NEW ROMANTIC I POCHODNE

Zaczęty przez Yacek, Czerwiec 08, 2014, 21:20

Poprzedni wątek - Następny wątek

Yacek

Zapraszam do dzielenia się swoimi zasobami w sposób nieco bardziej usystematyzowany gatunkowo tutaj króluje NEW ROMANTIC i pokrewne :-)
.
Można tu wrzucać nowości, wznowienia, ale także pierwsze i kolejne tłoczenia.
Poproszę by wzmianka  składała się przynajmniej ze:

- zdjęcia okładki (może być z netu) ,
- opisu wydania, z czego się składa wydanie, numer katalogowy,
- wrażeń odsłuchowych (dobrze, źle wytłoczona w Twojej skali 1-6),
- gdzie nabyta, szacunkowa kwota,
- króciutkiej subiektywnej oceny czy Pani/ Panu się podoba muzycznie.

Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

frywolny trucht

#1
Zaczęliśmy małym falstratem, ale już nadrabiamy :)

Propaganda- "A secret Wish" - 2 791 4 -Club Edition-Island Deutschland.

Zwykła okładka, zwykła koperta, jedna, czarna niegruba płyta.
Realizacyjnie- wszystko się skupia w górnej średnicy. Płasko tonalnie. Bez podbicia korektorem skrajów nie przestawimy sąsiadom kieliszków w meblościance. Ocena: 3
Muzycznie:

Największy przebój:


frywolny trucht

#2
Ultravox ‎– "Quartet" - 1982- 205 043-320- Chrysalis Records Ltd- Germany.



Zwykła okładka, koperta z nadrukami, jeden czarny, niegruby krążek.
Realizacyjnie. O wiele lepiej od Propagandy. Dźwięk bardziej rozciągnięty, ładna przestrzeń, czytelność.
Mimo wszystko  nie ma równowagi tonalnej. Wg mnie nieco za wysoko dzieje się.
Ocena: 4 ( w skali 1-6)

Muzycznie- klasyk, pozycja obowiązkowa dla każdego fana synth pop-u


frywolny trucht

#3
Double -"Blue" - 1985- Polydor UK ‎– POLD 5187



To nie jest okładka dokładnie mojego wydania. Posiadam limitowaną wersję charakteryzującą się granatowym półprzeźroczystym, grubszym niż normalnie, winylem.

Zwykła okładka,  karteczka w kolorze blue,  jeden winyl w kolorze blue.
Realizacyjnie- Ha! To gra! Bardzo dobra realizacja, czasami aż za dobra bo potrafi syknąć :)
Dźwięk dynamiczny, pełny, nieco przetworzony, przestrzeń... Nie ma inaczej- ocena: 5

Zespół w sumie chyba jednego przeboju, ale reszta płyty całkiem sympatyczna:

90125

Zacznę od Landscape , niby nic specjalnego szczególnie ta pierwsza :
Landscape ‎– Landscape
RCA ‎– PL 25248
UK
Released:Feb 1980 - na moim labelu - 1979 ???
Płyta wypełniona kompozycjami instrumentalnymi- kolega powiedziałby "gonitewka i poszukiwania niewiadomo czego"

Ta druga to :
Landscape ‎– From The Tea-Rooms Of Mars .... To The Hell-Holes Of Uranus
RCA ‎– RCA LP 5003
UK
Released: Mar 1981
Kapitalna płyta - eksperymentalny new romantic
Na płycie wiele "smaczków" z genialnym hitem wydanym także na singlu - "Einstein a Go Go"
Wracam do niej często bo warto.

Proszę wybaczyć ale w tym przypadku nie podejmę się oceny pod względem jakości nagrania,przestrzeni itd.
Dla mnie klasyk sam w sobie.

cdn.

frywolny trucht

#5
Pet Shop Boys- "Please" -1986-
Parlophone ‎– PCS 7303, Parlophone ‎– 24 0520 1, Parlophone ‎– PSB1

Okładka zwykła, kolorowa koperta, jedna czarna niegruba płyta.
Strona B zdecentrowana ok. 2 mm

Jakość realizacji podobna do Propagandy to i ocena: 3
Muzycznie debiut grupy zaowocował prawdziwym evergreen-em:

https://www.youtube.com/watch?v=p3j2NYZ8FKs


Thorogood

Frywolny.
Z całą pewnością nie jest to new romantic.


Thorogood

Dla mnie Pet Shop Boys to elektroniczny pop, dance.

frywolny trucht

#9
A to:


synth pop jak w mordeczkę.
Za dużo zmian rytmu na dance.

Yacek

Cytat: Thorogood w Czerwiec 09, 2014, 22:31
Dla mnie Pet Shop Boys to elektroniczny pop, dance.

może być nawet nazwany modern jazzem ale w żadnych wypadku nie new romanticem ani nawet pochodna :-)))
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)


Yacek

#12
to teraz ja, mało znana płyta:
My Mine - Stone, Blow-Up 1985 145.510
Prosta okładka, koperta ze zdjeciami grupy.
Trzech gości (dwóch Włochów i Angol), troszke eksperymentalna strona new romantic, niekiedy wpadajaca w pop.
Płyta zrealizowana i wytłoczona bardzo poprawnie (DMM), trudno się do czegoś przyczepić. Ładnie schodzi do dołu, góra niezbyt natarczywa, ale wyraźna jak przystało na troszke elektroniki. Największe znane przeboje z tej płyty to Hypnotic Tango i Crime of Passion, ale pozostałe kawałki ciekawsze muzycznie :-) Polecam.



Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

merlin1973

My Mine " Hypnotic Tango" to typowy utwór z nurtu Italo Disco. ;)
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

Classix Nouveaux- "La Verite"  płyta nowa z 1982 Liberty -United Reecords. W folii nigdy nie odtwarzana. Kupiona za 100zł.
Pozdrawiam S.CH.

Yacek

Cytat: merlin1973 w Czerwiec 16, 2014, 11:29
My Mine " Hypnotic Tango" to typowy utwór z nurtu Italo Disco. ;)

absolutnie nie :-)

to tak jakby powiedziec że skoro Big in Japan był grany w dyskotekach to tez nalezy go zaliczyć do italo....  ;-)

posłuchaj całej płyty i wtedy sie okaże czy to italo disco :-)))
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

merlin1973

Na dyskotekach było dużo grane co nie znaczy,że to jest Italo Disco. Jeśli to nie jest Italo to euro-disco ale napewno nie NEW ROMANTIC.
Pozdrawiam S.CH.

Yacek

Cytat: merlin1973 w Czerwiec 16, 2014, 17:40
Na dyskotekach było dużo grane co nie znaczy,że to jest Italo Disco. Jeśli to nie jest Italo to euro-disco ale napewno nie NEW ROMANTIC.

jeszcze raz powtórze: posłuchaj całej płyty :-)))
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

merlin1973

Pozdrawiam S.CH.

Yacek

Tym razem coś świeżego ze starego nurtu.... czyli najnowsza płyta OMD - English Electric :-)

Wydawnictwo w formie combo - czyli winyl 180g plus CD. Okładka dobrej jakości, w starym stylu czyli z wyciętymi fragmentami i kolorową kopertą która ładnie uzupełnia kolorystycznie "dziury" w okładce.

Wydawnictwo BMG, jedna gruba płyta bez zastrzeżeń - prosta, centryczna.

Realizacja dźwieku - 4/5. Ogólnie bardzo dobrze choć mam wrażenie że troszkę w masteringu zapomniano o środku... dół i góra - bez zastrzeżeń. Ciekawa jest wlepka na krążku.... kolor i oznaczenie strony. To wszystko :-)

Co do zawartości.... duże zaskoczenie. Od płyty Junk Culture OMD zaliczał zjazd za zjazdem w stronę popowej papki... np. Sugar Tax (fuj). A tu...zaskoczenie!!!! Wielki powrót do brzmień znanych z Architecture and Morality czy Dazzle Ships!!!! Te same super klimaty, podobne instrumentarium.... szczerze polecam fanom starego, dobrego OMD - warto!
cena: 69 zł za winyla z CD (CD oczywiście w kartoniku) - czyli rewelacja :-)
Miłego słuchania!!!

Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

Yacek

i kolejna sesja odsłuchowa nowej pozycji w winylowej płytotece:

White Door - Windows, wydanie szwedzkie, stan bdb, jakość tłoczenia - bez zarzutu. Co prawda mam CD ale co winyl to winyl.... ma jednak to "coś" czego CD nie daje.... prawdziwa uczta dla fana new romantic :-)  Przy okazji: okazałło się że Jerusalem z tej płyty było hitem dyskotek w północnych Włoszech ale.... grane na 45 obr/min (!!!). Na poczatku myślałem że to żart, ale posłuchałem na 45-tce... i ... brzmi całkiem OK :-) wtedy robi sie całkiem fajny hicior do tańca :-)))
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

merlin1973

Płyta super, niestety nie mam :(
Pozdrawiam S.CH.

Yacek

CD jest dostepny bez problemu w znosnej cenie, wpisz do googla :)


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Szpulki duże i małe..... najlepiej z wycieraczkami. Generalnie low-budget, pieniadze wydaje na inne wazne cele :-)

merlin1973

Winyl też widziałem na portalu aukcyjnym  :) a nawet dwa, ;D
Pozdrawiam S.CH.

merlin1973

#24
Duran Duran
Na początku lat osiemdziesiątych pojawił się w muzycznej prasie brytyjskiej termin "new romantic" określający muzykę takich zespołów jak Ultravox, Human League, Orchestral Manoeuvres In The Dark, Classix Nouveaux, Depeche Mode, Simple Minds, Soft Cell i Duran Duran. Duran Duran pochodzą z Birmingham.
Termin "new romantic" określa muzykę, która może być zakwalifikowana jako dyskotekowa. Jednakże aspiracje muzyków Duran Duran sięgają dalej. Najlepiej będzie zacytować co sami mówią na ten temat: Nasze utwory są czymś pośrednim między muzyką Kraftwerk i The Monkees. W maju 1982 roku ukazał się drugi longplay zatytułowany Rio. Płyta dotarła aż do pierwszej pozycji listy bestsellerów, chociaż jest mniej urozmaicona i mniej interesująca od pierwszej.



Pozdrawiam S.CH.