Jaki tv.

Zaczęty przez goostaw, Styczeń 26, 2018, 10:08

Poprzedni wątek - Następny wątek

bubusia

Nano to proponuje obejrzec w ciemnym pomieszczeniu na ciemnych scenach, zaraz przejdzie ochota na kupowanie.
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

masza19

Jutro podjadę do media i polampię się na różnice w obrazie wynikające z zastosowanych technologiach matryc. Przyznaje, że zielony w temacie jestem bo od nastu lat kompletnie mnie nie interesował i omijałem te stanowiska szerokim łukiem. Zachwyt z daleka jedynie budziły gabaryty dzisiejszych paneli.

bubusia

#402
To co zobaczysz w sklepie jest b. mylace. Nie polegalbym na tym(najczesciej ustawiaja na trybie vivid, ktory generalnie nie nadaje sie do ogladania w domu, po prostu chca nam dowalic po oczach, zebysmy mysleli, ze tak super swieci). Wszystko zalezy od oswietlenia i materialu. Telewizor dobiera sie do warunkow oswietleniowych w jakich ma dzialac. Np nano na IPS matrycach swietnie sprawdzaja sie w oswietlonych pomieszczeniach. Slabo w zaciemnionych. Oledy najlepiej w ciemnosci. Obecne oledy, szczegolnie ten polecany Panas, swieca tez dobrze w jasnych pomieszczeniach. W najblizszym czasie wszyscy, oprocz Sony, przechodza na mikroledy, co ma dac dobra czern, duzo stref wygaszania, a jednoczesnie brak strachu przed wypaleniem. Takze moze warto poczekac ten miesiac, dwa. Jak chcesz miec obraz najbardziej zblizony do plazmy to tylko oled.

Jeszcze jedna wazna sprawa, czyli wielkosc. Jezeli masz mozliwosc wstawienia wiekszego to kup wiekszy. Wielkosc to podstawa w tym wypadku. Kazdy maniak video z czasem przechodzi na co najmniej 75/77 cali, albo i wyzej. Ogladanie 4k z hdrem na malym ekranie ma maly sens. Im wiekszy, tym lepsze efekty, nawet jak siedzisz tylko 2/3 metry od ekranu.
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?


bubusia

Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

maniek67

Cytat: bubusia w Luty 14, 2021, 12:46
Nano to proponuje obejrzec w ciemnym pomieszczeniu na ciemnych scenach, zaraz przejdzie ochota na kupowanie.
Wiadomo, że nie jest to oled, cena też nie jest oledowa.

Melepeta

Jakież to były ciekawe czasy, gdy człowiek cieszył się z przywiezionego ze wschodu Elektrona. A teraz taki wybór, że głowa boli ;)
Sprzęt jest dla muzyki, nie odwrotnie.

masza19

Ja na szczęście nie mam zakręcenia na tv i filmy. Gównie leci obraz w tle (przeważnie tvn24) do słuchanego z płyt jazzu. Nie do końca widzę uzasadnienie do wydawania kilkunastu tysięcy na coś co mnie zajmuje na równi z rowerkiem stacjonarnym  >:D
Wiem tylko, że nie chcę "kolorów" jak z pierwszych LCD za tysiąc złotych, w których kolor skóry wyglądał jakby go malowała samouczona makijażystka prosektoryjna  :o

I ma nie być duchów po roku jak u frywolnego!

bubusia

Jak tak to taki sony wystarczy.
https://allegro.pl/oferta/telewizor-led-sony-65xh9505-4k-uhd-czarny-9888149529

Na pewno bedzie mial bardziej naturalny obraz od samsungow, kolory skory tez lepsze, no i tvn24 mozna ogladac do woli.
https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-65xh9505-tv-led-4k-android.bhtml
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

Therion

#409
Cytat: masza w Luty 14, 2021, 17:34Ja na szczęście nie mam zakręcenia na tv i filmy. Gównie leci obraz w tle (przeważnie tvn24)

Ponieważ (być może) nie odkryłeś jeszcze jakie fajne koncerty są w sieci.

Kupując LG za kilkanascie tysi wiedzialem, że chcę oglądać wartosciowe filmy ale i  koncerty muzyczne. Dlatego dokupiłem ampli Denona, wpinam swoje kolumny jako fronty, tyl i centralny z subem juz czekają i oglądam namiętnie koncert muzyczne. Przy tak dużym ekranie, to naprawde fajne przeżycie. Do tego audio wielokanałowe na fajnym, akceptowalnym poziomie i zabawa po pachy.


HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

masza19

#410
Nie Adam, kompletnie nie ciągnie mnie do TV, filmów, koncertów, gier itp...  ???
Ta wypalona matryca w OLEDZIE za 12k jest dla mnie bariera nie do przeskoczenia.
Lepiej wydać teraz 5-6k i poczekać te 2-3 lata aż będzie sprzęt z kolorami plazmy i niezawodnością LCD utopić 12k za coś co za rok będzie wadliwe i bez prawa do reklamacji.
Tak se teraz myślę...


Tu jest porównanie Samsunga i Sony.
Cena Samsunga 5100, Sony 6500.
Jakieś znaczące różnice widzicie?



Therion


Cytat: masza w Luty 14, 2021, 20:32
Nie Adam, kompletnie nie ciągnie mnie do TV, filmów, koncertów, gier itp...  ???
Ta wypalona matryca w OLEDZIE za 12k jest dla mnie bariera nie do przeskoczenia.




No jasne, grunt to swiadomy zakup.

Na filmiku nie dojrzysz różnic.

Ściana na której zawiśnie TV jest bardzo nasłoneczniona?

Zwroc uwagę na system operacyjny - który wydaje Ci się bardziej intuicyjny? Bo to z tym bedziesz się później potykał.

Córce kupiłem TV LG nanopixele w dużej mierze ze względu na pilot magic. Obraz jest fajny, procesor taki sobie, ale wpisywanie na ekranie to bajka a ona dużo wyszukuje tresci. Mozna dyktować, ale czasami obok ludzie siedza, gadają i sie nie da i trzeba wpisac.

Fajne jest także np. momentalne przerzucanie zawartosci telefonu / komputera na ekran. Chcesz gościom pokazać zdjęcia - cyk i lecą.

Nie namawiam na LG, ale zwracam uwagę, jak drobiazg może wpłynąć na zakup.


HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

maniek67

Też to zaznaczałem, łatwa i szybka komunikacja ze smartfonem. W codziennym użytkowaniu typu ,,tv w tle,, lg nano zupełnie wystarcza.

bubusia


Nie Adam, kompletnie nie ciągnie mnie do TV, filmów, koncertów, gier itp...  ???
Ta wypalona matryca w OLEDZIE za 12k jest dla mnie bariera nie do przeskoczenia.
Lepiej wydać teraz 5-6k i poczekać te 2-3 lata aż będzie sprzęt z kolorami plazmy i niezawodnością LCD utopić 12k za coś co za rok będzie wadliwe i bez prawa do reklamacji.
Tak se teraz myślę...


Tu jest porównanie Samsunga i Sony.
Cena Samsunga 5100, Sony 6500.
Jakieś znaczące różnice widzicie?



[/quote]


Samsung ma sporo slabsze katy widzenia, i to chyba jest jego najwieksza wada. Sony wiecej pokazuje w ciemnych detalach, Samsung je tnie ograniczajac w ten sposob blooming. Generalnie sa podobnej klasy, ale ja bym wzial Sony - bardziej naturalne barwy. Popatrz np na trawe z krowami. Skora tez powinna byc lepsza na Sony.
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

frywolny trucht

#414
Mam niższy model Soniaka, ale widzę ten sam problem z ryjkami. Są domyślnie bardziej czerwone, a na TVN24 żółte paski są takie dopalone jakby zachodzące słońce się w nich odbijało ;) Nie pisałem o tym, bo telewizor ma sporo ustawień i da się to skorygować. I tyle właśnie jest warte ocenianie telewizora w sklepie.
To co mnie drażni w Soniaku to brak wyboru domyślnych, predefinowanych schematów dźwiękowych. Wiecie, mowa, film itp. Jest korektor graficzny. Tylko. 7 suwaków do zabawy, żeby napędzić pierdziawki dmuchające w dół. Trochę przerost formy nad treścią.

O wcześniejszych Soniakach pisali, że Android TV potrafi się przywiesić. Modele na 2020 chyba są wolne od tej dolegliwości. Mnie się nie udało. Jestem pełen obaw jeśli chodzi o systemy Smart TV w LG i Samsung. Być może niesłusznie i przypadłość usunięto. Śwagierro ma dwuletniego LG OLED i jemu wyszukiwanie w Youtubie nadal daje inne wyniki jak wyszukiwanie na laptopie. Mowa o YT. Obie koreańskie firmy mają/ miały jakieś umowy licencyjne i pewne rzeczy w ogóle nie chciały wyskakiwać. Sprawdziłbym to, tylko jak?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Therion

Mam takie pytanie...

Chciałbym wymienić tablet na nowszy. Samsung S7+ ma ekran OLED.

Jak jest zatem z wypaleniami tego ekranu?! Nie istnieje? Why?!
HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

paul_67

#417
OLED to super technologia. Ludziska cieszą się, że po pół roku użytkowania nic im się nie wypaliło :)

frywolny trucht

W przypadku telefonów, jak tak przeglądałem, to tych przypadków jest mniej niż telewizorów i dotyczą modeli sprzed paru lat. Być może dlatego, że gorzej się gra na telefonie czy tablecie, gorzej ogląda jutuba, a i producenci dopracowali elektronikę, by lepiej chroniła ekran. Mam na stanie Galaxy S7 i S8 i nic im nie jest. Gdybym miał jednak wziąć tablet by namiętnie na nim grać- no wahałbym się  >:D >:D
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

masza19

Słowo o QLED Samsunga...
Postraszyliście mnie, ze po plazmie już nic nie będzie takie samo.
Otóż nie... Da sie żyć bez plazmy. Ten Samsung jest bardzo dobry. On naprawdę został pozbawiony wad LCD  :o
Rekomendacja 8,5-9/10

bubusia

#420
Szczegolnie ma dobre katy widzenia:)
W ciemnych scenach tez mu dobrze idzie, tak dobrze walczy z bloomingiem, ze polowy informacji nie widac:)

Gdybym mial kupic smsunaga, to poczekalbym tydzien, moze dwa, i kupilbym jakiegos minileda, a nie typowego leda. Ale, jak wiemy, kazdy podejmuje decyzje samodzielnie.
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

masza19

Lubie mieć chujowe rzeczy...

bubusia

To moze kineskopowy black and white?

:)
Jadis da88s, Metronome cd8 sign. tube, Speakers- SF 1@Twonk, Yeter power/cardass neutral reference/VDH supernova/ VDH silver mkIII ?

frywolny trucht

Cytat: masza w Luty 20, 2021, 11:32Słowo o QLED Samsunga

A powiedz mu kurwizja i jakie masz wyniki?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

tomekkk1

Cytat: frywolny trucht w Luty 20, 2021, 11:13Mam na stanie Galaxy S7 i S8 i nic im nie jest.

Mam S8+, kupiony w dniu premiery i jest wypalony od pół roku - permanentna klawiatura Messenger na ekranie :(