HUSARIAA

Zaczęty przez ahaja, Marzec 20, 2016, 12:16

Poprzedni wątek - Następny wątek

PiPi

430 to jasno grająca wkładka nawet z eliptykiem , a inną mm-kę słuchałeś przez te pre ?

tatachabera

Cytat: PiPi w Październik 05, 2017, 22:00430 to jasno grająca wkładka

dlatego tym bardziej byłem zaskoczony dynamiką i wypełnieniem :)

Mąją faworytką jednak jest 103R :)

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

PiPi

Nie ma co porównywać Dl kontra At .

tatachabera

Cytat: PiPi w Październik 05, 2017, 23:18Nie ma co porównywać Dl kontra At .

Skoro tak twierdzisz .....  hmm ;)

Róznice sa ale zeby przepaść ???????

Denon DP-59L, Kenwood KD-8030, Pre Phono MPW,  DL-103R, AT-430E, Elac ESG 796, Emotiva XPA-2, Emotiva XSP-1, Aria 926, CT-S710, Denon 3910,
STR-GX70ES, ST-SB 920 QS

PiPi

Teraz to mnie zaciekawiłeś ?

MAC

#780
.

Piterski

No i dzięki uprzejmości Krzysztofa, Husaria znowu u mnie zagościła. Dzięki Krzysiu :)
Tym razem z nową korekcją pasywną i zagrała już nie z Coplandem ale Luxmanem i Maranzem na EV w przebudowie.
Miałem okazje słuchać jej kilka dni i największą pozytywną zmianą jest układ korekcji pasywnej.
Posłuchałem chwilę z korekcją aktywną ale to zdecydowanie nie było moje granie  :-\. Czułem, że gra gorzej pod każdym względem.
Zarówno przestrzennym jak i równowagi, bo brzmienie jest rozjaśnione i dla mnie osobiście ma w sobie coś natarczywego.

Korekcja pasywna to jest zupełnie inne granie. Lepsze pod każdym względem od starej korekcji.
Nie wiem czemu Frywolny mając do dyspozycji obie o tym nie wspomniał. Czyżby ich nie porównywał ???.
Generalnie brzmienie jest bardzo rozdzielcze szybkie raczej po jasnej stronie, porównywałem do Sensora i phono Luxmana CL36.
Bas jest szybki dobrze kontrolowany, doskonale spiszę się w systemie gdzie kolumny mają go za dużo, a w tych oszczędniejszych też nic nie straci.
Czasem chciało by się jeszcze lepszego nasycenia coś takiego jak daje lampa, ale jest kontrola i bardzo wyraźny zarys brzmienia, jest takie bardziej twarde mniej mięsiste.
Klasyki, stare wydania z bloku wschodniego, słuchało mi się na Husarii doskonale.
Orkiestra została lepiej rozseparowana na poszczególnych muzyków. Łatwiej było śledzić grę instrumentów. Na lżejszych gatunkach było różnie czasem ciut lekko i zwiewnie ale nadal doskonale. Dopiero na płycie Boston dociążenie brzmienia w średnicy jakie ma Sensor odwróciło role ale czytelność były na obu lepsza niż na set-up z Luxmanem, ten ostatni zdechł i zmulił przekaz.
Co do sceny to buduje się raczej między kolumnami i trochę w głąb za ich linią. Plany są bliżej siebie niż w moim phono.
Przestrzenność dźwięku jest bardzo dobra czasem brakuje tylko większego poczucia sfery w jakiej dźwięk się rozwija takiego odczucia 3D.
Tylko, że to wychodzi dopiero w bardzo spokojnych i wyrównanych bezpośrednich porównaniach i nie na każdym materiale tak samo.
Generalnie wpięcie Husarii z korekcją pasywną grozi nerwowym sprawdzaniem środków na koncie w celu jej zakupu ;D

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Cytat: Piterski w Październik 19, 2017, 23:21Czyżby ich nie porównywał

Ano. Leży sobie w pudełeczku jak leżała. Korekcja ta. Aktywna.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Czyli grasz na tej lepszej pasywnej?
Ale przecież do testów miałeś aktywną, jesteś pewien, że to co masz w środku to pasywka?
Przy okazji tych moich odsłuchów jestem wstanie lepiej zrozumieć czemu tak a nie inaczej odbierasz swoją wkładkę MC. Husaria idzie w trochę inną estetykę grania niż te preampy z którymi miałem dotychczas do czynienia.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Z tego co pamiętam Husariia normalnie chodziła na pasywnej korekcji, a byłem jedną z pierwszych osób, która dostała bonusa aktywnego w pudełku.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

No właśnie nie bo było dokładnie na odwrót i w obrocie była korekcja aktywna, a pasywna jest bonusem.
Jeśli jej nie słuchałeś to zrób to koniecznie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Spróbujmy jeszcze tak. Czy to jest aktywna czy pasywna?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Sprawdzę w domu bo mam opisane i Ci napiszę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ahaja


Piterski

No jak jej nie masz w Husarii to ja nie wiem jak się pozbierasz kiedy ja włączysz.
Wyrzuty sumienia Cię będą prześladować, że tyle cennych godzin Ci umknęło  ;D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Zły ahaja, zły  >:(
:D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

ahaja

Jeszcze parę godzin temu nie byłem zły ... byłem wk...ony. Z różnych przyczyn.
Ale 2 godziny na 2 kółkach, las, 1,5L wody z miodem i potem krupnik na bogato mnie odmieniły.
Teraz nawet można do mnie podejść bez obawy, że rozszarpię ...

kazan

Cytat: ahaja w Październik 20, 2017, 16:07potem krupnik

Krzysiek chyba nie posiliłeś się zwykłą zupą ;)
Kuzma Stabi SD + Stogi Ref313VTA + Dynavector DV-20X2LO , Jelco 750EB + Ortofon MC10 Supreme ,Dynavector DV-10X5 (shibata) , Husaria .
Burmester 051+052 , Kudos Super 10

ahaja

;-)
Ano właśnie tak. Najprawdziwszą wersją babciną. Wuchta mięska i innych ingrediencyji. Łyżka stoi - znaczy dobry krupnik. Ale ...

... dobrze wiem, że istnieje wiele innych krupników, o których zapewne pomyśleliście ... ;-)
Za takowymi od kilkunastu lat nie przepadam ... za rzadkie. Te, które miałem spróbować to spróbowałem.
:-)

amati74

Cytat: ahaja w Październik 20, 2017, 22:55
;-)
Ano właśnie tak. Najprawdziwszą wersją babciną. Wuchta mięska i innych ingrediencyji. Łyżka stoi - znaczy dobry krupnik. Ale ...

... dobrze wiem, że istnieje wiele innych krupników, o których zapewne pomyśleliście ... ;-)
Za takowymi od kilkunastu lat nie przepadam ... za rzadkie. Te, które miałem spróbować to spróbowałem.
:-)
A wuchta to ile miesa?

vasa

Cytat: ahaja w Październik 20, 2017, 22:55Ano właśnie tak. Najprawdziwszą wersją babciną.

To ten model babci?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Cytat: vasa w Październik 20, 2017, 23:11
Cytat: ahaja w Październik 20, 2017, 22:55Ano właśnie tak. Najprawdziwszą wersją babciną.

To ten model babci?
Moja babcia Mo mówi ciągle wnusiu zjedz coś

Piterski

Frywolny czekam na opis Twoich wrażeń po zmianie modułu korekcji RIAA.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

Trafiła się większa robota na zapleczu ołtarzyka, więc wyciosałem kilofem Husarię i stało się. Nastąpiła zmiana układu. Prościzna.
Pierwsza płyta. Nina Simone z Biedry i gaciory zerwane. To znaczy, miałem miesięczny urlop od winyla i nie robiłem bezpośredniego porównania, ale gra mi to wszystko ewidentnie inaczej.  Bardziej klika, klaszcze, szkszypce, dzwoni  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93