Aktualne nervosy audiofilskie

Zaczęty przez cdt, Listopad 04, 2017, 21:39

Poprzedni wątek - Następny wątek

cdt

Se i z cyfrą poradzimy ;D

cdt

Pewnien kolega z forum mi narobił smaka na bomboxa i ebaya przeglądam  ;D

tomekkk1

Cytat: cdt w Lipiec 14, 2018, 21:39
Pewnien kolega z forum mi narobił smaka na bomboxa i ebaya przeglądam  ;D

Haha, gdy cytujesz moje słowa upewnij się że najpierw je napisałem - nosz jakbyś mi je z ust wyjął

dino

E tam boombox - klasykę trzeba kupować.
A na syfre to chyba kupię i wstawię do środka jakiś moduł bo telefon ...fuj

cdt

Piszesz klasyki  ;D Piekne choć cenią za drogo

cdt

Za dużo chcą na Ebay i w sumie nie mam gdzie wstawić ale mi się bardzo podoba .

cdt

I jeszcze transport  ;D 6 819,56 zł
+6 332,10 zł za wysyłkę

miniabyr

Nie wiem czy to gra ,ale świetnie wygląda . Fajnie dawniej projektowali .Designersko !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Melepeta

Mam w szafie Luxmana R-1033 i Scotta R337 :)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.




cdt

Na grupie FB jest fajny  Marantz sr7000a za 800 zł .

cdt

DL 103 PRO wylicytowany za 130 dolców już gra . I to jak gra . W porównaniu do 103R jest więcej detali . Góra jest jaśniejsza ale nie jazgotliwa . Mam wrażenie że jest więcej przestrzeni i powietrza .
Nie wiem jaką ja mam odmianę PRO . Ustawiłem nacisk tak jak jest sugerowany na stronie jukiego .
Wkładka miała iść do retipingu ale gra tak fajnie że na razie zostaje jak jest .

dino

Ten DL103 PRO to jakaś czarna dziura - ktoś coś o nim wie więcej poza "poszerzonym do 80Khz" pasmie ?

Old Man Kensey

Cytat: cdt w Sierpień 02, 2018, 20:50Wkładka miała iść do retipingu ale gra tak fajnie że na razie zostaje jak jest

Uważaj tylko, aby nie zniszczyła Twoich płyt...
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

cdt

No i dojechał Ortofon . Jutro będę miał zabawę

vasa

Cytat: cdt w Sierpień 03, 2018, 22:18dojechał Ortofon . Jutro będę miał zabawę
Jutro?
Wytrzymasz?
Zaśniesz?
:o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

cdt

No nie wytrzymałem  ;) i założyłem . Ortofon jest po odbudowie w TechneAudio))) . Dali Boron/ MR microridge .
Ustawiłem nacisk na minimum normalnego Rohmanna 2.2 g . Miałem nadzieje że dadzą jakąś powiastkę jaki dać nacisk a tu lipa . Powiesiłem na MA 505 z cięzkim headshellem . Odnoszę jednak wrażenie że to jest za ciężka wkładka do ramienia Micro . Wkładka ma 9g headsell 14 g . Dużo ! Wyważenie z dodatkową przeciwwagą . Antyskating na ostatniej scieżce umowny . To tak na szybko bo mi żona zakazała piszczeć płytą testową  ;D

vasa

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Koledzy polityczne przepychanki ty chyba nie w tym wątku I nie na tym forum.

cdt

#546
Przelożyłem Rohmanna na ramię SME . A na MA 505 założyłem DL 103 PRO z headsellem 10g .
Waga tych wkładek jest podobna . Ortofon 9g Denon 8.5g .
MA 505 z wkładem 18.5g radzi sobie bardzo dobrze . I to jest chyba droga do wieszania Rohmanna na ramieniu o masie  MA 505 * . Producent zakładał używanie wkładek 4-10g . Jak  kupię dodatkowy headsell Jelco ( 11g ) to zrobię ponownie próbę Ortofona na MA 505 .
Ortofon na wędce SME
* Nie znalazłem w sieci informacji o masie tego ramienia . Bo chyba nie 7 g http://www.fonolab.com/obchod.html?product=62

Piterski

A jak wypadały Ci rezonanse.
U mnie przy obciążeniu na 2,5 wychodzi 9-10Hz gdzie maximum amplitudy wychyleń leży w 9Hz.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

cdt

Cytat: dino w Sierpień 03, 2018, 00:21Ten DL103 PRO to jakaś czarna dziura
Też szukałem ale mało jest informacji . DL-103 PRO (date ?) Similar in appearance to the 103R Elliptical stylus Compliance 6cu Coil resistance 38Ω.
https://theartofsound.net/forum/showthread.php?1240-Denon-103-Pro-and-his-step-up/page13

cdt

Cytat: Piterski w Sierpień 04, 2018, 10:47A jak wypadały Ci rezonanse.
Po antykatingu przeszła mi ochota na sprawdzanie rezonansu .