Odtwarzacze strumieniowe. Wątek encyklopedyczno-porównawczy

Zaczęty przez Wireless, Styczeń 28, 2015, 22:17

Poprzedni wątek - Następny wątek

Wireless

#100
A jak chciałbyś zbudować jakikolwiek domowy NAS na 80 (słownie: osiemdziesiąt) TB ?
I jeszcze pytanie: po co Ci OSIEMDZIESIĄT TB ?


Aaa - jeszcze jedno: to, rzecz jasna, nie moja sprawa, jak kto wydaje pieniądze :) - ergo - jeśli ktoś chce kupić NASa, to, rzecz jasna, niech go kupuje. Ale, IMHO, warto przed zakupem
a. rozejrzeć się wśród tych NASów, aby faktycznie nie kupić iewypału, który nie będzie robił tego, co chcemy
b. również warto sprawdzić (ale to już jest funkcja odwrotności iloczynu stopnia zapału do zakupu NASa i grubości portfela :) ) czy nie istnieją jakieś inne alternatywy.
To właśnie z powyższych dwóch powodów piszę to, co piszę - bo - w tym przypadku - można i taniej i lepiej. Naprawdę. Tyle, że - dla osób dopiero rozpoczynających swoją zabawę z komputerem - może być trochę trudniej. Z naciskiem na "trochę" :)



Pozdrawiam, Wireless

robiz

No i zakupiłem dysk sieciowy WD, pojemnośc 1 TB, jak na moje potrzeby wystarczający. Dysk kupiony okazyjnie za drobne pieniądze, ale wygoda już nie jest " drobna ". Kurteczka, jak można żyć bez takiego NAS'a  ;)
W każdej chwili dostępna cała muza + rodzinne zdjęcia i filmy, fajna sprawa. Z odtwarzaczem " gada " bez zająknięcia.
Tak jak "masza " wspominał, za serwer DLNA robi " Twonky Media ". Na razie nie widzę wad tego serwera, zobaczymy z czasem.....
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

octagon

Cytat: octagon w Kwiecień 24, 2016, 20:25Dziś miałem okazję posłuchać w swoim systemie odtwarzacza SACD McIntosh MCD550. Oczywiście nie omieszkałem aby porównać jak gra materiał z CD vs plik na Linn Majik DS.
Co do wartości w PLN to Majik to około 1/3 wartości McIntosha.
Porównanie robiłem sam, potem dołączył kolega. Wnioski mieliśmy takie same (kolega nie przepada za Linnem, natomiast bardzo podoba mu się McIntosh, w związku z tym był obiektywny) - brak różnic. Urządzenia grają na tym samym poziomie.

Niestety muszę zweryfikować moją wypowiedź. Parę dni temu miałem u siebie na odsłuchach wzmacniacz Electrocompaniet ECI-6DS oraz transport McIntiosha MCT450. Do Electro podłączyłem także Linna Majik DS. Electro w tej wersji jest także odtwarzaczem strumieniowym. Może zacznę od plików. Electro gra bardzo podobnie do Linna, nieco głośniej, ale bardzo podobnie. Linn miałem wrażenie jakby był trochę bardziej uporządkowany, kulturalny.
Natomiast potem porównałem ten sam materiał z CD i plików. Rożnica była słyszalna. Linn Majik grał jakby wycofany, dźwięk po prostu uciekał w kierunku sprzętu, z płyty cała scena przesuwała się w moja stronę, poszczególne instrumenty były lepiej zarysowane, wokal wybijał się na pierwszy plan. Czy było lepiej? Słuchałem krótko i pierwsze wrażenie mówi mi, że tak. Najważniejsze jest to, że była słyszalna ogólna różnica (testowałem tez kable RCA - tam różnicy nie słyszałem:)
Wnioski nasuwają się trzy:
1. Pieniądze jednak graja, może nie zawsze ale w tym przypadku to się sprawdziło, każdy z elementów, wzmacniacz i źródło były przynajmniej o 100% droższe od moich.
2. Mój wzmacniacz LAR IA30TMk2 (lampa) nie pokazuje różnic pomiędzy źródłami cyfrowymi. A przynajmniej nie są to bardzo słyszalne różnice szczególnie. Winyl vs pliki jest słyszalny. Dziwne.
3. Nie ma sensu porównywać tranzystora z lampą:) Aczkolwiek, dźwięk z electro bardzo przypadł mi do gustu. Gra ciepło, prawie jak lampa, i potrafi świetnie wysterować moje Dynki.

No i się zastanawiam, czy nie zamienić LAR'a i Majika na Electro?:)

szczemirek

Takie cuś dzisiaj zakupiłem http://www.sotm-audio.com/sotmwp/english/portfolio-item/sms-200/
Mały cudak taki co może być prostym rozwiązaniem na cały ten ambaras ze strumieniowanie.

pmcomp

#104
Cytat: Wireless w Czerwiec 05, 2016, 16:36
A jak chciałbyś zbudować jakikolwiek domowy NAS na 80 (słownie: osiemdziesiąt) TB ?
I jeszcze pytanie: po co Ci OSIEMDZIESIĄT TB ?


Aaa - jeszcze jedno: to, rzecz jasna, nie moja sprawa, jak kto wydaje pieniądze :) - ergo - jeśli ktoś chce kupić NASa, to, rzecz jasna, niech go kupuje. Ale, IMHO, warto przed zakupem
a. rozejrzeć się wśród tych NASów, aby faktycznie nie kupić iewypału, który nie będzie robił tego, co chcemy
b. również warto sprawdzić (ale to już jest funkcja odwrotności iloczynu stopnia zapału do zakupu NASa i grubości portfela :) ) czy nie istnieją jakieś inne alternatywy.
To właśnie z powyższych dwóch powodów piszę to, co piszę - bo - w tym przypadku - można i taniej i lepiej. Naprawdę. Tyle, że - dla osób dopiero rozpoczynających swoją zabawę z komputerem - może być trochę trudniej. Z naciskiem na "trochę" :)





Jaki NAS? Jak zbudować? Po co budowac, wystarczy zakupić Synology DX2411+ i stacja rozszerzająca DX1211 albo ich nowe odpowiedniki DX2415+ i DX1215. Razem 24 dziurki na twarde dyski. Oczywiście obsługuje RAID.

A po co 80 TB?

Jeden dysk BD z filmem to średnio powiedzmy ok. 40 GB. To teraz policz ile wejdzie takich filmów na 80 TB.
A po co ripować dyski BD? Po to żeby nie ruszać czterech z fotela i wybierać film z pilota. Po to aby streamować film przez net do dowolnego miejsca na tej planecie wtedy kiedy masz potrzebę albo ochotę. Podobnie z muzyką, zdjęciami czy innymi danymi.
Do tego funkcjonalność nagrywania z kamer czyli monitoring.
O aplikacjach i ich funkcjonalnościach możesz poczytac na stronie Synology.

A cena?
Nie jest tanio. Serwer z modułem rozszerzającym to ok. 11.000 zł. I 24 dyski 4TB WD Red to ok. 16.800 zł. Razem ok. 28.000 zł.
Przy koszcie CD playera za ok. 60.000-100.000 zł myslę że te 28.000 jest akceptowalne :). O cenach innych klocków z segmentu audio/video hi-end nie wspominam, sami wiecie ile potrafią kosztować.

PS. nie znam innej alternatywy dla NASa 80TB lub więcej.

Wydaje mi się, trzeba to sprawdzić bo się nie interesowałem, te nowe produkty współpracuja juz z dyskami 8TB. Wtedy w RAID6 do dyspozycji masz 158,4TB :).

Pozdro

pmcomp

Cytat: robiz w Czerwiec 13, 2016, 13:24
No i zakupiłem dysk sieciowy WD, pojemnośc 1 TB, jak na moje potrzeby wystarczający. Dysk kupiony okazyjnie za drobne pieniądze, ale wygoda już nie jest " drobna ". Kurteczka, jak można żyć bez takiego NAS'a  ;)
W każdej chwili dostępna cała muza + rodzinne zdjęcia i filmy, fajna sprawa. Z odtwarzaczem " gada " bez zająknięcia.
Tak jak "masza " wspominał, za serwer DLNA robi " Twonky Media ". Na razie nie widzę wad tego serwera, zobaczymy z czasem.....

Ja widzę ... jak Ci padnie dysk to już tej muzyki, zdjęć i danych nie masz.

RAID sie kłania.

Pozdro

robiz

Cytat: pmcomp w Czerwiec 14, 2016, 17:41Ja widzę ... jak Ci padnie dysk to już tej muzyki, zdjęć i danych nie masz.

RAID sie kłania.


Pozdro

Wszystko jest " zdublowane " na osobnym dysku, tak więc jest spokój ;) 
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

Jakub

Ja się dzisiaj przemogłem i podłączyłem Airport Express do wzmacniacza. (Chciałem posłuchać nowego Radiohead ze Spotifaja). Jak na moje sporadyczne słuchanie plików, to mi w zupełności wystarcza.

jamówię

Drodzy plis o pomoc.Mam Olivkę 03HD,łączę się z nią Ipadem i na nim sobie operuję biblioteką muzyczną,ale rozkrzaczył mi się ekranik w Olive a na Ipadzie zamknąłem sobie okno z ekranem Olivki >:( >:( >:( >:( (okno z biblioteką mam)Podpowiedzcie jak to odszukać,bo nie mogę poza odtwarzaniem muzyki, innej funkcji uruchomić(rippowanie,radio internetowe)mój model jest już nieprodukowany.Obecnie leży mi stosik płyt do rippingu i nie mogę tego zrobić,bo nie widzę jak >:( >:( >:( :( :( :(

MAC

Michał, a na kompie nie możesz póki co ripować?

dBpoweramp


jamówię

#110
Cytat: masza w Sierpień 16, 2016, 20:36
Michał, a na kompie nie możesz póki co ripować?

dBpoweramp

Już tam uj z rippowaniem,ale radio internetowe,no karwasz!




octagon

Cytat: pmcomp w Kwiecień 06, 2016, 14:59albo do Mytek Stereo 192 DSD po coaxialu plus world clock.

Ok, miałem okazję porównać dac w Linn Majik DS do Mytek Stereo 192 DSD. Mytek nie gra lepiej.

LampowY


JANUSZ003


paul_67

Wszystko można mi zarzucić, ale nie to, że jestem nowoczesny :)

LampowY

#115
To robi nasz ziomal  :o

http://www.mp3tapelessdeck.pl/index.html#.XQyEJHvgp0s

Średnio 1000 zł.

paul_67

I na co to psuć magnetofon i udawać, że jest to coś czym nie jest? :)

tomekkk1

Cytat: paul_67 w Czerwiec 21, 2019, 10:40
I na co to psuć magnetofon i udawać, że jest to coś czym nie jest? :)

Wiele sprzętu udaje to czym nie jest, weźmy na przykład takie słupki z 5" pierdziawkami - udające kolumny ;D

LampowY

Ja bym do tego użył decka ze zwalona mechaniką. Do kupienia za grosiwo. Do tego jakiś tel na Androidzie, apka i gra muzyka  :)

A dzwoniłeś kiedyś z magnetofonu?
Bezcenne   ;D ;D ;D

tomekkk1

A tak bardziej serio - wyobraźmy sobie takiego strucla co za życia miał dwie głowice, jeden motorek i sam nie wiele z dźwięku dawał. Zapuszczamy muzykę i proszę, gra rewelacyjnie i bez większych niedomagań ;D

tomekkk1

Cytat: LampowY w Czerwiec 21, 2019, 12:40A dzwoniłeś kiedyś z magnetofonu?
Bezcenne   ;D ;D ;D

Mało tego, słuchasz, gawiedź się gapi w okienko, a tu SMS przychodzi ;D

paul_67

Cytat: AudioAddicted w Czerwiec 21, 2019, 12:38Wiele sprzętu udaje to czym nie jest, weźmy na przykład takie słupki z 5" pierdziawkami - udające kolumny ;D
Tak, bo to jest sprzęt dla jeleni.Małe, ustawne i gra, a jak to nieważne.Ludzie kupią, byle się błyskało i naklejkę co najmniej 1000 W miało :)

paul_67

Cytat: AudioAddicted w Czerwiec 21, 2019, 12:43a tu SMS przychodzi ;D
Albo ktoś dzwoni, odbierasz i mówisz do magnetofonu jak w Misiu do szafy :)

paul_67

Cytat: LampowY w Czerwiec 21, 2019, 12:40Ja bym do tego użył decka ze zwalona mechaniką. Do kupienia za grosiwo. Do tego jakiś tel na Androidzie, apka i gra muzyka  :)
Tylko gdzie to wszystko kłaść? Ja już dostaję klaustrofobii !!! Na samą myśl o dojściu kolejnych kolumn, pot mi spływa po czole...

LampowY

Cytat: paul_67 w Czerwiec 21, 2019, 13:46Tylko gdzie to wszystko kłaść?
Czuje czubkiem nochala, że w miejscu po... analogu  :o