Menu główne

Thorens td 160mk2

Zaczęty przez amati74, Styczeń 21, 2018, 13:12

Poprzedni wątek - Następny wątek

vasa

Cytat: amati74 w Luty 14, 2018, 00:23
Cytat: vasa w Luty 14, 2018, 00:18
Cytat: amati74 w Luty 14, 2018, 00:02
Ok ustaeione
Hmm...
ADHD?

[emoji377]🥃
No miałem chwilę więc sobie urozmaicilem wieczór jest i przesięg i A i B i cała reszta [emoji3] może powinienem zmienić  nick na. ADHD?
Pomysł niezły. Ale musielibyśmy się od początku przyzwyczajać. Pozostań przy swoim Sonusie [emoji2]
Czy Ty tylko grzebiesz przy tym drapaku czy zdarza się też posłuchać?
Może opisz jakie zmiany zaszły.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Cytat: vasa w Luty 14, 2018, 00:28
Cytat: amati74 w Luty 14, 2018, 00:23
Cytat: vasa w Luty 14, 2018, 00:18
Cytat: amati74 w Luty 14, 2018, 00:02
Ok ustaeione
Hmm...
ADHD?

[emoji377]🥃
No miałem chwilę więc sobie urozmaicilem wieczór jest i przesięg i A i B i cała reszta [emoji3] może powinienem zmienić  nick na. ADHD?
Pomysł niezły. Ale musielibyśmy się od początku przyzwyczajać. Pozostań przy swoim Sonusie [emoji2]
Czy Ty tylko grzebiesz przy tym drapaku czy zdarza się też posłuchać?
Może opisz jakie zmiany zaszły.

[emoji377]🥃
W nadchodzącym tygodniu powinna przyjść nowa igła do mojego Philipsa wtedy zobaczę, ale i tak zdaje mi się że thorens gra lepiej niż luxman, już słuchałem na tej igłę co mam ona nie jest zniszczona i gra super ta wkładeczka jest w moim guście.
PS ale sakd ten sensor? [emoji3]

vasa

Jezu.
Ty nie tylko piszesz dziwnie to jeszcze czytasz dziwnie [emoji50]
Nie sensor tylko Sonus.
Sonus Faber Amati.

[emoji377]🥃

Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

amati74

Jeśli chodzi o zmiany to ten thorens gra z większym kopem jak by muzyki było więcej  z łatwością wypełnia pokój, nie mam już wrażenia że muzyka jest skurczona I że kolumny są małe, tak jak by ten gramofon tloczyl w te małe tannoye o wiele więcej muzyki.

amati74

Cytat: vasa w Luty 14, 2018, 00:40
Jezu.
Ty nie tylko piszesz dziwnie to jeszcze czytasz dziwnie [emoji50]
Nie sensor tylko Sonus.
Sonus Faber Amati.

[emoji377]🥃
Sorry Mariusz przeczytałem dobrze, ale dziś coś czytałem o sensorze i niechcący napisałem coś innego niż chciałem

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: frywolny trucht w Luty 14, 2018, 10:02
Cytat: amati74 w Luty 14, 2018, 00:41thorens gra z większym kopem

Philips.
Bardzo mi się podoba jak ten Philips gra mimo iż nie wiem co to za Igla TF ustawiłem na 2gr AS też na 2jke

amati74

Macie może jakieś doświadczenie z taką matą?

amati74

Pytam z ciekawości [emoji3]

amati74

Ale ten mój Philips 401 mk2 wymiata goldring się może schować.

amati74

Udało mi się podregulowac sprężyny i dzięki temu mam teraz obroty 33.2 I 33.2 ale będę walczył dalej [emoji3] nerwoza rulezzz, zamawiam nowe sprężyny z vinyl nirvana [emoji41]

Michał

Dużo się przy tym gramiaku nauczysz  :)

amati74

#562
Dziś ustawiajac sprężyny nauczyłem się że musze je cały czas centrowac podczas dokręcania żeby były pionowo w prowadnicach, bo inaczej będzie przesunięte subchassis


amati74

Czy któryś z kolegów thorensowcow miał do czynienia z regulowanym trzpieniem pod jedną ze sprężyn?, trzpień ten po odkręcrniu nakrętki można odchylać w różnych kierunkach gdyż czpien ten jest zakotwiczony w chassis za pomocą jakiejs  kulistej końcówki. Taka regulacja jest tylko pod jedną sprężyną tą która się znajduje koło podstawy ramienia. Musiałem ustawić ten czpien sprosto, gdyż czpien był lekko odchylony i odciągał mi podstawę ramienia.

amati74

Proszę o podzielenie się informacjami w temacie regulacji sprężyn ponad standardowe doświadczenia.

amati74

Koledzy proszę poradzcie mi jaka mate antywibracyjną powinienem kupić do wklejenia thorensa w środku, może jakies linki na jebaja, nie mam dostępu do allegro.

McGyver

ADHD, ani chybi  ;D ;D ;D 


A jak już będziesz wyklejał, to POD ŻADNYM POZOREM NIE WYKLEJAJ SUBCHASSIS!!!

gratefullde

I nie czyść uszu patyczkiem  ::) ;D
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

amati74

Cytat: McGyver w Luty 23, 2018, 19:30
ADHD, ani chybi  ;D ;D ;D 


A jak już będziesz wyklejał, to POD ŻADNYM POZOREM NIE WYKLEJAJ SUBCHASSIS!!!
Ok. A dlaczego tak z ciekawości pytam

McGyver

Zmienisz w sposób nieprzewidywalny zestrojenie układu. Każdy w miarę kumaty użytkownik Sondeka lub Axisa Ci to powie.

amati74

Cytat: gratefullde w Luty 23, 2018, 19:32
I nie czyść uszu patyczkiem  ::) ;D
Używam spray do uszu [emoji41]

amati74

Cytat: McGyver w Luty 23, 2018, 19:34
Zmienisz w sposób nieprzewidywalny zestrojenie układu. Każdy w miarę kumaty użytkownik Sondeka lub Axisa Ci to powie.
Ok zanotowalem mimo swojego ADHD[emoji3]

amati74

Ok a jakaś jeszcze porada odnośnie czym to wkleić??

elem

Mata bitumiczna do samochodów.  Ale co ona ma zrobić w Twoim Thorensie? Buczy on? Huczy? Terkota?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

amati74

Cytat: elem w Luty 23, 2018, 19:41
Mata bitumiczna do samochodów.  Ale co ona ma zrobić w Twoim Thorensie? Buczy on? Huczy? Terkota?
No nie