Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

seblop

Cytat: miniabyr w Listopad 13, 2018, 20:29wczoraj to grało dobrze a dziś tylko irytuje
Po to mam 2 ramiona i 2 wkładki by mnie to nie irytowalo. Ba ostatnio irytują mnie testy zmiany i inny tego typu działania. Poprostu zaczyna mi brakować czasu na po słuchanie muzyki. Thx u mnie koniec zmian na.......
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

miniabyr

Nie zwracam na średnicę z EH uwagi . Jako całość brzmi bardzo  spójnie .Nie mam wrażenia ,że jakiś zakres jest podbity . Choć wczoraj CDT i KBL  mieli odrębne zdanie . Jeden mówił ,że za dużo góry  a drugi że za mało . I weź tu dogódź ! :o :)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

dino

Cytat: miniabyr w Listopad 13, 2018, 21:13Jeden mówił ,że za dużo góry  a drugi że za mało . I weź tu dogódź ! :o :)
Norma - tak już mamy i ja się z tym nie kłócę.

miniabyr

Ja też mam tak ,że są dni że nic mi nie wchodzi . Co płyta to coś mi przeszkadza . Zazwyczaj następnego dnia wszystko wraca do normy . Jak mam taki dzień to daję sobie spokój  ze słuchaniem . 8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Ostatnio mam fazę na mono i takiego Japończyka drapię . Świetne bebopowe granie  i to ze składem marzeń ! Gillespie-Getz-Hawkins etc . Nagrano w 1957 roku .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Właśnie wróciłem ze Stadionu  gdzie kalibrowałem 2 wkładki Air Tight  jedna to Pc 1 a druga Pc7 . jak się okazuje bardzo kosztowne wkładki . Jedna ustawiona w punkt na "0" a druga  o matko i córko na ponad 2 stopnie . Szkoda że mój program odmawia zrzutu do pdf bo  bym to tu zamieścił .  8)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

McGyver

Zawsze można ordynarnie zrobić zrzut ekranu i zamieścić jako obrazek.

miniabyr

Cytat: McGyver w Listopad 15, 2018, 23:22
Zawsze można ordynarnie zrobić zrzut ekranu i zamieścić jako obrazek.
Można ,tylko że  nie chciał się zrobić i wywalił mi się cały program .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Jeśli uda się komuś otworzyć ten pdf to niech go przerobi i wrzuci tu do mojego wątku . Ja nie mogę go otworzyć
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

vasa

Cytat: miniabyr w Listopad 15, 2018, 23:13Jedna ustawiona w punkt na "0" a druga  o matko i córko na ponad 2 stopnie .
A co na to producent/dostawca wkładek?
Tak jest dobrze? To niczemu nie przeszkadza?
Zestaw pierwszy: Oracle Delphi+SME3009III+Transfiguration AXIA+Phono Borbely+Amplifon WT30+Tannoy Stirling+Nieistotne kable
Zestaw drugi: szukam plikodaja+Lyngdorf+elektrostaty Audiostatic z dedykowanym subem+ kable. Też nieistotne.

seblop

Widać japonce są skosnookie i 2 stopnie to norma
Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

frywolny trucht

Cytat: miniabyr w Listopad 15, 2018, 23:30
Jeśli uda się komuś otworzyć ten pdf to niech go przerobi i wrzuci tu do mojego wątku . Ja nie mogę go otworzyć

:(
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

LampowY


miniabyr

#3888
Wkładka była w retipingu  i wróciła w takim stanie . Nie mogłem ustawić VTA bo  śruba od armboard była dokręcona na amen  a ja nie chciałem czegoś spierdzielić . VTA było  lekko większe i nie sądzę aby miało aż taki wpływ na wynik .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

seblop

Zestaw pierwszy: Luxman PD444+Zontek 14"+ Phasemation PP-1000 Dynavector 505 +Miyjama Shilabe+TRAudio

miniabyr

Trzy płytki od "Miecia " wylądowały w kąpieli . Dwa dżeziki j jedna poważna pani przy fortepianie . Dżeziki to Sarah Vaughan (na trąbie Cliford Brown) oraz Sonny Rollins . A poważna to  Alicia De Larroch(fortepian)  która wykonuje muzykę hiszpańskich kompozytorów . Warto zapamiętać to nazwisko ,bo ta pani jest uznawana za jedną z najciekawszych interpretatorek muzyki hiszpańskiej !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

#3891
Gra świetnie na Modwright  :P .................Usiłuję wpisać do swojej bazy danych tę płytę  i jest problem bo nie występuje ta pozycja ani na Discogs ani w bazie danych Music Collector . Z płytami japońskimi  z repertuarem klasycznym   tak bardzo często jest . Z klasyką w ogóle jest problem w wersji winylowej  . Większość mojego zbieractwa mam już skatalogowane ,ale pozostawiłem sobie na koniec klasykę  . Teraz rozumiem co Mieczysław miał na myśli mówiąc o tym ,że mu się nie chce tego robić . To mimo dostępności bazy danych strasznie upierdliwa robota.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Cytat: miniabyr w Listopad 18, 2018, 11:35Gra świetnie na Modwright  :P
Taaa. Wyłącznie hiszpańskie utwory na fortepian  :P :P :P
;D

LampowY

Mam większy problem...
Dobijam targu na mojego ARC PH7 i za chwile nie będę miał na czym placków słuchać  :o

miniabyr

Może wpadnę do ciebie z Modwright?  :P A na serio to nie wiem ,dlaczego brzmienie tego phono wzbudza takie kontrowersje ? Jedyną sprawą która mi przeszkadza to lekko zamknięta góra . Ale kładę to na karb beznadziejnego drucika który  jest dołączony do gramofonu na stale . Wymiana kabla jest w planie ale to nie jest taka łatwa sprawa . Kompletnie nie zauważam  czegoś co Andrzej opisał jako szklistość .  Słuchał tego Piterski ,Mirek24  nawet marudzący zazwyczaj Ondrej (i kilka osób nie związanych z naszym forum ) nie podnosili tej kwestii . Raczej zwracali uwagę na precyzje i spójność i dynamikę.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Ja żartuję. Stałem z boku to gówno słyszałem.
Tam jest pole do manewru lampami jeszcze.
Na pewno cena za takie granie (nawet jeśli gate przesadza) jest wzięta z sufitu. I to wysoko zawieszonego.
Poza tym ostatnio osłuchały mi się i znudziły amerykańskie klocki.

rudy-102

Cytat: miniabyr w Listopad 15, 2018, 23:30
Jeśli uda się komuś otworzyć ten pdf to niech go przerobi i wrzuci tu do mojego wątku . Ja nie mogę go otworzyć
Czy to  możliwe, że zjadłeś jedną literkę?
Chodzi o to?

miniabyr

Cytat: rudy-102 w Listopad 18, 2018, 12:53
Cytat: miniabyr w Listopad 15, 2018, 23:30
Jeśli uda się komuś otworzyć ten pdf to niech go przerobi i wrzuci tu do mojego wątku . Ja nie mogę go otworzyć
Czy to  możliwe, że zjadłeś jedną literkę?
Chodzi o to?
Nie  ,to nie ten pdf. Mój  pdf to wykres który sam zrobiłem  Po zapisaniu wyniku do pliku pdf wyskakuje błąd.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Krzysztof (Blackholesun) bardzo Ci dziękuję za fantastyczną pamiątkę z jedynych koncertów Kate Bush na których byłeś . Ja nie mogłem i mój wylosowany "bilet" przekazałem Krzyśkowi . Ta pamiątka to kolekcjonerski program koncertów w formie książki . Już zapakowałem i tylko na specjalne okazje będzie wyciądany na świat !
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Qwa, jaka świąteczna atmosfera  :o
A ja, jak ten burak pastewny z pustymi rękami... Chociaż z płytami byłem ale chyba się nie liczą bo nie dla gospodarza  :)