Rolki czyszczące do płyt winylowych

Zaczęty przez GregWatson, Marzec 15, 2015, 16:28

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Ostatnio zauważyć można pewien pęd do promowania i wykorzystywania do czyszczenia płyt rolek powleczonych materiałem pozwalającym dosyć dokładnie usuwać wszelakie zabrudzenia oraz kurz z płyt. Znalazłem kilka ciekawych tego typu rolek w miarę przystępnych cenach ale też gniecie mnie myśl bowiem podobne ustrojstwa były i są wykorzystywane do zbierania "zanieczyszczeń" z ubrań. O ile sama technika jest podobna to nie wiem czy zastosowana technologia powlekanych rolek też.? No i czy wykorzystujecie w swoim zaciszu domowym tego typu wynalazki.? Warto czy też nie?

http://allegro.pl/rolka-do-plyt-lp-a-studio-bezpiecznie-sprawnie-uk-i5144228332.html
http://allegro.pl/rolka-do-plyt-lp-milty-pixal-bezpiecznie-sprawnie-i5062967875.html

Trochę tego i trochę tamtego też.

wojtek41

Nie wiecie czy jest mozliwosc, ponownego nasaczenia rolki jakims specyfikiem ?  Moja nagaoka polezala troche bez opakowania i wyglada, ze stracila troche wlasciwosci... :o

gratefullde

Cytat: wojtek41 w Marzec 15, 2015, 16:33
Nie wiecie czy jest mozliwosc, ponownego nasaczenia rolki jakims specyfikiem ?  Moja nagaoka polezala troche bez opakowania i wyglada, ze stracila troche wlasciwosci... :o
A spróbuj pomoczyc chwile w wodzie,  letniej.  Gdzieś czytałem to ze to może pomóc. Zeschla się po prostu.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Pomaga. Ale wlasnie...na krotka chwile... :(

miniabyr

Wojtek a jak wygląda powierzchnia tej rolki? Rzeczywiście nie może leżeć bez opakowania. Spróbuj jeszcze raz pod ciepłą wodą ale z łagodnym mydłem.Ja już Nagaoka uzywam od dwóch lat.Ona trochę traci na lepkości po pierwszych myciach - nie jest tak wściekle lepka. Na początku musiałem przed użyciem na odsłuchiwanej płycie przejechać po jakiejś powierzchni żeby nie była tak "wściekła" .Teraz jest idealna dla płyt.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41

Powierzcnia jest w sumie gladka. Przed kazdym uzyciem musze lekko przeplukac rolke. Inaczej nie ma lepkosci...Lub jest bardzo slaba...
Pozniej sprobuje przemyc w letniej wodzie z mydlem. Moze pomoze...) Cholera, polezala bez opakowania chyba z dwa tygodnie. Albo dluzej... :o

miniabyr

o to długo. Wrzuć ją do wody,niech sobie w niej poleży kilka godzin. Ale przyznasz ,że bez niej nie ma życia. ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41


miniabyr

WSZYSTKICH  MANIAKÓW WINYLI NAMAWIAM DO ZAKUPU TAKIEJ ROLKI .To nie jest  marketingowy slogan ,tylko rzeczywistość.Taka rolka pozostawia płytę całkowicie czystą od kurzu ,paprochów.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Cytat: miniabyr w Marzec 15, 2015, 17:15
WSZYSTKICH  MANIAKÓW WINYLI NAMAWIAM DO ZAKUPU TAKIEJ ROLKI .To nie jest  marketingowy slogan ,tylko rzeczywistość.Taka rolka pozostawia płytę całkowicie czystą od kurzu ,paprochów.
Ciekawe jak jej tańsze odpowiedniki się sprawują. I nie chodzi mi o rolki do czyszczenia odzieży.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41


gratefullde

Ja się nad rolka zastanawiałem ale. .. u mnie przed odsłuch em płyty myję.  Bardziej zastanawiał bym się nad zmianą myjki,  na full automat. I temat chyba z głowy :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Moim zdaniem jest niezbedna. Nie zastapi myjki, ale znacznie upraszcza sprawe.  ;)

miniabyr

Rolka nie zastąpi mycia. Jesli na płycie jest plama ,zaschnięty kurz etc.to tego rolka nie zbierze. Ale załatwi taki brud ,który wiąże się z codziennym użytkowaniem płyt. Czyli kurz,włosy i paprochy .Nie musisz wtedy myć często płyty,bo ta jest po prostu czysta.To nie szczoteczka ,która przesuwa brud z miejsca na miejsce. Trochę to trudno opisać ,ale jak raz spróbujesz to  do szczoteczki ,nawet z borsuczego włosia nie wrócisz ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

merlin1973

Może to nie rolka ale szczotka która " ...umożliwia odprowadzanie cząstek kurzu jak i szkodliwych ładunków z rowków płyty..."  ;)
Pozdrawiam S.CH.

MAC

merlin ale to się do niczego nie nadaje.
Mam gdzieś to jeszcze tylko z logiem Thorensa.
To typowy wbijacz brudu do rowka.

miniabyr

Drogi Merlin z mojego  maniakalnego doświadczenia ,nic tak nie wyczyści płyty z kurzu jak rolka .Te szczoteczki tylko rozsmarowują kurz po płycie. Odkąd kupiłem  rolkę Nagaoka zapomniałem o problemie z kurzem.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

frywolny trucht

Ta szczoteczka jest OK jako dopełnienie codziennej eksploatacji wymytej płyty. Wymytej i pozbawionej ładunków elektrycznych. Z naelektryzowanymi- rzeczywiście to tylko przegarnianie kurzu z kąta w kąt.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wojtek41

Cytat: miniabyr w Marzec 15, 2015, 17:09Wrzuć ją do wody,niech sobie w niej poleży kilka godzin
To byl strzal w 10 !!!  ;D  Miniabyr, podziekowania.  :)

miniabyr

Cytat: wojtek41 w Czerwiec 22, 2015, 23:15
Cytat: miniabyr w Marzec 15, 2015, 17:09Wrzuć ją do wody,niech sobie w niej poleży kilka godzin
To byl strzal w 10 !!!  ;D  Miniabyr, podziekowania.  :)

Czyli co Zmartwychwstanie? Alleluja!!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41

Dokladnie. Dziala jak lala...) Nie mam zycia bez tej rolki.... :)

miniabyr

Dla przypomnienia koleżeństwu rzeczona rolka wygląda tak
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wojtek41

Dodajmy. Droga jak diabli, ale dziala doskonale.

miniabyr

Małe a cieszy. Na usprawiedliwienie ceny tej rolki dodam,że jest długowieczna ,nie do zdarcia i po umyciu jak nowa. Odziedziczą  ją po was wasze wnuki i będzie działać jak po przyniesieniu ze sklepu. Azaliż powiadam Wam ludzie malej wiary ta rolka cuda czyni. :P
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Pokazały się rolki innych firm, np. Analogisa. Ciekawe czy to produkt porównywalny jakościowo do Nagaoki. Dużo tańszy, to na pewno....
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9