Szafka na winyle

Zaczęty przez paul_67, Sierpień 18, 2020, 19:05

Poprzedni wątek - Następny wątek

kangie

I to się nazywa przeciwugięcie! Brawo, bo to prawdziwy kunszt.  8)
Life is too short for boring HiFi.

paul_67


GB

Takie coś wystrugałem na winyle i cd. Już dawno nosiłem się z takim zamiarem, ale to czasu brakowało pieniędzy i w końcu się udało.

______________
Pozdrawiam
Grzegorz

GB

I poskładane. 
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Bardzo praktyczne, estetyczne, ok. 500 szt. winyli i sporo więcej cd pomieści. Co ważne, winyle zabezpieczone przed kurzem. 👍
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

GB

Cytat: Pboczek w Kwiecień 05, 2024, 17:21Bardzo praktyczne, estetyczne, ok. 500 szt. winyli i sporo więcej cd pomieści. Co ważne, winyle zabezpieczone przed kurzem. 👍
Kolega jak te winyle policzył? Całka jakaś czy co? 😉
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wiki

Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Te winyle to układasz otworem do dołu?
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

GB

Cytat: wiki w Kwiecień 05, 2024, 20:12Te winyle to układasz otworem do dołu?
Tak będę robił. 
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

wiki

Nie wypadają płyty jak wyciągasz?
Tak się pytam, na wszelki wypadek.
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

wiki

Bardzo fajny pomysł z tym oświetleniem u góry.

Czasem się słucha w przygaszonym pomieszczeniu i aby coś sięgnąć z półki to trzeba rozświetlić pokój, bolą oczy.
A tu proszę, podświetla samą półkę.
Podoba mnie się...🙂
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

PatiJ

Fajna i dużo wolnego miejsca jeszcze... Ja jak zrobiłem półki na CD to myślałem by jak najwięcej upchnąć i zostawiłem za małą przestrzeń nad CD i czasami nie mogę wyciągnąć płyty. Palca nie wsadzę nawet, a upchnięte ciasno.
Technics SL-1200G+KAB+JELCO HS25BR+HANA ML+RCM SENSOR 2MkII, Lector CD707+PSU7, Aqua Acoustic Quality LA Scala mkII Optologic+Ideon 3R Master Time+Lumin U2 mini, LUXMAN L590AXII, QLN Prestige Three+GaiaII, kable mix: PAD, AZ, Tiglon, Harmonix, Dyrholm Audio, Furutech, Oyaide, listwa Lector Edison230

frywolny trucht

Kawał gładkiego akustycznie mebla. Ciekawe jak wpłynie na akustykę. dla paru szuflad proponowałbym "eksperymentalnie" rozwiązanie jak w niegdysiejszych kartotekach. Płyty normalnie bokiem otwór i zachowanie luzu do przeglądania okładek od przodu.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

Na akustykę wpłynie bankowo, ale jak? 

Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Bartolo

www.facebook.com/Z.Tylu.Sklepu
www.facebook.com/TymczasemTytus
www.instagram.com/bartosz.mrozowski

GB

Cytat: frywolny trucht w Kwiecień 06, 2024, 11:08Kawał gładkiego akustycznie mebla. Ciekawe jak wpłynie na akustykę. dla paru szuflad proponowałbym "eksperymentalnie" rozwiązanie jak w niegdysiejszych kartotekach. Płyty normalnie bokiem otwór i zachowanie luzu do przeglądania okładek od przodu.
Taki system nie sprawdziłby się w dolnych szufladach. Ale, jak płyty będą w folii powinno być ok.
______________
Pozdrawiam
Grzegorz

Pboczek

Nie zwariujesz z tym foliami? Szuflada, zamykana szafa mają to dobrego, że są wystarczającą barierą dla kurzu i nie trzeba okładek pakować dodatkowo.  
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

SBB

Folia na okładkach jest chyba po to, aby je ochronić przed zniszczeniem, gdy się ocierają o siebie przy wyciąganiu lub wkładaniu.

frywolny trucht

... także palcowaniu, przypadkowemu pobrudzeniu, sklejeniu itp.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Pboczek

Nie wciskam płyt na półkę by musiały się ocierać, nie dotykam ich niemytymi rękami, trzymam w zamykanej szafce i ogólnie dbam o czystość, dlatego nie muszę używać tych zewnętrznych foli które z kilku względów doprowadzały mnie do pasji.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

frywolny trucht

Ja jak siadam do słuchania, mam zawsze palce uwalone lukrem z pączków i różanym nadzieniem.
Oto płyta z problematyczną okładką. Reedycja Twin Peaks. Te zygzaki są wycięte. Biada okładce nie wsadzonej w folię. Albo Heligoland, gdzie artysta postanowił upstrzyć okładkę jakimś brokatem. Dodajmy, że płyta tania nie jest...
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

wiki

Kiedyś rozmwawialem z moim jednym kolegą na temat  folijek na płyty.

Stwierdził.
Taka płyta wyjęta z folii wygląda jak nowa, czyli jak niesłuchana.
Aż przykro patrzeć na takie nieużywane płyty!

I tak się zastanowiłem, że cos w tym jest......
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

Pboczek

Na takie specjalne wydania folia jest konieczna, podobnie na egzemplarze z epoki za ciężkie piniondze. Ale na zwykłe? Przez te folie nic nie widać na grzbietach.

U mnie zdecydowana większość ma Obi, czasami zdarza się zahaczyć, ale tylko kiedy jestem zbyt nonszalancki. Kiedy jest luz na półce nic złego się nie dzieje. Gdybym miał wyciągać płytę z tej foli, żeby zastanowić się czy ją odtworzyć, czy schować, odechciewałoby mi się słuchania. To są tylko rzeczy, a nie artefakty archeologiczne.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite