Konwertery prądu jakie możecie polecić.

Zaczęty przez frywolny trucht, Marzec 20, 2017, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Czasem zdarzy się nam kupić coś co było wytwarzane ( często pod innym symbolem) na rynek amerykański 120 V; 60 Hz)lub japoński (100 V; 50 Hz / 60 Hz) i stajemy przed koniecznością dokupienia tzw. konwertera napięcia prądu na nasze europejskie 230V/ 50Hz. Czy jesteście w stanie polecić konkretne modele, które nie brzęczą, nie przenoszą zakłóceń na resztę sprzętu?

Ja mogę polecić AC-AC Convector MW Power 2P 300. Kosztował w sklepie stacjonarnym 200 zł. Jest bezgłośny. Wadą są spore wymiary, ciężar i to, że pomimo dużej mocy- potrafi uciągnąć długoterminowo pobór 270W- ma tylko jedno wyjście. Spokojnie dałby radę paru gramofonom, bo te zużywają kilka, kilkanaście watów.

Problemem- gdy urządzenie ma silnik zasilany prądem zmiennym- pozostaje różnica częstotliwości ( 50Hz u nas, a 60Hz w USA i Japonii) . W moim urządzeniu podano tylko częstotliwość 50Hz na wejściu, na wyjściu już nie. Konwertery na naszym portalu aukcyjnym mają zwykle napisane 50/60 HZ, czyli  jak rozumiem- zmieniają automatycznie? Mój chyba też, ponieważ japoński magnetofon szpulowy jaki posiadam działa zupełnie normalnie. Nie zauważyłem, żeby mu sfiksowała prędkość.

Tutaj standardy parametrów napięcia i wtyków w różnych krajach:
http://www.cyfronika.com.pl/standardy-ac-wold.htm
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93