Audio Technica AT 33 PTG MKI

Zaczęty przez kangie, Luty 12, 2015, 13:09

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

Wkładka niskonapięciowa MC LO o napięciu wyjściowym 0,5mV z pasmem przenoszenia 15 - 50 000 Hz. Wspornik z boru (boronowy), ostry szlif Micro Linear (ML). Pozostałe dane techniczne i opis producenta w załączniku - plik PDF.

Wyprodukowana z okazji 35-lecia istnienia firmy Audio-Technica, z myślą o rynku japońskim. Kupiłem ją kompletną z oryginalnym pudełkiem, opakowaniem, dokumentacją w języku japońskim oraz dwoma charakterystykami częstotliwościowymi dla kanału prawego i lewego.
Wkładka przewidziana do średniociężkich ewentualnie cięższych ramion. U mnie gra z ramieniem MA-505 Micro Seiki.

Świetnie sprawdza się z StepUp - transformatorami.

Jak gra? Zależnie od toru audio w którym się znajdzie. Ale można przypisać jej ogólne cechy brzmieniowe. Wg mnie gra analitycznie, dokładnie, szczegółowo, wyrażnymi liniami rysuje plany. Nie ma rozmywania i zaciemniania przekazu. Ale z drugiej strony to granie nie jest pozbawione muzykalności i emocji. Daje wgląd w nagranie. Odnoszę czasami wrażenie że wyciąga 99% informacji z rowka. Piękna góra. W połączeniu z kopułkami berylowymi daje aksamitną, perlistą, bardzo wyraźną, absulutnie nie jazgotliwą i ostrą górę. W końcu nie ma "koca" na górze. Blask talerzy perkusyjnych jest wyraźny i chyba taki powinien być. Zawsze przykładałem uwagę do brzmienia instrumentów perkusyjnych i jeśli chodzi o talerze i przenoszenie tysięcy harmonicznych - 33 PTG MKI świetnie się nadaje. Nie gorsza jest średnica. Nie ma kolorowania i słodzenia. Średnica idzie wprost z nagrania. Bardzo ładnie to brzmi z papierowym 12cm głośnikiem średniotonowym. Wokale brzmią naturalnie. Wkładka niczego nie przesładza. Jak ma być ciepło to jest ciepło. Jak ma być chłód w głosie, to tak jest. Bardziej analitycznie średnica zagra na głośniku średniotonowym berylowym. Bezpieczniej jest wg mnie na papierze. W końcu jak na dobrą Audiotechnikę przystało jest bas. Wiadomo, że z innymi modelami A-T bywało różnie i zazwyczaj górna część pasma była bardziej eksponowana. Bas jest bardzo szybki, dosadny i nie ma tendencji do przeciągania się po pokoju. Tutaj to też kwestia kolumn. U mnie gra obudowa zamknięta z 30cm niskotonowym głośnikiem papierowym.

Do tego: świetna stereofonia i scena wgłąb (tu oczywiście ważne jest ustawienie kolumn w pokoju i ogólna akustyka pomieszczenia). Wkładka "nie ogranicza" sceny.

Podsumowując: Wkładka nie ma żadnych skrupułów co do maskowania słabych nagrań. Wyciąga z rowka wręcz wszystko, absolutnie nie muli, nie stara się podkreslać konkretnego pasma. Potrafi zdziwić słuchacza, który do tej pory przyzwyczajony był to mułowatego, słodzonego i rozmytego w powietrzu brzmienia z przeciągającym się jak guma do żucia basem.

Nieco bogatsza mogłaby być średnica, ale biorąc pod uwagę cenę tej wkładki i porównując ją do innych wkładek MC LO pięknie grających - jest bardzo dobrze.

P.S. Duży plus za wygląd. Wygląda jak milion dolarów, zwłaszcza od spodu ;)

rudy-102

Czy miałeś mozliwość porównać ją z AT33ev ?

kangie

Słyszałem, ale nie we własnym systemie.

Tutaj trochę skrobnąłem na ten temat:

http://audiomaniacy.pl/index.php?topic=367.0

gratefullde

33ptg to będzie następna wkładka, którą kupię. Z rezonansu wychodzi że na AF spokojnie mogę ją powiesić.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

Jak zarżnę Dynavectora to chiba uśmiechnę sie w stronę SPU.
U miniabyra mi się podobała :)

rudy-102


Cytat: gratefullde w Luty 20, 2015, 13:42
33ptg to będzie następna wkładka, którą kupię. Z rezonansu wychodzi że na AF spokojnie mogę ją powiesić.
To opisz potem wrażenia. Może będę następny.


vasa

Cytat: gratefullde w Luty 20, 2015, 13:4233ptg to będzie następna wkładka, którą kupię.
Nie wiem czy są jeszcze dostępne. Jak kupowałem moją obecną to PTG też była na liście ale z dostępnością było krucho.
Cytat: masza w Luty 20, 2015, 14:15Jak zarżnę Dynavectora to chiba uśmiechnę sie w stronę SPU.
No własnie, SPU czy Cadenza. Oto jest pytanie ???
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

gratefullde

33ptg z dżapanii jest czasem dostępna.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

vasa

 
Cytat: gratefullde w Luty 20, 2015, 14:57z dżapanii jest czasem dostępna.
Tu jest fajne narzędzie wyszukiwawcze.
Może ktoś jeszcze nie zna   ???
http://www.hifishark.com/search?q=Audio+Technica+AT+33+PTG
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

masza

Cytat: vasa w Luty 20, 2015, 14:31No własnie, SPU czy Cadenza. Oto jest pytanie ???
Też prawda.
SPU Royal słyszałem u miniabyra.
Cadenzę słuchałem jedynie mono i na nią jestem zdecydowany jak tylko dorobię się drugiej ręki :)

stary audiofil

Maciek
Po co Ci jakieś tam mono?
Kup sobie póżniej Lyrę Kleosa
Skoczysz z graniem w niebiosa

kangie

Cytat: vasa w Luty 20, 2015, 14:31No własnie, SPU czy Cadenza. Oto jest pytanie
Sprawa jest banalnie prosta. Jak masz ciężkie ramię, to SPU. Jeśli średniociężkie, to Cadenza. W chwili obecnej pod moje ramię pasowałaby Cadenza, np. Black. Kurde, chciałbym ją kiedyś kupić i grać na niej. Póki co PTG wystarcza. Musi, hehehe

kangie

Przypomniałem sobie, że do wkładki AT 33 PTG mam oryginalny "kit", czyli pudełko, twarde etui, specyfikację techniczną po japońsku oraz charakterestyki częstotliwościowe.

Kangie

Powiem Wam, że wczoraj wróciłem do tej wkładki po dobrych 2, a nawet chyba 3 latach przerwy od słuchania na niej. Bardzo miłe wrażenia. Cieszę się, że mam tę wkładkę. Wszelkie niedoskonałości japońskiego podejścia do tworzenia dźwięku (w stosunku do konwencji europejskiego podejścia do audio) zostały chyba jednak przypudrowane wzmacniaczem lampowym obecnie na 6CA7 Treesure Black-Z. Jest dobrze, a nawet bardzo dobrze. Niesamowicie fajny bas. Odpalając wczoraj sprzęt myślałem, że będzie odchudzony, szybki, taki japoński i kurka wodna takim się nie okazał. Wysokie tony wspaniałe, a średnica niewiele gorsza od wysokich. Boski wygląd, zwłaszcza podwozia. Można patrzeć i patrzeć godzinami ;) Szkoda, że nie produkują już wersji MKI.

P.S. Nie sprzedaję. Nie myślcie, że wzmacniam przed sprzedażą ;)

Kangie

#15
Cytat: kangie w Luty 12, 2015, 13:09Nie gorsza jest średnica. Nie ma kolorowania i słodzenia. Średnica idzie wprost z nagrania. Bardzo ładnie to brzmi z papierowym 12cm głośnikiem średniotonowym. Wokale brzmią naturalnie. Wkładka niczego nie przesładza. Jak ma być ciepło to jest ciepło. Jak ma być chłód w głosie, to tak jest. Bardziej analitycznie średnica zagra na głośniku średniotonowym berylowym. Bezpieczniej jest wg mnie na papierze.
Zainteresowanym chcę napisać, że porównywałem brzmienie tej wkładki na dwóch parach kolumn Yamaha NS: 590 (średniotonowy 12cm papier stożek) i 1000M (średniotonowy 8,8cm berylowa kupuła). Dodać należy, że dolna średnica w obu kolumnach idzie z papierowego woofera 30cm (ten z NS-1000M gra znacznie lepiej od wersji "za pół ceny", czyli NS-590).

Nie ma żadnego ryzyka. Prawie 7 lat temu pisałem o bezpieczeństwie z papierowego przetwornika średniotonowego. Różnica w brzmieniu obu par kolumn jest ogromna. Znacznie lepiej gra średnica na wyższym modelu kolumn. 33PTG gra tę średnicę bardzo dobrze. Nie ma żadnego ryzyka zbytniej analityczności z berylu. Oczywiście jest ogromna przejrzystość i wgląd w średnicę, ale gra to tak, że nie kaleczy uszu. Bardziej kaleczy ucho z papierowego 12cm stożka, który jest niestety "ułomny" przy 8,8cm berylowym bracie. Ułomny w znaczeniu zniekształceń. Chodzi mi tutaj o materiał muzyczny. Przy jazzowym "trio" plumkaniu przepaści nie ma (choć różnica zawsze jest). Jaja się robią przy trudnym materiale muzycznym typu wielkie składy jazzowe, symfonika a nawet Kraftwerk ze swoim "Mensch Maschine".
Tyle po tych 7-miu latach chciałem dodać. Nie ma obaw.

Kangie

#16
Cytat: kangie w Maj 12, 2015, 06:40Przypomniałem sobie, że do wkładki AT 33 PTG mam oryginalny "kit", czyli pudełko, twarde etui, specyfikację techniczną po japońsku oraz charakterestyki częstotliwościowe.
Wkładka fabrycznie testowana na ramieniu Audio Technica AT1010 o masie efektywnej 16g. Widać na wykresie podbicie górnego pasma. Typowa japońska szkoła dźwięku. Uważam, że zaleta do wykorzystania z kolumnami Tannoy, osłuchiwanych ostatnio przez GB.

https://www.vinylengine.com/library/audio-technica/at-1010.shtml

Kangie

Japan, mam trzy ramiona o masach efektywnych: 7g, 16,5g oraz 25g. Do tego kilka headshelli  o różnych masach. 33PTG najlepiej mi gra na 16,5g
m.e.  ramieniu MA505 od MICRO Seiki i na odpowiednio dobranym heashellu oraz śrubkach i nakrętkach. Na 7g m.e. ramieniu Audio Technica AT1007 gra bardziej mizernie. Mi to nie leży.

Gerwazy, Twoje wywody są teoretyczne. Dyskujesz o sprzęcie o którym czytasz w internecie. Ja bawię się tą wkładką od 2014 roku i wiem o czym mówię. Twoje gadanie dla samego gadania przypomina mi pierdzenie na czczo - masa huku, zero treści! Opanuj się Panie i znajdź swe miejsce w szeregu.

Kangie

#18
.

Kangie

#19
Cytat: Japan w Listopad 08, 2021, 07:33Mówiąc krótko, ja twoim uszom nie wierzę :-)       
A teraz do roboty :-)
Grzecznie proszę żebyś przestał pisać w moim wątku.

Kangie

Cytat: Japan w Listopad 08, 2021, 07:33Mówiąc krótko, ja twoim uszom nie wierzę :-)       
Nie musisz. Nikt nie musi.

Kangie

Nie interesuje mnie twoje zdanie.

Kangie

#22
.

kangie

33 PTG ponownie w akcji!
Life is too short for boring HiFi.

masza19

 U+1F44D

Zawsze mi sie podobały te headshelle MS. A czarny to cymesik  :np: