Wkładka AT91

Zaczęty przez amati74, Październik 19, 2017, 23:31

Poprzedni wątek - Następny wątek

amati74

Proszę o info czy to możliwe że wkładka AT91 ma piny odwrotnie niż inne wkładki, moja wkładka goldringa ma inaczej oznaczone plusy i minusy. Proszę o info czy dobrze podłączyłem ta AT na pierwszym zdjęciu.
Na drugim jest normalny uklad


frywolny trucht

Bardzo dobrze ( na przykładzie siostrzyczki AT95E) Przy okazji widać jak różnie się zabawiają różni producenci.

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Kurcze ta 91ka ma 24° czyli trzeba do niej zmieniać VTA? [emoji848]

frywolny trucht

W oczekiwaniu na lepszą wkładkę, zostawiłbym tak jak ci tam teraz wypada.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: frywolny trucht w Październik 20, 2017, 09:36
W oczekiwaniu na lepszą wkładkę, zostawiłbym tak jak ci tam teraz wypada.
Ta 91ke wstawiłem do  PJa a goldringa zamontowałem na ramieniu luxmana czekam tylko na kabel z Polski i potem będę kalibrowal goldringa. Niestety na VTA nic nie poradzę bo zarówno jeden jak i drugi nie mają tego ustawienia więc nie będę sięartwil tym problemem

amati74

Jest to możliwe że ta 91ka gra ciszej od goldiego?

amati74

Wie ktoś może czy to jest źle czy dobrze ze po założeniu na ramię PJa wkładki at91 ramie zrobiło się wrażliwe na dotyk w sensie że słychać jak delikatnie mocniej stukne w ucho do podnoszenia ramienia podnosząc je i słychać to na kolumnach. Coś źle podłączyłem czy poprostu na głośniejszym  graniu to normalne. Ogule puściłem teraz płytę Bartkowskiego na kablach VD SS I gra bardzo fajnie uwielbiam ta perkusje

PiPi

AT jest słabo ekranowana bo to najtańsza wkładka :)

amati74

Eh dziadostwo ale puki co muszę na niej słuchać bo kabel do Luxa będę miał dopiero może za tydzień

PiPi

Lecz i tak uprzyjemnia życie  ;)

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

amati74

Cytat: frywolny trucht w Październik 23, 2017, 19:12
Umiarkowanie.
Nie będę narzekał bo nie jest za tak źle poza tym jak się nie ma co się lubi......, musze wmówić mózgowi że jest dobrze i dzwiek jest super i będzie ok

amati74

Kurcze ale zrobiłem szkolny błąd po zamontowaniu do PJa at91. Miałem wrażenie  jakby ramie dziwnie pracowało a przecież at 91 waży 5gr zapomniałem zmienić przeciw wagi na mniejszą od 3.5-5.5gr czyli 00 teraz po zmianie jest lepiej.