denon dvd 3910

Zaczęty przez kawosz, Wrzesień 10, 2016, 17:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

kawosz

Ja nie . Ale nie sądzę żeby był gorszy . Chyba że ten arcam to też objawienie . To też zależy od systemu . Ja miałem revoxa 226 i pioneera PD 50 . O ile z revoxem to było do dyskusji to pionka pokonał zdecydowanie

TheKamil921

Z nowymi odtwarzaczami nawet nie mam zamiaru porównywać bo one dla mnie po prostu nie chcą grać.
Ja mam u siebie arcam alpha cd9 i niedługo będzie on grał ze wzmacniaczem NAD C372 i kolumnami grundig box 1500a professional.

spalon

Cytat: TheKamil921 w Styczeń 12, 2017, 23:47
Witam wszystkich.
Miał może ktoś możliwość porównywać denona dvd do np arcam alpha cd9?.

Jak dla mnie i w moim systemie Arcam Alpha CD9 gra lepiej

Piterski

Cytat: spalon w Styczeń 14, 2017, 16:46
Cytat: TheKamil921 w Styczeń 12, 2017, 23:47
Witam wszystkich.
Miał może ktoś możliwość porównywać denona dvd do np arcam alpha cd9?.

Jak dla mnie i w moim systemie Arcam Alpha CD9 gra lepiej
A dałbyś się namówić i napisać kilka słów z porównania tych odtwarzaczy.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

spalon

Nie umiem opisywać .
Uważam że wiele zależy od reszty zestawu i trudno by moja opinia sprawdzała się u wszystkich .
Za równo wspominany Denon jak Arcam Alpha CD 9 to świetne odtwarzacze w tym przedziale cenowym .
Porównuję tutaj tylko odtwarzanie płyt CD . Denon jest bardziej szczegółowy , prezentacja jest bardziej przejrzysta , ale Arcam potrafi zagrać gęściej , z większym dociążeniem , na pewno więcej się tutaj dzieje na niższym paśmie niż w Denonie no i do tego Arcam ma niesamowicie analogową górę .
Jak dla mnie to właśnie Arcam Alfa CD 9 potrafi swoim klimatem oczarować i zachęcić do wielogodzinnych odsłuchów . 

gratefullde

Ja porównywałem z 7se ale to był suchotnik przy tym naszym FOW (Forumowy Odtwarzacz Wieloformatowy) ;)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Piterski

Cytat: spalon w Styczeń 14, 2017, 17:04Denon jest bardziej szczegółowy , prezentacja jest bardziej przejrzysta , ale Arcam potrafi zagrać gęściej , z większym dociążeniem , na pewno więcej się tutaj dzieje na niższym paśmie niż w Denonie no i do tego Arcam ma niesamowicie analogową górę .
Dziękuje za te kilka słów opinii, zdaje mi się, że wiem co masz na myśli bo porównywałem Denona z MBL-em.
Pewne twoje spostrzeżenia mi się pokrywają z moimi odczuciami. Wszystko zależy w którym kierunku chcemy podążać i czego oczekujemy. Druga sprawa to dopasowanie do reszty systemu. U mnie Denon przegonił do pawlacza Maranza 17Ki. Po prostu mimo pewnej "szorstkości" bardziej przemówiła do mnie otwartość Denona.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.


spalon

Cytat: gratefullde w Styczeń 14, 2017, 17:58
Ja porównywałem z 7se ale to był suchotnik przy tym naszym FOW (Forumowy Odtwarzacz Wieloformatowy) ;)
Wszystko zależy jednak od reszty toru no i pewnie też jest jednak różnica pomiędzy Arcam Alpha 7SE a Arcam Alpha 9

spalon

Cytat: Piterski w Styczeń 14, 2017, 22:57Wszystko zależy w którym kierunku chcemy podążać i czego oczekujemy.

Dokładnie tak

Piterski

Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Jamówię

Cytat: Piterski w Styczeń 15, 2017, 19:05
Cytat: Jamówię w Styczeń 15, 2017, 09:16
http://allegro.pl/cd-marantz-cd17ki-mk-ii-pilot-szampanski-i6665496125.html#thumb/1
Czy to jest normalna cena?mam wątpliwości....


No właśnie,dlatego dzisiejsza cena to MZ max 1500 zł,2400 to idiotyzm.
Nowy kosztował jeśli pamiętam koło 4-5tyś,=


TheKamil921

Arcam alpha cd7se jest na przetworniku PCM1716 a alpha cd9 jest na RING DAC.

spalon

Teoretycznie przy pierwszym zetknięciu oby dwa te modele arcam mają podobną sygnaturę dźwięku ale po chwili jednak 9 zaczyna czarować swoim niepowtarzalnym klimatem .
Ring DAC mam również w drugim odtwarzaczu Arcam 23 T i też jest niby podobnie a grają zupełnie inaczej .

TheKamil921

W tym Denonie dvd3910 jest przetwornica?

denon3910

Czy ktoś modował ten odtwarzacz tak bardziej? Chodzi mi między innymi o wstawienie dobrego zegara z zasilaczem bo bez tego nie bedzie naturalnego i analogowego  grania. Potencjał to ten model ma bardzo duży , z tym że na bardzo dobre odtwarzanie płyt Cd to bym w ogole nie liczył, ale SACD i DVD-A można by jeszcze mocno poprawić. Ten Denon wydaje się być dobra bazą do tuningu, chociaż niemodowany to gra gorzej od Marantza DV-7600 to jednak uważam że można by z niego wyciągnać dużo więcej.

kawosz

Ja mam wstawiony filtr na zasilanie . Dodane dodatkowe  wyjście audio  . Ondrej by lepiej to wytłumaczył bo ja mało techniczny jestem . W tym torze są zastosowane trafa lundahl . Sygnał dochodzi do wejścia mikrofonowego z preampie lampowym . Coś tam jeszcze zmodował . Zegar jest nie ruszony . Poniekąd siłą tego odtwarzacza jest jego niedoskonałość - muzykalność .

denon3910

No to masz sporo grzebnięty, pewnie chodzi o klasę lepiej od fabrycznego bo tam w torze audio są tanie wzmacniacze 2068 . A w ogóle to jak ten model radzi sobie z nagrywanymi płytami CD i DVD ? na czym nagrywacie. Bo stare czyta bez zajaknięcia a jak nagrałem na nowej płycie CD i DVD to jej nie widzi. Wyglada na to że teraz nowe czyste płyty sa bardzo słabej jakości?

kawosz

Używasz ImgBurn ? Wypalasz obraz SACD . Zwykłych CD nie wypalałem . Mam kilka od kolegów i grają normalnie . To jakieś zwykłe CDR

denon3910

ha a jakiej firmy używasz płyt DVD? Czy są jakieś różnice czy obojętne i łyka wszystkie.

kawosz

Głównie mam JVC ale kilka mam wypalonych też na Chińskich no name

denon3910

JVC to popularne raczej nie są, przynajmniej w stacjonarnych sklepach. A z takich popularnych TDK, verbatim, Sony i inne i czy ma znaczenie jakie kupować czy z plusem czy z minusem. Bo marantz to ma w instrukcji DVD-R z minusem, te z plusem gorzej czyta z tego co zauważyłem.


kawosz

Może przeczyść mu laser skoro masz problemy z czytaniem . Może się zdarzyć że czegoś nie chce czytać . To początki napędu SACD . Ale większość powinien czytać

denon3910

Dzięki za linka do tych JVC, sprawdze takie. Laser czyściutki już to zrobiłem. Płyty są kiepskie bo mam kilka odtwarzaczy z nowymi laserami i tak w sumie to żaden nie czyta wszystkich płyt . Kiedyś nie było takiego problemu bo nosniki generalnie były dużo lepszej jakości.