Walka ze smogiem

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 05, 2018, 12:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Gdyby ktoś pomyślał, że czynnikiem trującym w moim przypadku mogą być samochody, to wątpię mocno. Mieszkam z dala od głównych ciągów komunikacyjnych, a i te trudno uznać za Al. Jerozolimskie. Rozumiem, że jak ktoś ma okna na pierwszym piętrze w pierzei owych Alei, jego głównym problemem będą spaliny i kurz wzbijany przez samochody. W moim przypadku ewidentnie dają do pieca kochani, okoliczni sąsiedzi.


A propos sąsiadów. Kumpel wybudował 10 lat temu w spokojnej części osiedla domków jednorodzinnych swoją niewielką posiadłość. Działki małe, więc dom w dom po 4m do granicy. Jakoś dwa lata temu sąsiad mu się przebranżowił. Kupił stary ciągnik siodłowy bez naczepy i zimą pierwsze c,o o 6 rano odpalał go. Tuż przy płocie kumpla. I tak codziennie, godzinka na chodzie. W tym czasie sąsiad zjadł śniadanie, przyczesał wąsa, pomieszał w jajach czy co tam jeszcze... Nie wiem jak się to skończyło, ja bym zastrzelił chyba typa  ::)

Immisja jest pojęciem zupełnie jeszcze nie znanym Polakom.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

#51
Cytat: frywolny trucht w Styczeń 08, 2018, 12:26I tak codziennie, godzinka na chodzie.

Spokojnie może dzwonić po kulsona. To jest wykroczenie. Max 1 minuta.
art. 60 ust. 2 pkt 3 Ustawy o ruchu drogowym

Miałem somsiada z czema ciężarówkami, który robił mi na złość. Trwało to trochę ale zamknąłem mu działalność na terenie mieszkalnym 8) ;D
Zęby na tym zjadłem  ;D

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Okno z pakietem trzyszybowym i ciepłą ramką i nic się nie będzie skraplać na szybach.

MAC

Jak nie masz wentylacji sprawnej to nawet 10 szyb nie pomoże. Im szczelniej tym gorzej.

Jakub

Sądząc po tym grzybie na gumie przy szybie, problem już zaistniał, pomimo nawiewników.

frywolny trucht

Bo to cienkie jakościowo okna w ogóle są. Miejscowego producenta.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: Jakub w Styczeń 08, 2018, 13:16
Okno z pakietem trzyszybowym i ciepłą ramką i nic się nie będzie skraplać na szybach.
Będzie. No chyba,że ściany kiepsko izolowane to skropli się na ścianie. Zauważysz dopiero po roku jak zacznie czernieć.

MAC

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 08, 2018, 14:20Łomianki ponad 800 %
Cza mi Waldka przeprowadzić bo nowych monobloków nie doczekam. Bubusi tez jakoś dawno nie widziałem  ;D

frywolny trucht

#60
Trzyszybowe dają większą szansę, że się nie będzie skraplać, ponieważ trzecia, wewnętrzna szyba zawsze będzie miała wyższą temperaturę niż druga. Czyli różnica temperatur między pomieszczeniem, a tą szybą- będzie mniejsza. Komory to są już chyba dziś wszystkie kombinowane jako izolujące, więc nie wiem o co biega z pojęciem "ciepła ramka". Przyszedł Xiaomi. Odpaliłem na full-a i wtedy jest dość głośny, coś jak suszarka do włosów na niskim biegu. Czujnik jakości pokazał przez 10 minut, że średnie mam powietrze ( kolor pomarańczowy), ale teraz na sztywno świeci się zielone. Czyli, że OK. Może być jeszcze kolor czerwony, czyli kaplica. W trybie nocnym jest bezgłośny. Naprawdę fajnie wykonane urządzenie. Raz, że materiałowo, dwa- funkcjonalnie. Tak na dzień dobry przynajmniej. Czas zapoznać się z aplikacją na smarkfona. Na dole instrukcja Xiaomi po polsku. Filtry na nawiewniki nie dotarły :(
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Ciepla ramka niweluje mostek cieplny na krawędzi szyby.

Ważny jest też montaż okna. Do tej pory ciepły montaż u nas traktują jak jakieś kuriozum.

frywolny trucht

Zdjęcia poglądowe urządzenia. Wszystko w krzaczkach, ani słowa w innym języku, filtr dostałem już rozpakowany z folii, przejściówka na polskie gniazdka w komplecie. Zasada działania. U góry jest wentylator- na powierzchni poziomej- który zasysa powietrze poprzez duży, trzywarstwowy filtr ( niebieski) z trzech bocznych, perforowanych ścianek urządzenia. I wyrzuca oczyszczone powietrze do góry.
Filtr stoi na sprężynującej tacce, która go dopycha w górę, do wiatraka, zapewniając szczelność. No ślicznie.

Kotu się nie podoba. Chyba Xiaomi chciało go wciągnąć. Łazi i się żali :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

I dla łatwiejszego złapania skali urządzenia. Miejsce czysto prowizoryczne, dla sprawdzenia.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Fajny. Sprowadzałeś skądś, że nie ma instrukcji po polsku?

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

MAC

Jak głośne to jest?
Proszę o odgłos paszczą, tzn nagrać i nam tu przedstawić.
Bo mnie trują (nomen omen) żeby zakupić do domu takie cosie.

frywolny trucht

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 08, 2018, 15:30Przyszedł Xiaomi. Odpaliłem na full-a i wtedy jest dość głośny, coś jak suszarka do włosów na niskim biegu.

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 08, 2018, 15:30W trybie nocnym jest bezgłośny

Nie wiem jak w trybie auto. Do jakich wniosków może doprowadzić sztuczna inteligencja urządzenia. Jak włączałem teraz- był bezgłośny, ale jajka nie dam uciąć, że o 3 w nocy wyczuje, że ktoś dał czadu i postanowi włączyć tryb maksymalnie wydajny.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Styczeń 08, 2018, 15:30Trzyszybowe dają większą szansę, że się nie będzie skraplać, ponieważ trzecia, wewnętrzna szyba zawsze będzie miała wyższą temperaturę niż druga. Czyli różnica temperatur między pomieszczeniem, a tą szybą- będzie mniejsza.
Mam okna trzyszybowe, ale jak temperatury spadają w okolice -10 stopni to i tak się skrapla.

frywolny trucht

Zainstalowałem aplikację Mi Home. Trzeba założyć konto na Xiaomi, tylko adres e-mail i hasło. Na skrzynkę przychodzi link aktywacyjny i po wszystkim. Wchodzimy w programik, dodajemy źródło, a urządzenie szuka twojej sieci WiFi, każe wpisać hasło i załatwione. Z poziomu aplikacji odczytujemy poziom zanieczyszczeń, temperaturę w pomieszczeniu, wilgotność, ilość dni do wymiany filtra ( mam 144 dni), ilość godzin pracy, coś czego nie rozumiem: Clean air delivered w m3 ( dostarczono tyle m3 czystego powietrza?
W ustawieniach można ustalić kiedy ma się włączać i wyłaczać. Każdego dnia, od poniedziałku do piątku, weekendy, inne, raz. Do tego zabawy jasnością diod, sprawdzanie update software, instrukcja obsługi i trochę innych pierdół. Wszystko działa, wszystko po angielsku.

Najważniejsze: Świeci mi się, że jakość powietrza komfortowa.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Na budziku mam 9-10 dla PM 2,5. Syncio otworzył garnek z gołąbkami jakieś 3m od urządzenia i niemal natychmiast na skali pojawiło 26, a jak chuchnął w filtr- 30. Minuta ( nadal wszystko bezgłośnie) może i powrót do 9-10. Nie wiem co to za jednostki, ale dziecko, które wyszło z zamkniętego pokoju naprawdę nie czuło już gołąbków. Medżik  :o :o :o
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Jakub

Do tych odczytów bym się zbytnio nie przywiązywał. Dobry czujnik pyłów, który da w miarę sensowny wynik kosztuje więcej niż ten oczyszczacz. Takie coś jak tym urządzeniu da wiarygodny wynik jak weźmiesz średnią godzinową z kilkuset pomiarów.

frywolny trucht

#72
Ale jaka radość, że w ogóle reaguje :) On żyje  ;D

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomasz_pianista

Sterowanie że smartphone jest bardzo wygodne:)

Co do czujnika- czasem wariuje jak wciągnie jakiś kurz i daje pełną moc. Natomiast jest na tyle dokładny, że przy otwartym oknie przez 5 minut z dużym zanieczyszczeniem zaczyna pracować mocno.

Frywolny,jak przytrzymasz ikonkę favorite na smartfonie to możesz sobie ustalić dokładną moc pracy.

Ja mam zawsze na auto, jak słucham muzyki albo śpię to tryb nocny:)
Grupa ratowania poziomu.

frywolny trucht

A to ty go masz, a nie Jakub. Pomyliło mi się, a zaczynam cierpieć na syndrom niechciejstwa sprawdzania wcześniejszych stron.
Rozkminiam teraz filtry. Są już trzy dostępne. Ceny w Chinach bez szału. Znalazłeś jakieś ciekawe źródło? Ten fioletowy, antybakteryjny korci.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93