jakimkolwiek wątku opisuje wrażenia odsluchowe....😀😀😀
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka