Dlaczego kable zasilające "grają"

Zaczęty przez malg, Czerwiec 22, 2017, 20:26

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

#275
Celowo omijam czy ma wpływ czy nie. W tym sensie, że w tym i miniabyra wątku, nie piszę poematów jak mi scena urosła, bas przybył itp. Wykazuję ci fizyczne różnice, współoddziaływanie. Nie każdy drut to ten sam drut, a skoro tak? Może kryje się za tym wszystkim jakiś głębszy zamysł konstruktora? Nie zawsze jedynie chęć złupienia audiofila :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

sonus_fan

A analuzowałeś to ilościowo?
Czy tylko twierdzisz, że srebro rozjaśnia, a miedź przyciemnia?
:D

Kangie

Miałem kiedyś zzieleniałe od środka interkonekty Eagle Cable MC90 koloru filetowego. Miedź reagowała chyba z izolacją. Jakby jakiś chlor tam był albo kij wie co. Grały tak sobie. Wywaliłem gdy ujrzałem "zieleninę".

moon

Cytat: Kangie w Sierpień 23, 2021, 16:18Miałem kiedyś zzieleniałe od środka interkonekty Eagle Cable. Miedź reagowała chyba z izolacją. Jakby jakiś chlor tam był albo kij wie co. Grały tak sobie. Wywaliłem gdy ujrzałem "zieleninę".

bylo zostawic, moze jakis vege audiofil by wzial;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand


Bacek

Cytat: Kangie w Sierpień 23, 2021, 16:18Miedź reagowała chyba z izolacją
Zwykły tlenek miedzi. Stąd zielony kolor dachów wielu starych kościołów.
Miedź mogła być nie OFC, taka szybciej zzielenieje.

GB

Cytat: Bacek w Sierpień 23, 2021, 16:33
Cytat: Kangie w Sierpień 23, 2021, 16:18Miedź reagowała chyba z izolacją
Zwykły tlenek miedzi. Stąd zielony kolor dachów wielu starych kościołów.
Miedź mogła być nie OFC, taka szybciej zzielenieje.
Miedź jak "mieć", ale Kangi jaki był zielony od tego jak to odkrył.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

______________
Pozdrawiam
Grzegorz


elem

Cytat: sonus_fan w Sierpień 23, 2021, 15:28Ktoś może ma coś do powiedzenia w tej materii?

Tak, w tej specjalizacji cudem udało mi się zdobyć możliwość stawiania sześciu dumnych literek przed nazwiskiem. MIT to nie był ale może mogę w czymś pomóc? Taryfy w Tauronie nie obniżę :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

sonus_fan

Cytat: elem w Sierpień 23, 2021, 18:06
Cytat: sonus_fan w Sierpień 23, 2021, 15:28Ktoś może ma coś do powiedzenia w tej materii?

Tak, w tej specjalizacji cudem udało mi się zdobyć możliwość stawiania sześciu dumnych literek przed nazwiskiem. MIT to nie był ale może mogę w czymś pomóc? Taryfy w Tauronie nie obniżę :)

Elektryczny w Gliwicach? A może Kraków?

Moja Alma Mater w Gliwicach - Wyział Automatyki, Informatyki  i Elektroniki

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

sonus_fan

No to witam w pewnym sensie kolegę po fachu.
Właściwie dawno już to powinienem zrobić, ale lepiej późno niż wcale.
Chcę podziękować Ci za to co robisz w sklepie. Tak przygotowanych opisów każdej płyty (!), takiego opakowania, repertuaru, terminowości dostaw i obsługi jeszcze nigdy nie spotkałem.
Jesteś chwalebnym wyjątkiem, poważnie.

elem

To nie tylko moja zasługa, dziękuję w imieniu całej ekipy.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe