Wyśledzone na portalach aukcyjnych itp.

Zaczęty przez GregWatson, Maj 29, 2014, 14:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

Piterski

Grzegorzu ciężarek wygląda jakby nie było ryginalny, a i windy nie widać tak więc po tym jednym zdjęciu chyba byłbym lekko ostrożny.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

#3451
Faktycznie tego nie widać za dokładnie ale zawsze można poprosić o dokładniejsze fotki. Gdyby miał oryginalną pokrywę to sam bym łyknął na rozbiórkę.

Ramię tak powinno wyglądać.

Trochę tego i trochę tamtego też.

Piterski

#3452
Ja tylko napisałem to by ktoś ostrożnie się mu przyjrzał zanim w ciemno kupi.
Na przeciw wadze niewyraźnie ale widzę czarny pierścień i wygląda mi jak z innego gramofonu. 
Windy to tam raczej nie ma.To może i dlatego cena taka niska.

PS. Przyszło mi teraz do głowy że to może być jak z wersją MA505, jest taka z inną podstawą, która miała inną windę i była dedykowana do montażu w DD40. Tu też tak może być i winda ma inną konstrukcje. Jest ale uruchamiana przyciskiem z przodu po prawej stronie. Tym w obudowie gramofonu.

PS. No i poszperałem i jest jak pomyślałem. Na początku zasugerowałem się wyglądem tego ramienia. To w tym gramofonie jest oryginalne ale ciężko będzie je wykorzystać do innego gramofonu. Ma inną podstawę i przeciwwagę z czarnym pierścieniem. Na części to może było by i ok ale łatwiej szło by wykorzystać ramię z MA505 z DD40 bo wszystko jest razem niż to z tego gramofonu.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

GregWatson

Całkowicie się z Tobą zgadzam. Ja miałem kiedyś to ramię (MA-77 mk II) i ono ma takie trochę prymitywne możliwości zaczepienia do plinty. Z reguły były one stosowane w niskich modelach Micro szczególnie z serii MR.
Trochę tego i trochę tamtego też.

il cattivo


Piterski

To stary hochsztapler jest i nie mam na myśli cen tylko przekręty jakie robi sprzedając uszkodzone elementy z niejasnym opisem.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

il cattivo

Jest, jak napisałeś. Jednak zazwyczaj bywało tak, że kusił atrakcyjną ceną, a w tym przypadku przyjął strategię spekulanta :)

Old Man Kensey

Mój znajomy nieomal kupił od niego wkładkę Duala za 40 zł, oczywiście w doskonałym stanie. Kiedy zadzwonił do mnie i mi o tym opowiedział, coś mnie tknęło, i w porę go ostrzegłem. Lecz ilu nieświadomych klientów w tę pułapkę się złapało, tego nikt nie wie...
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

GregWatson

Jak można odbojniki do drzwi sprzedawać jako docisk i-stabilizatory do płyt. To trza mieć fantazję i żyłkę cygana.
Trochę tego i trochę tamtego też.

Kangie


Hansklos

#3460

Jak ludzie czasem piszą, że wkładkę na początku trzeba wygrzać, to pojawiła się stosowna oferta :-)
https://allegro.pl/oferta/podgrzewacz-wkladek-orb-cartridge-warmer-8357433620?reco_id=bac10909-a5c3-11ea-8827-246e9680f9c8&sid=3ec404f37aa2fad6253fa5dd6bb023427743f77ee2f01bb84454c4701b8c0118

Pomysłowość ludzka nie przestaje mnie zadziwiać :-)

ps: ciekawe czy ociepla też dźwięk? ;-)


Piterski

Najgorsze są nie te pomysły tylko ceny jakie sobie za nie winszują.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

......i zabijają frajdę w oczekiwaniu aż się wygrzeje . To coś dla audiofila jak wyczekiwanie dzieci  pierwszej gwiazdy w Wigilię .  ;)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Hansklos

Cytat: miniabyr w Czerwiec 03, 2020, 22:49
......i zabijają frajdę w oczekiwaniu aż się wygrzeje . To coś dla audiofila jak wyczekiwanie dzieci  pierwszej gwiazdy w Wigilię .  ;)

No to, kupując to "cacko" można sobie przedłużyć... frajdę, bo w tym urządzeniu, chyba, oto właśnie chodzi, aby za każdym razem wygrzewać, czyli jest to urządzenie dla audiofila, więc i cena audiofilska.



frywolny trucht

To urządzenie jest chyba ciut insze niż sobie wyobrażamy. Przyjęło się mówić, że trzeba wygrzać zawieszenie wkładki, głośnika itp. Co znaczyło rozruszać. Czyli zawias ma się rozruszać, by igła/ głośnik chodziły bez oporów nowego zawieszenia. Tutaj mamy do czynienia z magicznym podgrzewaniem wkładki, a nie "rozruszowywaniem" zawiasu.
Brak mi wiedzy po co to, co i dlaczego ma dziać się lepiej.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.



Kangie

Znajdą się fanatycy. Niektórzy za Daniela daliby 1000zł. Jak dla mnie to tylko sentyment i ewentualnie wygląd. Mnóstwo wad konstrukcyjno-technologicznych. Ech...

paul_67

Miałem i wystawiłem pod śmietnik.Długo nie stał :) Szpule zostawiłem bo fajne są, ale moje są z napisem SONY.

merlin1973

Ja nie miałem takiego ale w mojej wsi było kilka. Jedyna tylko była Dama Pik moja  ;)
Tyle czasu ile jej słuchałem  tyle naprawiałem  >:(
Szczególnie głowice były wymieniane. Kiedyś kupiłem kilkanaście na zapas nawet do dziś mam 2 sztuki nowe.
Kiedyś też rzucili szpule Stilon do sklepu. Kupiłem za wszystką kasę jaka miałem  ;) 11stuk. 18stki nowe ,było na co nagrywać z radia  :)


Pozdrawiam S.CH.

Kangie

Pamiętacie? To kiedyś był sprzęt marzeń. Daniel też.

paul_67

Mam na starej budzie Damę Pik.Nawet nieźle to gra i się cholera nie chce popsuć :)

Kangie

Damę Pik znam jedynie z opowieści. Nadal goovniarz jestem ;)

paul_67

Cytat: Kangie w Czerwiec 07, 2020, 13:50Damę Pik znam jedynie z opowieści
Kumplowi zazdrościłem ponad 30 lat temu.Zawsze bardziej mi się podobała niż Aria.Spędzaliśmy przy niej dziesiątki godzin piłując przeważnie Black Sabbath...