Walka ze smogiem

Zaczęty przez frywolny trucht, Styczeń 05, 2018, 12:27

Poprzedni wątek - Następny wątek

maniek67


dino

Cytat: frywolny trucht w Maj 29, 2019, 19:10Mamy kolejne podobieństwo do Grecji. Polak- Grek, dwa bratanki?
A pierwsze to niby jakie ? Stan budżetu ? :)
Grafika jak zwykle "rejsowa" (założenia są tendencyjne).
Gdyby jeszcze podali ilości MW produkowanych przez dane źródło i łączną emisje CO2 to by wyglądało troszkę inaczej.
Ukochana statystyka - królowa nauk (politycznych).

frywolny trucht

Polak- Grek dwa bratanki. Łase na socjalne dodatki, łase do szklanki :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Znaczy się porządny naród jesteśmy - serce Europy bo przecież nasza cywilizacja z antyku się wywodzi  8)
BTW skrw..nie Europy sięga zenitu. Puchar Europy za szmal w Baku - nie oglądam na znak protestu.

Piterski

Obejrzeliście ten filmik?  :o
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Świat polskich ODRYWCÓW  ;D

Piterski

Poszukałem i ten preparat faktycznie jest opatentowany, przejrzałem na szybko i nie są to liczby jakie podaje ten Pan ale jednak coś tam jest.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

dino

Oby to nie była kolejna "turbina kowalskiego"

cdt

Cytat: dino w Maj 29, 2019, 23:51"turbina kowalskiego"
A turbina to mi w latach 90tych dorowadziła do śmierci poloneza 1.5 . Łopatka się urwała i wpadła do cylindra czy jakoś tak . Korbowód wyszedł bokiem . Dobrze że wolno jechałem . Szok

Piterski

Cytat: dino w Maj 29, 2019, 23:51Oby to nie była kolejna "turbina kowalskiego"
No w perpetummobile to ja nie wierzę ale jeśli to nie jest placebo i pozwala na lepsze dopalanie paliwa w piecu to czemu nie spróbować.
Niestety mój dziadek nie żyje od kilku lat bo bym go zapytał jako chemika o to ile jest sensu w tym co ten pan mówi. Dziadek był też członkiem NOT-u wiec może o tym panu coś wcześniej słyszał.
Niestety o wiele rzeczy go już nie zapytam :-[
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

frywolny trucht

"Wielka Brytania, produkująca od 12 dni energię elektryczną bez udziału węgla, pobiła swój dotychczasowy rekord z początku maja, kiedy produkcja energii bez spalania surowca trwała 8 dni. (...)
Obecnie udział węgla w produkcji energii elektrycznej w Wielkiej Brytanii szacuje się na ok. 10 proc. Brytyjski rząd chce jednak wycofać z użycia wszystkie elektrownie węglowe do 2025 r., co znacznie zmniejszy emisję CO2.
(...)
A Polska? O ile w innych krajach świadomie odchodzi się od węgla, o tyle w Polsce jego wydobycie spada na skutek dużego importu. Jak donosi katowicka Agencja Rozwoju Przemysłu, sprzedaż węgla spadła, a ponad 2 tony surowca zalegają na zwałowiskach. Górnicza "Solidarność" obwinia zbyt duży import i opóźnione odbiory zakontraktowanego węgla. Co ciekawe, zatrudnienie w polskich kopalniach rośnie, choć ich wydobycie maleje. Na skutek tej sytuacji rosną koszty kopalń, a produktywność spada. Jak zauważa Bartłomiej Derski z serwisu Wysokie Napięcie, "w 2018 roku polskie kopalnie wydobyły 63,4 mln ton węgla kamiennego - najmniej od 1947 roku."


http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24842087,wielka-brytania-znow-wylaczyla-wegiel-produkuje-czysta.html#a=88&c=145&s=BoxBizCzol1

A w Polsce wszystko na głowie postawione. Potomkowie żołnierzy wyklętych kupują węgiel u rosyjskich przyjaciół. Z roku na rok coraz więcej, tymczasem zatrudnienie w kopalniach rośnie :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Kangie

#486
Cytat: Piterski w Maj 29, 2019, 22:46Obejrzeliście ten filmik? 
Cytat: Piterski w Maj 30, 2019, 09:22No w perpetummobile to ja nie wierzę ale jeśli to nie jest placebo i pozwala na lepsze dopalanie paliwa w piecu to czemu nie spróbować.
Niestety mój dziadek nie żyje od kilku lat bo bym go zapytał jako chemika o to ile jest sensu w tym co ten pan mówi. Dziadek był też członkiem NOT-u wiec może o tym panu coś wcześniej słyszał.
Niestety o wiele rzeczy go już nie zapytam
Obejrzałem.

Po pierwszę, nie umniejszajac temu Panu z wywiadu, gdy słyszę z ust specjalisty słowo ,,piec", to należy zastanowić się czy to nie jest amator, bo tak mówią najczęściej amatorzy. Kocioł, nie piec. Różnica między tymi dwoma urządzeniami to sposób przekazywania ciepła. Piec przekazuje ciepło bezpośrednio, najczęściej przez promieniowanie i konwekcję. Nie potrzebuje do tego ,,medium". W kotłach medium to woda lub para wodna, czyli coś co przekazuje ciepło na odległość – nie bezpośrednio. W piecach głównie promieniowanie, w kotłach promieniowanie, ale również przewodzenie (kondukcja) i też unoszenie (konwekcja). Przyjmuję, że ten pan stosuje uproszczenie, aby zrozumieli go obywatele. Wiedzę ma i to słychać od razu.

Nie jestem chemikiem, ale kończyłem dziennie Wydział Mechaniczno – Energtyczny PWr. i pisałem pracę dyplomową z projektu kotła parowego na paliwo stałe – węgiel brunatny – do bloku energetycznego o mocy 200MW. Ciepło spalania miałem przyjąć jako 9000 kcal/kg. Praca projektowa. 120 stron obliczeń i około 20 rysunków. Kilkanaście stron zajęły mi obliczenia spalania paliwa, tutaj węgiej brunatny złożony z kilku / kilkunastu pierwiastków chemicznych. Praca obroniona, tytuł mgr inż. przyznany. Pracowałem w tej branży przez dwa lata. Nie robi to ze mnie z marszu wielkiego specjalisty, ale pojęcie o spalaniu paliw stałych i gazowych jakieś tam podstawowe mam.

Dioksyny i furany – oj, czytało się o tym i zdawało egzaminy. To dopiero jest dziadostwo i sprawca chorób u ludzi i zwierząt.

NOXy – prawda – w wyższej temperaturze spalania powstają z azotu z powietrza. – Zbijanie temperatury spalania ma tutaj sens. Stosuje się to w energetyce zawodowej w kotłach parowych.
SOXy – odwrotnie. Zbyt niska temperatura spalania powoduje większą emisję tych związków.

W rezultacie mamy dwie rzeczy to zoptymalizowania. Ciężko wyeliminować jedno, nie psując drugiego.

CO2 – ten Pan ma rację. Ten związek chemiczny nie powoduje ocieplenia.

W energetyce zawodowej i przemysłowej stosuje się dziesiątki, jeśli nie setki rozwiązań oczyszczających spaliny. Od odsiarczania spalin, przez kotły fluidalne z cyklonem, po recyrkulację spalin i ich dopalanie. To wszystko minitorowane przez szereg czujników. Dobre 15 lat nie działam już czynnie w tej branży. Ale wiem od kolegów, że to się rozwinęło i dzisiaj można bezpiecznie spalać paliwa stałe.

dino

Cytat: frywolny trucht w Maj 30, 2019, 10:19sprzedaż węgla spadła, a ponad 2 tony surowca zalegają na zwałowiskach
Czyli jeden (za przeproszeniem) hanys nie kupił wungla na zimę ?  ;D ;D ;D ;)

frywolny trucht

Czytałeś komentsy? Brawo  ;D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

frywolny trucht

Wychwycenie literówki u wroga politycznego, na podstawie komentsa- ważna zdolność harcerska. Starszy Nadszyszkownik się należy.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

dino

Jakoś tak ..dzikami zapachniało  ;D ;D ;D
A harcerz faktycznie stary jestem.
I jak widzę babcię przy przejściu dla pieszych to ....może się opierać.
I tak przewlokę na druga stronę  >:D

dino

Cytat: frywolny trucht w Maj 30, 2019, 23:12u wroga politycznego
Mój jedyny wróg to ..słodycze.
Innych nie mam ;D
Oswojonego wroga poznasz w sobotę  :np:

Old Man Kensey

Cytat: dino w Maj 30, 2019, 22:43
Cytat: frywolny trucht w Maj 30, 2019, 10:19sprzedaż węgla spadła, a ponad 2 tony surowca zalegają na zwałowiskach
Czyli jeden (za przeproszeniem) hanys nie kupił wungla na zimę ?  ;D ;D ;D ;)

Oni nie muszą kupować, dostają na deputaty węglowe.

Jeden jedyny Biedroń obiecywał, że będzie zamykać kopalnie i inwestować w zieloną energię... i co? 6% poparcia w wyborach. O czym my w ogóle mówimy? 😞
System analogowy: Ad Fontes + Denon DL-110 + NUDAmini + Alauda 6C4C SET + NuPrime AC-4 + Zu Audio Omen

dino

O tym, że nie da się w przeciągu 4 lat przeorganizować struktury naszej energetyki.
Biedron sobie może mówić tylko niech przedstawi realną alternatywę bo ja tez mogę powiedzieć, że będę inwestował i co?
Poza krajami z energetyką wodną i atomową (ciekawe gdzie składują odpady - pewnie w swoich byłych koloniach) reszta zastąpiła węgiel gazem.
Niektórzy mają własne złoża inni kosztem ustępstw geopolitycznych, które narażają np Polskę na naciski Rosji importują od światowych trucicieli.
Za to u nich sucho i czysto  ;).
Gdzieś wrzucałem porównania i emisja jest teoretycznie około 30% mniejsza przy gazie.
Za to lobby 400% silniejsze w końcu Gazprom ma tyle kasy, że zatrudnia byłego kanclerza niemiec.
Jak zbudujemy Baltic Pipe i rozbudujemy gazoport można będzie myśleć o gazie. Szczególnie na północy bo spadną koszty przesyłu.
A zielona (czyli zależna od przyrody czyli solary i wiatr) energia nie może mieć większego niż (moim zdaniem) 30% udziału bo sieci nie wytrzymają i będzie to co w Niemczech kilka lat temu jak się rozpętało szaleństwo solarowe.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

vasa

Ciepło musi być bidulce[emoji849]

Swoją drogą to nas problemy jedynie zahaczają a jej pokolenie może mieć kompletnie przesrane.

[emoji485][emoji377]

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

LampowY

Cytat: dino w Maj 31, 2019, 15:42O tym, że nie da się w przeciągu 4 lat przeorganizować struktury naszej energetyki.
E tam... Jak nie jak tak.
Twoim milusińskim przecież udało się rozwalić ustawą OZE (potocznie ustawa antywiatrakowa z lipca 2016) zaledwie w niecały rok.
Nie doceniasz dino swojej ulubionej prawej i sprawiedliwej .

LampowY

Cytat: dino w Maj 31, 2019, 15:42O tym, że nie da się w przeciągu 4 lat przeorganizować struktury naszej energetyki.

No jak nie jak tak  ;D

Przyczyna:
Nie będzie porozumienia o dojściu Unii Europejskiej do neutralności klimatycznej do 2050 roku, której głównym celem jest eliminowanie paliw stałych. Zostało ono zablokowane przez Polskę i kilka innych państw unijnych. - Na szczycie UE zabezpieczyliśmy interesy polskich obywateli - powiedział polski premier.

I rychły skutek:
W PiS trwa właśnie popłoch wynikający z nadesłanego w zeszłym tygodniu do rządu listu od Komisji Europejskiej. W dokumencie kategorycznie zastrzeżono - jeśli nie zmieni się sposób funkcjonowania programu ,,Czyste powietrze", dofinansowanie w kwocie kilku miliardów euro ze strony Unii Europejskiej zniknie.

I zabezpieczyli interesy polskich obywateli  ;D
Bravo Wy oraz wasz zasrany pis.org...  :zyg:



Piterski

Bo oni myślą, że to można sobie tak nóżka tupać jak tu w kraju i będzie swojsko.
Swojsko możne będzie ale przy okazji i biednie i zaściankowo.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

vasa

Cytat: LampowY w Czerwiec 26, 2019, 09:15Nie będzie porozumienia o dojściu Unii Europejskiej do neutralności klimatycznej do 2050 roku
Tak się zastanawiam czy gdybym miał teraz 20-30 lat to zdecydowałbym się na dzieci ???
Z jednej strony straszenie końcem świata ma długą i niechlubną tradycję, ale z drugiej to co widzimy za oknem, to co pamiętamy z dzieciństwa i akceleracja zmian w ostatnich latach zasiewa liczne wątpliwości w mojej głowie.
Coraz bardziej prawdopodobne wydają mi się kasandryczne wizje że za 30 lat będzie riviera w Płocku, zniknie Dania, Holandia i znaczna część Niemiec. Bliski wschód i Afryka północna nie będą się nadawały do zamieszkania i oni wszyscy ruszą na północ.
A wszystko dlatego że politycy patrzą z czteroletnim horyzontem czasowym.
Normalnie Mad Max :o
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.