Knosti- ręczna myjka do winyli

Zaczęty przez frywolny trucht, Maj 31, 2014, 12:43

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

#350
Cytat: fotobia w Listopad 30, 2017, 21:55
http://allegro.pl/myjka-plyt-lp-knosti-generation-2-koperty-filtry-i6947631880.html

Powiedziałbym, że w uja cięcie  :o
Powiedziałbym też, że najlepsza kompilacja to mycie w wannie Knosti i odsysanie w którejś półautomatycznej, ale to bzdura cenowa wychodzi. No i Okki Nokki ma duży talerz, czyli upierdzielimy powierzchnię umytego winyla talerzem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

fotobia

Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Therion

HI-END jest wówczas, gdy jesteś zachwycony. Ja jestem. Phast PP6L6, Audiolab 8200CDQ, Audio Academy Hyperion III LUX,  Transrotor Max,  Gold Note PH-10, Ortofon T-30, MC Rohmann, AT OC9/II, Denon DL 103R, AKG K702 i Sennheiser HD-660S. Kino Domowe: Denon AVR-X3500H. Poprzednio m.in. SE2A3, SE6V6, EL34, KT88, Ad Fontes itd.

fotobia

Czy koszulki antystatyczne Analogis są przyzwoite.  Nagaoka są dla mnie za drogie. Nie jestem aż tak zafiksowany. Na nowe płyty mam koperty, ale mam sporo płyt z lat 80-90 które trzeba umyć i zapewne powkładać w nowe koszulki.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

frywolny trucht

Używam takich półokrągłych. Spoko som.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

cdt

Są fajne . Z grubszego materiału . Nie elektyryzują . Mam i nagaoki i analogisa . Nie mogę napisać że jedne są lepsze od drugich . Nie kupuj tylko takich które raklamują jako zamiennik japońskich . Kupiłem strasznie się gniotą . O nich spokojnie mogę napisać że są gniotem ;)

fotobia

Cytat: frywolny trucht w Listopad 30, 2017, 22:13
Cytat: fotobia w Listopad 30, 2017, 21:55
http://allegro.pl/myjka-plyt-lp-knosti-generation-2-koperty-filtry-i6947631880.html

Powiedziałbym, że w uja cięcie  :o
Powiedziałbym też, że najlepsza kompilacja to mycie w wannie Knosti i odsysanie w którejś półautomatycznej, ale to bzdura cenowa wychodzi. No i Okki Nokki ma duży talerz, czyli upierdzielimy powierzchnię umytego winyla talerzem.
Myślę że mi wystarczy taka myjka. Może dorobię sobie odsysacz do odkurzacza :) na razie trzeba kupić myjkę i pomyć płyty, które nigdy myte nie były. Jak moja żona to zobaczy to już w ogóle będzie miała o mnie zdanie że mi odbiło na starość. Gramofon w salonie ledwo zaakceptowała. Jej wystarcza radio. Ma kilka fajnych płyt i CD i czarnych, których od dawna nie słucha...
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

fotobia

frywolny, cdt dzięki za odpowiedź, zamawiam w takim razie te koszulki.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

rudy-102

Cytat: frywolny trucht w Listopad 11, 2017, 20:22nie usuwa tak ładnie ładunków elektrostatycznych jak kąpiel w wannie Knosti.
Cytat: frywolny trucht w Listopad 30, 2017, 22:13że najlepsza kompilacja to mycie w wannie Knosti i odsysanie w którejś półautomatycznej,
Cytat: frywolny trucht w Listopad 30, 2017, 22:13No i Okki Nokki ma duży talerz, czyli upierdzielimy powierzchnię umytego winyla talerzem.
Od kiedy mam myjkę PJ to przestałem mieć problemy z naelektryzowanymi płytami. Często, dopiero co wyjęte z wielkim trudem naelektryzowane płyty po zdjęciu z myjki są neutralne elektrostatycznie. Zastanawiało mnie dla czego tak się dzieje i sprawdziłem miernikiem. Myjka ma połączenie pomiędzy szpindlem talerza a bolcem uziemienia w gniazdku elektrycznym. Wszystkie ładunki odprowadzane są do uziemienia sieci. Funkcjonuje to znakomicie.
No i oczywiście mały talerz.

cdt

Cytat: rudy-102 w Listopad 30, 2017, 22:44Od kiedy mam myjkę PJ
Z rekomendacji Michała też już kupiłem jakiś czas temu . Wg mnie za tą cenę to bardzo dobre urządzenie . Bo nie każdy ma zdolności Paula :) . A jak z twoją szczoteczką do mycia ? . Mi pada już druga . To chyba jedyny minus . PJ padła po umysciu 100 winyli . Dokupiłem szczoteczkę Oki umyła podobną ilość i już pada .

rudy-102


moon

Cytat: fotobia w Listopad 30, 2017, 22:24Czy koszulki antystatyczne Analogis są przyzwoite.  Nagaoka są dla mnie za drogie. Nie jestem aż tak zafiksowany. Na nowe płyty mam koperty, ale mam sporo płyt z lat 80-90 które trzeba umyć i zapewne powkładać w nowe koszulki.

ja uzywam japonskich Katta
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102


moon

wiem:) odkad mi dales na nie namiar, i wyglada, ze to te same jak te ktore bralem prosto z Japonii, to tylko z japan records klikam.
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

kefas

Ja po umyciu w myjce knosti kładę płyty na urządzenie podobne do tego które jest na 13-tej stronie tego tematu. Sam sobie takie coś zrobiłem i do tego ,,odsysacza'' podłączam zwykły odkurzacz z regulacją ssania. Między odkurzaczem a ,,odsysaczem'' jest zrobiony z plastikowego pojemnika odstojnik na zasysany płyn. Jestem zadowolony :D. Analogis - potwierdzam są sztywniejsze, tańsze i dobre. Nagoka delikatniejsze i droższe.

nikhil

Tak teraz wygląda odsysacz z 13-ej strony. Jest stabilny , wygodny i skuteczny. Mam odkurzacz piorący ale przy myciu np. siedmiu płyt można stosować zwykły. Końcówka rury na końcu jest całkowicie sucha.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

fotobia

Odebrałem właśnie paczkę z myjką. Niestety w pracy jestem i nie sprawdzę co i jak. Dopiero po jutrze... Nie omieszkam opisać konkurencji dla Knosti.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

nikhil

Myślę nad zakupem tych z allegro może zasłonią cały label.
Ad Fontes, Ortofon M2 black, Lite Ga-31A, Saba acoustic monitor 140, Ultra HIFI professional ST 7140, Teac V- 3010, Teac PD-H 500c, Tascam 34

moon

Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

fotobia

Pierwsze 7 płyt umyte :) polskie labele wyszły z tego bez szwanku. Słucham wysłużonego lp. Perfect - Perfect. Niemal nie ma pyknięć. [emoji3][emoji3][emoji3] A to płyta od nowości myta pierwszy raz. Jutro kolejne 7 umyję.
Luxman PD 284, Advance Acoustic EZY-80, Art DJ Pre II, JMLAB Cobalt 816S

moon

warto filtrowac plyn po kazdej plycie
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

kurna, kupilem sobie dwa oringi do uchwytow, to w efekcie nie miesci sie to w myjce, za ciasno
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

moon

nie ostal sie komus sam uchwyt na plyte z Knosti ?;) w moim szlag trafil gwintowanie i to chyba glownie przyczyna puszczania plyny na label, w Wawie chyba nie kupie, zostaje chyba tylko winyle.pl
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand