Jaki tv.

Zaczęty przez goostaw, Styczeń 26, 2018, 10:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Cytat: vasa w Maj 08, 2019, 09:24
Mam wrażenie że dyskusja plazma vs inne to tak jak lampa vs inne.
Sam mam plazmę i modlę się żeby pracowała po wieki wieków, bo cała reszta jest mocno krzykliwa i nadaje się głównie do kreskówek :)

Tylko wieszszsz. Zmulić Oleda zawsze można, a drugą stronę ni wuja. Krzykliwość mocno się przydaje w ciągu słonecznego dnia. Dlatego też, bo nie mam ciemnej piwnicy, nigdy nie zdecydowałem się na projektor.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

drizzt

No ale do dyskusji o gustach to można wszystko sprowadzić i na tym zakończyć. Już pisałem, że dobry ekran powinien być maksymalnie przezroczysty dla wyświetlanych treści a nie spełniać czyjeś tam gusta czy inne zboczenia ;)
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Kangie

Cytat: vasa w Maj 08, 2019, 09:42Być może. W kwestii telewizorów to ja laik raczej jestem. Czyli włącz/wyłącz. A głównie - wyłącz
SŁusznie. TV to zło. I strata czasu, Moim zdaniem.

Hubertrs

Cytat: drizzt w Maj 08, 2019, 09:43
No ale do dyskusji o gustach to można wszystko sprowadzić i na tym zakończyć. Już pisałem, że dobry ekran powinien być maksymalnie przezroczysty dla wyświetlanych treści a nie spełniać czyjeś tam gusta czy inne zboczenia ;)
Tu sie nie zgodze, wlasnie osobiste preferencje powinny byc najwazniejsze, jesli lubie teczowa poswiate w tle obrazu to dlaczego ktos ma mi wmawiac ze mam ogladac inaczej. Wlasnie wszystko powinno sie sprowadzac do osobistych preferencji. Producent podaje parametry z kosmosu, moj kolega woli mocno analogowy obraz a ja mocno cyfrowy, krystaliczny nawet bym powiedzial, no to czym mam sie kierowac??
Dobrze ze jest mnogosc opcji i lazdy znajdzie cos dla siebie

frywolny trucht

#179
Cytat: drizzt w Maj 08, 2019, 09:43że dobry ekran powinien być maksymalnie przezroczysty


Nieczytelny w słoneczny dzień ;)

Cytat: Kangie w Maj 08, 2019, 09:48SŁusznie. TV to zło. I strata czasu, Moim zdaniem.

Niekoniecznie: Mówisz "Netflix nasza planeta" i masz bardzo ładny serial przyrodniczy z sir Dawidem Attenborough. Mam nadzieję, że materiały popularno- naukowe nie są stratą czasu?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Wcześniej gratefullde pisał, że lubi, gdy córka wraca ze studiów usiąść z nią i obejrzeć wspólnie jakiś film. Też tak mam, choć moje bachory jeszcze nie na studiach. Z jednej strony to troszkę zacieśnia więzi rodzinne, budzi dużo wspomnień, z drugiej- czysta rozrywka, a nie strata czasu. Tak samo można uznać, że słuchanie muzyki to strata czasu. Nic wprost produktywnego z tego nie wynika.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

#181
"Strata czasu" - pół żartem, pół serio - do ożywienia dyskusji w tym ciekawym temacie. Wiadomo, że jak oddzieli się ziarno od plew, to jest sporo ciekawych materiałów.

drizzt

Cytat: frywolny trucht w Maj 08, 2019, 09:51
Cytat: drizzt w Maj 08, 2019, 09:43że dobry ekran powinien być maksymalnie przezroczysty


Nieczytelny w słoneczny dzień ;)


Przezroczysty dla wyświetlanych treści a nie dla słońca :D

Czyli naturalny obraz, bez ingerencji w wizję twórców wyświetlanych materiałów.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Kangie

Mówicie, że TV powinien być przezroczysty dla obrazu...

A czy Wasze audio też powinne być przezroczyste dla dźwięku - w sensie - materiału muzycznego - bez ingerencji w sygnał muzyczny? :)

drizzt

#184
Cytat: Kangie w Maj 08, 2019, 10:20
Mówicie, że TV powinien być przezroczysty dla obrazu...

A czy Wasze audio też powinne być przezroczyste dla dźwięku - w sensie - materiału muzycznego - bez ingerencji w sygnał muzyczny? :)

Tak - w jak największym, możliwym do osiągnięcia w realnym świecie, stopniu. Z tego założenia zawsze wychodziłem. Nie jestem twórcą tylko odbiorcą.

Temu celowi służy właśnie kalibracja TV. A potem właściciel się dziwi - Oooo :o to niebo jest niebieskie, zupełnie jak za oknem. Ale pięknie wygląda teraz ten film! Zaskoczenie bywa spore bo przekłamania barw w standardowych trybach są często ogromne.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Kangie

#185
No, ale "przezroczyste" systemy audio wielu melomanom nie podobają się. Ludzie lubią podbarwiać brzmienie "sprzętu" pod siebie.

Jak przyjrzycie się mojemu projektowi (głównie tekst na czerwono), który został zaimplementowany i wnęka jest poszerzona i przygotowana, planuję w przyszłości przesiadkę z 55 na 65 cali. Czekam, aż odbiornik TV się zepsuje, bo z próżności zmieniać nie będę. TV jest na uchwycie ściennym z wysuwem dobre 50cm. Obciążenie do 75kg. Uchwyt bardzo solidny.

Temat jak dla mnie jest dość ważny, bo warto kupić coś sensownego i nie przepłacić bezsensownie jak ja kiedyś za 3D, której to funkcji nie używam. Stawiam na OLED. Ale jeśli ktoś sprzedawałby 65" plazmę, to... ;)

drizzt

Na dziś to tylko OLED. Bardzo dobrze, a praktycznie to idealnie, można ustawić wyświetlacze LG, Sony i Panasonica. Na wodotryski nie patrz :)

Ja bym brał LG, ze względu na ceny. Koniecznie płaski. I tak wszyscy inni korzystają z ich matryc bo patenty Kodaka na OLED należą wyłącznie do LG.
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

Kangie

Cytat: drizzt w Maj 08, 2019, 10:36Ja bym brał LG, ze względu na cenę. Koniecznie płaski. I tak wszyscy inni korzystają z ich matryc.
Czyli LG z fabryki w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem? Kilku moich znajomych tam pracuje. Tłuką tam tego od cholery i jeszcze trochę.

Piterski

Kangie te wymiary półek, to dobierałeś je pod płyty CD i Vinyle?

Podpytuje bo zamierzam u siebie też zabudować całą ścianę z przyszłościową opcja wstawienia większego telewizora pod 65".

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

drizzt

Cytat: Kangie w Maj 08, 2019, 10:38
Cytat: drizzt w Maj 08, 2019, 10:36Ja bym brał LG, ze względu na cenę. Koniecznie płaski. I tak wszyscy inni korzystają z ich matryc.
Czyli LG z fabryki w Biskupicach Podgórnych pod Wrocławiem? Kilku moich znajomych tam pracuje. Tłuką tam tego od cholery i jeszcze trochę.


Nie wiem czy wszystkie modele OLED LG na nasz rynek pochodzą z tej fabryki, ale to chyba tym lepiej :)
Graty się zmieniają, Harbeth zostaje!

frywolny trucht

#190
Cytat: Kangie w Maj 08, 2019, 10:32bo z próżności zmieniać nie będę.

Zaraz po próżności. Możesz dobry uczynek zrobić i komuś dać. Ja dam staruszkom swoim, bo nie mają już wzroku sokoloego, a trochę cali im przybędzie.

U mnie w chacie takim leitmotivem w temacie rodzinnego oglądania filmu była i jest seria Piraci z Karaibów. Pierwszy film powstał w 2003 roku, u nas chyba dostępny rok później. Córka miała wtedy 4 lata i bardzo jej się podobał. Może nie czaiła treści, ale ciągle coś się działo, żywe kolory. Dziś i ona i syn są zupełnie świadomymi, dorosłymi osobami. Mieliśmy jechać na majówkę, ale pogoda zniechęciła. Jednego dnia prawie cały dzień słuchaliśmy muzyki, a drugiego dnia maraton filmowy. Między innymi ostatni z serii "Zemsta Salazara". Fantastyczne, wspólne przeżycie. Acha i na ten film nie ma za dużego telewizora :)


Hmmm. Zleciało. Dziś starsza gadzina zdaje maturę  ::)

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

#191
Cytat: Piterski w Maj 08, 2019, 10:53Kangie te wymiary półek, to dobierałeś je pod płyty CD i Vinyle?

Piterski, tak. CD i winyle. W dalszym planie mam zabudowanie ściany tylnej, ale to dopiero jak uzbieram kolejne kolekcje płyt.

Kangie

#192
Cytat: frywolny trucht w Maj 08, 2019, 10:58Hmmm. Zleciało. Dziś starsza gadzina zdaje maturę 
No, czas leci. Moja Hania wczoraj skończyła 8 lat. Antek ma 5,5. Czyli miał pół roku jak stworzone zostało to forum... A wczoraj dmuchał a właściwie "pierdział" w trąbkę lepiej niż ja ;)

Cytat: frywolny trucht w Maj 08, 2019, 10:58Zaraz po próżności. Możesz dobry uczynek zrobić i komuś dać. Ja dam staruszkom swoim, bo nie mają już wzroku sokoloego, a trochę cali im przybędzie.
Pomysł z przekazaniem TV rodzicom BDB. Wezmę to pod uwagę. Przydałyby się fundusze. 4,5k, powiadacie, że wystarczy na dobry TV? Hmmm...

Kangie

#193
Cytat: Piterski w Maj 08, 2019, 10:53Podpytuje bo zamierzam u siebie też zabudować całą ścianę z przyszłościową opcja wstawienia większego telewizora pod 65".
U mnie wygląda to teraz mniej więcej tak.

Uchwyt do TV jest REWELACYJNY! Maclean MC-564. Wyjeżdża TV nad gramofonami i można go skręcać o spore kąty. Zależało mi na skręcie w lewo i udało się to zrealizować. Do słuchania muzyki TV dociśnięty jest do ściany. Można zarzucić pierzynę na niego jeśli ktoś uprze się, że przeszkadzają mu pierwsze odbicia pochodzące z frontu ;)

frywolny trucht

Cytat: Kangie w Maj 08, 2019, 11:04Przydałyby się fundusze. 4,5k, powiadacie, że wystarczy na dobry TV?


Sądzę, że musisz to zweryfikować organoleptycznie sam. Filipek nie jest modelem z tego roku, na ten rok, to mu się z ceny zjechało. To samo ten tutaj. Teraz też kosztuje 4,5 koła w Media Expert: https://www.komputerswiat.pl/recenzje/sprzet/telewizory/lg-oled55b8pla-testujemy-telewizor-ze-sztuczna-inteligencja/3jzp69w

Andrzej i Adam kupowali chyba aktualne rocznikowo modele.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

Fajny. Mojej małżowinie by się spodobał. M.in. ta cienka ramka dookoła.

gratefullde

Cytat: frywolny trucht w Maj 08, 2019, 11:24Andrzej i Adam kupowali chyba aktualne rocznikowo modele.

Mój jest rocznikowo 2018 ale cena za bardzo jeszcze nie spadła w porównaniu do ubiegłego roku. Za nowe modele na rocznik 2019 trzeba by zapłacić wiecej ale... nie koniecznie otrzymujesz za to wiecej.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

frywolny trucht

#197
Zainstalowałem apkę pyszne.pl. Wbijam kod pocztowy, 77 pozycji, płacę PayPal... abstrakcyjna historia, prawda? Zamawiam obiad przez telewizor  :o ;D
Ktoś pamięta Rubina 714, którego jedyna funkcja, ponad oglądanie telewizji, to był samozapłon? Długą drogę przeszły te zabaweczki :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

Już sama fotka mówi mi, że ten obraz będzie dobry.

Piterski

Cytat: Kangie w Maj 08, 2019, 11:18U mnie wygląda to teraz mniej więcej tak.
Podobna koncepcja chodzi mi po głowie. Uchwyt mam taki jak Ty z dwoma pałąkami by móc telewizor wysunąć do przodu i ustawić pod pewnym kątem.

Cytat: frywolny trucht w Maj 08, 2019, 10:58U mnie w chacie takim leitmotivem w temacie rodzinnego oglądania filmu była i jest seria Piraci z Karaibów.
U nas od pewnego czasu na tapecie jest Archiwum X, jesteśmy już przy 8 sezonie. Zastanawiam się co będzie kolejne  :).
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.