Wsuwki żeńskie

Zaczęty przez Luidzi, Styczeń 07, 2024, 18:07

Poprzedni wątek - Następny wątek

Luidzi

Ave

Może ktoś wie jakie są rozmiary wsówek elektrycznych do kabla sygnałowego RCA w Dualu 506 ?

Pozdrawiam

rudy-102

Jeśli chodzi Ci o kabelki w headshellu to 1,25mm .

rudy-102


Luidzi

Nie, te do podłączenia sygnału RCA 

frywolny trucht

#4
Czy mi się wydaję, czy przewody sygnałowe są na stałe wbite w gramofon, a zakończone wtykami RCA, czyli CINCH? Czy szukasz takich wtyków? Przewód prądowy też jest na stałe. Jedyne wsuwki jakie kojarzę to RCA i te naciągane na piny wkładki. Piszesz RCA, ale pokazałeś coś co wygląda raczej na wsuwkę na pin wkładki.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Luidzi

Już tłumaczę i wyjaśniam chcę sobie zrobić nowe kabelki takie.  Miałem rozebrany gramofon i zapomniałem sprawdzić jakie tam są wsuwki.

frywolny trucht

Czyli ten przewód kończy się przed ramieniem i z tamtego miejsca lecą już cieniutkie przewody w ramieniu do wkładki. Takie jak pokazał Rudy. Gdy już tak kombinujesz, to może warto i te przewody ramienia wymienić, one są cieniutkie, łatwiej ulegają erozji. Samymi wsuwkami bym się specjalnie nie przejmował. Jak się potężnie w rozmiarze nie pomylisz, powinno dać się rozgiąć lub dogiąć.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Luidzi

#7
Cincze w gramofonie to totalne kupsko. Obraz nędzy i rozpaczy. Taki nowy secik kabelków to 50 zł plus godzina mojej pracy.
Myślałem o wymianie kabelków w ramieniu ale się trochę boję, nie chce nic urwać, połamać. Wymiana wyżej wymienionych jest banalnie prosta. Tak myślę 😀

Piterski

Brałeś pod uwagę by zamiast wsuwek po prostu końcówki przewodów do blaszek przylutować i osłonić koszulką termokurczliwą?
Trzeba tylko pamiętać o założeniu koszulek na przewody przed lutowaniem i uważać by ich nie potraktować temperaturą bo nie nasuniesz ich na miejsce.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Luidzi

Cytat: Piterski w Styczeń 08, 2024, 21:00Brałeś pod uwagę by zamiast wsuwek po prostu końcówki przewodów do blaszek przylutować i osłonić koszulką termokurczliwą?
Trzeba tylko pamiętać o założeniu koszulek na przewody przed lutowaniem i uważać by ich nie potraktować temperaturą bo nie nasuniesz ich na miejsce.
Też można. Ale wsuwki to mniej inwazyjna operacja. 

Piterski

Wsuwki śniedzieją, a sygnał z wkładki raczej jest niski.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Luidzi

Ave
No i kabelek wymieniony. Wybrałem Shulz DK-4 dwa czincze Nuetrik Rean. Przy okazji spaliłem niskotonowy w kolumnie, gramofon miał zwarcie na kablach sygnałowych ( opis aukcji allegro - gramofon sprawny) miałem stan przed zawałowy bo myślałem że spaliłem preamp w wzmacniaczu ale na szczęście działa ufff. Jest drugi problem są zimne luty na wejściu preampa jeden kanał nie łączy. W weekend rozbiórkę wzmacniacz i go polutuje. 
Tak jak doradzaliscie kabel w gramofonie lutowany na krótko bez wsówek.
Gramofon pięknie gra kamień spadł mi z serca.

frywolny trucht

70 pF ujdzie, pytanie jaka długość przewodu?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Luidzi

Tyle co fabrycznie było