Kable od Chińczyka

Zaczęty przez magus, Listopad 13, 2017, 09:57

Poprzedni wątek - Następny wątek

finchers

CytatA jaką średnicę zewnętrzną ma sam przewód?
nie mam suwmiarki ale 10-11 mm będzie miał
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

McGyver

Cytat: finchers w Listopad 30, 2017, 07:20
CytatA jaką średnicę zewnętrzną ma sam przewód?
nie mam suwmiarki ale 10-11 mm będzie miał
Tak jak mój Neotech NEI3002. Gdy zobaczyłem to zdjęcie:



to tak mi się od razu skojarzyło że ten chinol ma identyczną niemalże konstrukcję jak wspomniany Neotech. Tak samo dwie żyły zbudowane częściowo z drucików miedzianych, a częściowo ze srebrnych. Tak samo ekranowane najpierw folią metalizowaną, a potem gęstym miedzianym oplotem. Tak samo Chińczycy się chwalą miedzią OCC. I tak samo zewnętrzna koszulka jest zbudowana z dwóch warstw izolacji. Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało że oba grają tak samo.



Nie zdziwiłbym się gdyby się okazało że oba grają tak samo.

A tak wygląda mój Neotech pracowicie samodzielnie polutowany:

nikhil

W dzisiejszych czasach nie ma pewności czy te kable jak pewnie tysiące innych produktów, produkowane są przez tego samego chińczyka na tych samych maszynach i sprzedawane w wielu miejscach na świecie przez różne firmy za bardzo różne pieniądze. Są tzw. oryginały i prawie identyczne podróby. :-\
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

Melepeta

Cytat: McGyver w Listopad 30, 2017, 14:09A tak wygląda mój Neotech pracowicie samodzielnie polutowany:
No ładne cacko :)
Jak powiedział Jerzy Stuhr w Seksmisji
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

finchers

Prawie tydz. grania raz krócej raz dłużej na chińczyku...
i nie wiem czy zazdroszczę osobom, które albo są głuche albo nie chcą słyszeć różnic na interkonektach;P...albo mają taki sprzęt przy którym tych różnic nie da się usłyszeć...
dam mu jeszcze trochę żeby przepinać na stary rca ale jakby delikatnie więcej szczegółów zaczął pokazywać niż na początku...
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

Therion

Cytat: McGyver w Listopad 30, 2017, 14:09


A tak wygląda mój Neotech pracowicie samodzielnie polutowany:



A skundże to taki kabelek na metry można mać? I za jaką kosztowność?

I te wtyki takie piękne... Chcem też
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

rudy-102


McGyver

Cytat: Therion w Grudzień 01, 2017, 09:02
Cytat: McGyver w Listopad 30, 2017, 14:09


A tak wygląda mój Neotech pracowicie samodzielnie polutowany:



A skundże to taki kabelek na metry można mać? I za jaką kosztowność?

I te wtyki takie piękne... Chcem też
Kabel stąd:
https://diraudio.pl/produkt/przewod-polaczeniowy-occ-nei-3002iii/

Wtyki ebay (niestety na dostawę to się tak z miesiąc czeka)

Oplot niepamiętam. Koszulki termokurczliwe (niewidoczne) z lokalnego sklepu z podzespołami.
Wtyki muszą być przystosowane do przewodu o średnicy co najmniej 11mm. Pewną  trudność stanowi oprawienie przewodu z oplotem. Naprawdę trzeba się namordować, ale efekt wizualny uważam jest wart wysiłku.
Natomiast jezeli zrezygnuje się z oplotu, to pójdzie łatwo, choć wciąż będzie to pracochłonne.

Aha, cyna Mundorf. Nie dlatego żebym jakieś różnice słyszał, ale jest po prostu twardsza od zwykłej i dlatego zawsze lutuję taką interkonekty.

finchers

nie ma to jak podłączać kable po pijaku...coś mnie tknęło żeby zajrzeć i oczywiście 1 podłączyłem odwrotnie;/ "nie kierunkowo" ciekawe jak będzie teraz...a już niby ponad 2 tyg. je tak wygrzewałem...i coś mi ciągle nie pasowało...
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

finchers

No i rozebrałem kabel nie jest lutowany a zakrecany. Nie jestem specjalistą od RCA także oceńcie jak on wygląda? Biała żyła luźno dotyka obudowy wtyku(jak dla mnie trochę niechlujnie)nie widziałem 2 ekranu z folii...[suspicious][/suspicious]
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

finchers

Czy dobrze rozumiem że jak niby przewód jest kierunkowy to ekran z jednej strony jest podłączony do obudowy wtyku? (Od strony daca) ten jest z 2 stron więc po co te kierunki na kablu...
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

Piterski

#61
Może dla picu albo tak klonowali, że nie pomyśleli jak to dobrze sklonować.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

rudy-102

Cytat: finchers w Grudzień 12, 2017, 22:53ten jest z 2 stron więc po co te kierunki na kablu...
To na wszelki wypadek gdyby ktoś po pijaku podłączył ;).

finchers

Dobra dzisiaj przerabiam i podłączam ekran tylko z 1 strony bo to może być powód tego "zamulenia"
Zobaczymy co z tego wyjdzie, jeszcze się okaże że z tego kabelka coś będzie...:)
NAD 356 + mod, Tannoy revolution dc6t se, DAC Audio-gd 1.32, sznurki Chord, muza Daphile, Marantz cd 52

Melepeta

Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.