Modyfikacja kolumn saba 1300 profesional

Zaczęty przez Mikut1982, Sierpień 20, 2017, 21:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

spalon

Te o których wspominałem też tak miały że przyklejał się do nich brud

Mikut1982

No czytam i oglądam filmiki i ludzie odnawiają membrany tuszem kreślarskim ale i też farba drukarską.  Niewiem zawsze można spróbować .  Tyle że na starym glosniku bo swojego niechcial bym uszkodzić.  Dam za parę dni co i jak wyszło.  W weekend zabieram się za malowanie samych frontów kolumn typu delikatne szpachlowanie wyszczerbionych narożników potem podkład i lakier czarny Matt.  Użyje lakieru motip ponieważ już nieraz sprawdził mi się dobrze jest to lakier typowo samochodowy. 

Piterski

Dla mnie ingerencja w materiał membrany to jest rzecz kontrowersyjna.
Miałem w moich Deltach oryginalne przetworniki, które zostały poddane takim zabiegom.
Włosi zaimpregnowali/wyczernili cała membranę, przy okazji zastąpili zawieszenie innym materiałem.
Ładnie to wyglądało do sprzedaży, przy okazji poprawili cokół podnosząc go o około 2 cm.
Wszystko fajnie, a głośniki w pomiarach mają bardzo ładnie pokrywające się charakterystyki, czyli są dobrze sparowane.
Tylko co z tego jak mi to nie grało. Może bym coś z nich wycisnął i zawsze jeszcze mogę spróbować bo je mam, ale okoliczności sprawiły, że zastąpiłem je innym późniejszym modelem. Tamte zagrały od razu bardziej otwartym dźwiękiem.
Zmierzam do tego, że nasączając jakimiś substancjami membrany zmienia się właściwości materiału i co za tym idzie ich rezonanse i inne parametry.
Jako modelarz kartonowy robiłem takie cuda z papierem by nadać mu inne cechy fizyczne i dlatego od malowania czymkolwiek membran kolumn trzymam się z daleka.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

No udało mi się zamówić rezystory teraz tylko wpłacę im kasę i aby czekać jak przyjdą

Mikut1982

Zarejestrowałem się złożyłem zamówienie, teraz chce wpłacić im kasę na konto i niewiem czy mam wpłacić złotówki czy funty a najważniejsze nie mogę znaleźć tak konta na które mam wpłacić pieniądze.  Ktoś pomoże.

frywolny trucht

W jaki sposób chciałbyś zapłacić funtami? Z tego co widzę nie trzeba się rejestrować. Tylko jakiegoś nicka wymagają i mejla. Po wypełnienieniu pól przechodzisz do kolejnych etapów klikając na dole zielony przycisk continue to next step. Myslę, że w końcu pojawi się parę możliwości płatności. Albo kartą, albo poprzez twój bank, albo jakiś PayPal. Po wybraniu metody numer konta pojawi się automatycznie w płatności, a tobie zostaje już tylko zaakceptować.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Dobra, wbiłem przypadkowe dane :) Jest dokładnie jak pisałem- plus możesz wybrać transfer bankowy i wtedy pojawia ci się numer konta. Ale nie bawiłbym się w to.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Please insure all bank charges are paid for. Also make sure you have selected the correct currency:
 
Account name
Hi-Fi Collective Ltd
 
HSBC Bank
53 High St
Newport Pagnell
Buckinghamshire
MK16 8AU, England
 
UK Pound account:
Account No. 91398148
sort code. 40-34-29
IBAN No. GB19MIDL40342991398148
branch identifier code. MIDLGB2166R
 
Euro account:
Account No. 69131939
sort code. 40-05-15
IBAN No. GB13MIDL40051569131939
branch identifier code. MIDLGB22
 
US Dollar account:
Account No. 69135341
sort code. 400515
IBAN No. GB18MIDL40051569135341
branch identifier code. MIDLGB22
 
 
Please cover all bank charges.
We will not ship your order until we receive payment in the above account.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Mikut1982

A jakby Pan to zamówił.  Tylko z tej strony idzie czy gdzieś jeszcze można je dostać

Piterski

Załóż sobie konto na PayPal.
Zakładam, że posiadasz konto bankowe i kartę płatniczą Visa.
Powiążesz ją z kontem PayPal i możesz robić zakupy dewizowe.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Ok dzięki.  Tak zrobię.  Trochę śmieszne ze takich rezystorow nie ma w Polsce

frywolny trucht

Warto mieć PayPal. Twoje możliwości nabywcze zdecydowanie się powiększają. Zakupy w Chinach w USA to zupełnie nowe doznania ;) Za chwilę będziesz się dziwił, że mogłeś się ograniczać do polskiego grajdoła. Natomiast najlepiej jest powiązać konto PayPal z kontem bankowym na którym nie trzymasz całych swoich oszczędności. Tak na wszelki pożarny.

I proszę bez Panów. Na Ty sobie w internetach jesteśmy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Mikut1982

https://youtu.be/D3VzZJAcbAc
Zapraszam też do obejrzenia krótkiego filmiku mojej małej regeneracji kolumn.  Niestety jakość nie jest super wiec lepiej obejrzeć na telefonie lub tablecie.

jajacek1410

Cytat: Mikut1982 w Sierpień 24, 2017, 09:53odnawiają membrany tuszem kreślarskim
Diablo ryzykowne. Tusz to woda, a woda plus papier to nieprzewidywalny efekt. Papier może się zeszmacić, albo wręcz przeciwnie - po wyschnięciu naciągnąć.  Jeśli już czegokolwiek użyć, to barwnika na szybko odparowującym rozpuszczalniku. Można by spróbować z bejcą spirytusową do drewna.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

Mikut1982

Myślę że lepiej będzie jak nie będę kombinować tylko to delikatnie odkurza pędzelkiem.  Bo bejca też się nie sprawdzi tym bardziej na rozpuszczalniku. Bejca robi plamy a tego bym niechcial.

malg

Jestem zdania, tak jak napisał Piterski,
membrany papierowe nie powinny być nasączane czymkolwiek,
bo zmienią swoje właściwości mechaniczne (sprężystość i tłumienność) po takim zabiegu
i zaczną inaczej "grać" - niestety nie zawsze lepiej (przeważnie gorzej) a na pewno inaczej
Aby odnowić w ten sposób membrany to trzeba mieć bardzo duże doświadczenie i wiedzę.

Proponuję abyś nie eksperymentował w ten sposób
Nawet jeśli na jakichś szrotach uda się coś zrobić (nie uszkodzisz głosnika),
to jaką masz pewność, że na Sabie efekt będzie taki sam
Moim zdaniem odpuść sobie taki zabieg oraz test na szrocie (szkoda czasu)

Wyczyść je po prostu jakimś delikatnym pęzlem, szczoteczką czy czym w tym rodzaju.


gratefullde

Cytat: malg w Sierpień 24, 2017, 23:31Wyczyść je po prostu jakimś delikatnym pęzlem, szczoteczką czy czym w tym rodzaju.

Tak właśnie to się powinno robić. I to wszystko. Nasącza się membrany by poddać je upgradowi, tzn znacząco zmienić ich charakter grania. O tym koledzy pisali wcześniej. To nie jest zabieg konserwacyjny, często destrukcyjny.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

spalon

Ja też bym nie zaryzykował takich zabiegów na głośnikach na których mi zależy i raczej nie polecał bym na Twoich Saba 1300 które dobrze grają

Mikut1982

Tak też pisałem rezygnuje z malowania membrany.  Odkurze tylko pędzelkiem.  Jutro zabieram się za malowanie frontów.  Wstawię parę fotę z prac.

Mikut1982

Poleci mi ktoś jakaś w miarę dobrą lutownice,  czy każdą mogę spokojnie lutowac żeby nic przy zwrotnicy nie spalić i żeby luty wychodziły. Taką nie drogą do 100zl.

Mikut1982

Drażni mnie trochę to wykończenie w kolumnach, nie jest aż tak bardzo widoczne ale jednak trochę mi przeszkadza.  Od wewnątrz jest głośnik a zewnątrz kratka i tą płytę wiórową widać i jest szorstka i trzymie się tam kurz i bród.  Postanowiłem że też to wyszpachluje szpachlem samochodowym.

miniabyr

Cytat: Mikut1982 w Sierpień 25, 2017, 14:47
Poleci mi ktoś jakaś w miarę dobrą lutownice,  czy każdą mogę spokojnie lutowac żeby nic przy zwrotnicy nie spalić i żeby luty wychodziły. Taką nie drogą do 100zl.
Nie opłaca się kupować złej lutownicy . Rozumiem,że używać będziesz jej okazjonalnie ,ale mimo wszystko powinna być to lutownica z możliwością regulacji temperatury grota -czyli ze stacją "dokującą. To wydatek ok 200-250 zło. Możesz też kupić lutownicę transformatorową z wyborem mocniej /słabiej grzeje.-koszt ok 100zł Ja mam oba typy  . Do bardziej delikatnych podzespołów stosuje tą z regulowaną płynnie mocą grzania  a do tych "chamskich"  prac  lutownicę transformatorową.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Daj spokój szpachlowaniu, pudło jeśli było dobrze projektowane też gra dlatego nie kombinował bym z zmianą wytłumienia czy tym bardziej szpachlowanie wewnątrz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Mikut1982

Znalazłem dwie takie jedna ze stacją dokująca a druga to tkz suszarka obie z regulacją grota nie są super firm bo to marketówki ale za 80zl. Myślę że się nada któraś jeszcze się zastanowię może dołożę i kupie coś lepszego.  Ten elektryk co mi mierzył rezystory to miał fajną ale za 2800 zł tyle ze on musi taką mieć. 

Mikut1982

Ok dzięki uszanuje wasze cenne rady i tak zrobię. Nie będę szpachlował,  dlatego jestem na forum i słucham rad fachowców bo sam mało co się znam.