Modyfikacja kolumn saba 1300 profesional

Zaczęty przez Mikut1982, Sierpień 20, 2017, 21:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

krzysztofsuski600

Czy kolega uzyskał rzeczowa pomoc

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka



krzysztofsuski600

Czy osiągnął zamierzony efekt

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka


Mikut1982

Wklejam właśnie cieniutką tekture pod uszczelkę aby ta uszczelka poszła troszkę wyżej około 0,6mm. Wtedy będzie dobrze uszczelniała bo z biegiem lat troszkę siadła.

krzysztofsuski600

Chodzi mi o zwrotnice

Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka


Mikut1982

A tak jak najbardziej a nawet wyszło to lepiej niż się spodziewałem.  Wiadomo kolumny mają prawie 40lat.  Dokładnej daty produkcji nie znam.  Czy to prawda że były produkowane w latach 1977-1979.

Mikut1982

A o zwrotnice.  Niestety nie posiadam konta ani karty płatniczej a sam się boje wpłacać  im kasę bo nie wiadomo co z tego będzie i żona założy sobie konto i kartę płatniczą i wtedy zamówię rezystory lub znajdę kogoś kto mi to zamówi przez paypal. Ale tak czy tak w tym tygodniu je zamówię,  więc jeszcze troszkę cierpliwości.  Sam jestem ciekaw czy faktycznie będzie lepiej.

krzysztofsuski600

Tego nie wiem ale jak doczytałem cewki pozostały te same a to kluczowa sprawa


Wysłane z mojego Lenovo P2a42 przy użyciu Tapatalka


Mikut1982

I udało mi się wyczyść głośnik z kurzu trochę to trwało ale wygląda dużo dużo lepiej

Mikut1982

Cewek nie ruszam i nie będę ich ruszał, zostaną takie jakie są. 

Mikut1982

Jak widać teraz uszczelka jest około 1mm wyżej bo poprzednio była zlicowana i mało co spełniała swoją funkcję.

Mikut1982

Wszystkiego stare uszczelki piankowe się rozleciały,  wycinam nowe z pianki i grubości 2mm

tomasz_pianista

Bardzo fajny projekt, masz do tego rękę:) Gratuluję, mimo, że jeszcze nie koniec:)
Grupa ratowania poziomu.

Mikut1982

Dodam że jestem laikiem i prawie wszystko robie po raz pierwszy.  Ale bardzo dziękuję. Do końca jeszcze daleko.  Ktoś kiedyś powiedział ,, Satysfakcja jest nagrodą,,

Mikut1982

Teraz czyszczenie średniotonowca, stara uszczelka tez cała się rozleciała. Pomalowalem go też i zabezpieczyłem membrane i zawieszenie żeby ich nie uszkodzić, teraz wygląda jak nowy. 

Mikut1982

Dopasowanie uszczelki piankowej i znów głośnik będzie szczelny.

Mikut1982

Teraz dopiero coś zauważyłem, dwie aluminiowe osłony głośników wysokotonowych są wygięte tam gdzie były dokręcane śruby.  Teraz muszę to wyprostować i pobawić się w kowala.

Mikut1982

Uszczelki, uszczelki,  jakby końca nie było. 

Mikut1982

Kolejna uszczelka i zaczynam skręcać to w całość. I udało mi się wklepać aluminiowe osłony..

Mikut1982

Powiem wam że cała niedziela mi zleciła przy skręcaniu.  Ale było warto efekt widać najwięcej w realu.  Poprzedni kolor wydawał mi się taki wyblakły , teraz jest głęboki czarny mat.  Robiłem narazie jedną kolumnę żeby mieć porównanie.  Pokaże parę fotek. Pierwsza to dwie kolumny ta z lewej nie zrobiona a z prawej już po zabiegu.

Mikut1982

Nie mam super aparatu i zdjęcia nie są najlepszej jakości ale zawsze coś można dostrzec. Przeszkadzały mi właśnie takie odpryski.  Na drugi zdjęciu już tego niema.

Mikut1982

Teraz nawet nie ma ani jednej ryski, oczywiście tylko na froncie bo na okleine jest parę drobnych ale nie wszystko da się odnowić.

Mikut1982

Nie ma już też kurzu ale jak wiadomo z biegiem czasu znowu się tam nazbiera.

Mikut1982

Jestem zadowolony wizualnie jest ok.  Później musze się zabrać za drugą kolumnę i oczywiście za wymianę rezystorów.

Mikut1982

Jeszcze dużo pracy przedemna,  nawet nie połowa.  Ale z waszą pomocą dam radę.