Miniabyra ulubiony klocek

Zaczęty przez miniabyr, Luty 12, 2015, 17:35

Poprzedni wątek - Następny wątek

dino

Cytat: miniabyr w Styczeń 13, 2019, 22:46Niestety stepup jest tu kluczową sprawą
Niestety po raz kolejny (i nie chodzi tylko o Twoje doświadczenia).
Do jakich wkładek "polecają" te trafa ?

miniabyr

 Ratio ma 1:5 ;1:10 ; 1:20 więc można sporo ukręcić . Moja wkładka to 0.3 mV i 6 Ohm .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elektroboy

#4177
Cytat: dino w Styczeń 13, 2019, 23:09
Cytat: miniabyr w Styczeń 13, 2019, 22:46Niestety stepup jest tu kluczową sprawą
Niestety po raz kolejny (i nie chodzi tylko o Twoje doświadczenia).
Do jakich wkładek "polecają" te trafa ?

Z tego co widze Music First V2 jest przygotowany przyjąć prakzycznie kazda LoMC swiata. Ma osobno dopasowanie impedancyjne wejscia MC (6 pozycji) i osobno 3 poziomy wzmocnienia (1:5 / 1:10 / 1:20). No i doskonale brzmi. Tylko ta cena jest kosmiczna.
Niestety dla lampowego przedwzmacniacza oraz LoMC wkladki dla mnie nie ma lepsza opcje od doskonalego SUT. Na szczescie SUT nie musi kosztowac majatek ani nie trzeba sprzedawac nerke.
Sa zarabiste SUT co kosztuja ulamek ww. ceny.
Kiedys, w zlotych czasach audio i lampy wiedzieli jak sie robia doskonale SUT

     

dino

Dawniej raczej regułą było robienie SUT do danej wkładki. I pewnie dlatego dobrze grało  ;)

miniabyr

Dziś odwiedził mnie Ondrej z tym właśnie stepup  i podłączyliśmy go do ANK . Obu nam się to bardzo podobało . Śmiem twierdzić ,że to lepiej grało niż Audio First . Chyba lepiej dogadało się to STU z moją wkładką . Nie zmienia to faktu ,że ANK w wersji 5 jest bardzo kosztowny .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

A pamiętacie kiedy wspominałem że wraz z Lechem pichcimy jakieś zbiorowe słuchowisko ? No to pichcimy .Piszę to,choć nie podam jeszcze szczegółów kiedy to będzie (chyba w marcu ) i kto będzie wisienką na audio torciku . Ja już wiem jakiego gościa Lechu  zaprosił   I będzie to coś ekstra .Na razie tylko tyle mogę napisać ! CDN ! ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

LampowY

Wiem. Mokrzycki będzie kawę podawał a Pacuła obsługiwał myjkę do winyli.
Tez mi tajemnica  :)

miniabyr

Ja tam nie wiem co robi P z M  kiedy  słuchają muzyki  oprócz ściągnięcia butów  :P Nie puszcze pary z audio pyska bo obiecałem to Lechowi . Ja się bardzo cieszę  już na samą myśl.   
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

 Dzięki uprzejmości  właściciela  phono RCM Theriaa będę mógł sobie przez kilka dni posłuchać topowego przedwzmacniacza  sygnowanego prze RCM. Jak wiecie lubię phono na krzemie więc może  to być bardzo ciekawe doświadczenie. Właśnie wyruszam po to phono . CDN
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

wiki

Czekamy, czekamy....
Na opowieści.....
Kolumny JBL, transport, przetwornik, końcówka mocy (pro audio).
Kenwood Model 600, Sony 501, Lite przedwzmacniacz - działka

elem

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

A co znowu Roger wymyślił ?
Sensor de lux ?

elem

audiotekne jak usłyszało to poczerwieniało  ;D   nazwy nie znam, ale słuchałem. szkoda czasu na recenzje, adres znacie
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

dino

Cytat: elem w Styczeń 18, 2019, 22:59audiotekne jak usłyszało to poczerwieniało  ;D   nazwy nie znam, ale słuchałem. szkoda czasu na recenzje, adres znacie
To Miniabyr już nie musi szukać - ma następce  ;)

elem

nie znam stanu konta miniabyra, ale jak przy audiotekne wymiękł, to radziłbym nie sluchać  ;)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

rudy-102


elem

nieeee!  czytaj wyżej  :)
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

#4192
Już jest i się grzeje ;D Tomek ja nie mogę nic nowego znaleźć na ich stronie . Mają trzy swoje produkty . Jest czwarty? ..............................leci sobie muzyczka z tej Theriaa  i powiem Wam, że ja chyba nie jestem lampowy  ;) Theriaa jest jak wiadomo na krzemie i z jakiś powodów ja taki przekaz wolę . Ok jutro po całym dniu drapania napiszę swoje odczucie . Ale na dzień dobry ten dźwięk jest spokojny i gładki  i na dokładkę bardzo precyzyjny . I co najważniejsze nie nudzi .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

pelot

Pawle, jakieś wnioski ???

LampowY


miniabyr

Cierpliwości ! ...........................................................cześć Stanisław ,dawno cię nie było .Masza  Moon na razie zostaje.......ale . Cdn
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomekkk1

Cytat: miniabyr w Styczeń 19, 2019, 19:10Masza  Moon na razie zostaje.......ale . Cdn

Co ale jakie ale? Pisz tu a nie napięcie budujesz. I jeszcze ten "cdn"  :o >:( ;D

miniabyr

Cytat: tomekkk1 w Styczeń 19, 2019, 19:14
Cytat: miniabyr w Styczeń 19, 2019, 19:10Masza  Moon na razie zostaje.......ale . Cdn

Co ale jakie ale? Pisz tu a nie napięcie budujesz. I jeszcze ten "cdn"  :o >:( ;D
Nie mogę  ,bo mnie nawiedzają audiomaniacy. Chcą sami posłuchać .
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

tomekkk1

Cytat: miniabyr w Styczeń 19, 2019, 19:31Nie mogę  ,bo mnie nawiedzają audiomaniacy. Chcą sami posłuchać .

:np:

miniabyr

Qrwa skasowałem niechcący  cały wpis .  >:( >:( >:( >:( >:( >:(
Szkoda życia na chujowy dźwięk !