Jazz, tylko jazz

Zaczęty przez gratefullde, Maj 28, 2014, 22:01

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Warto zobaczyć, posłuchać... To jest klasa i geniusz, po prostu jazda na całego... jeńców nie bierzemy, to jest kochani jazz....

https://www.youtube.com/watch?v=GrKdr2BoP2M
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

ktos byl wczoraj na Jazz Jamboree?;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

rudy-102

Słucham sobie od kilku dni nowej płyty Gregory Porter "Nat King Cole & Me" i bardzo miło mi się tego słucha.

gratefullde

A ja dziś Ornette'a z płyty Change of the Century :)

https://www.youtube.com/watch?v=kqwdRBWvPs0
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

christo

Płyta, od której nie mogę się uwolnić od kilku dni. Unloved - Maciej Obara International Quartet. Quartet słyszałem kilka razy na żywo. Ostatnio - latem z impresjami nt. Greckiego (ostro było!).
Victor QL-A70 (103R, Ortofon Rondo Blue), Ear834p clone by LH + trafa, 300B SET, ART Stiletto 6, Denon DVD-3910

malg

też kupiłem CD i słucham - pościeluwa, ale przykuwa ucho - usnąc sie nie da,
nie tylko tytułowy (Komedy) ale wszystkie są naprawdę b.dobre,
mnie podoba się też bardzo Echoes

MAC

Walk Away w tym roku nagrywają płytę w i dla... Blue Note  :np:

gratefullde

to dobra nowina  :np:
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

Michał


MAC

Cytat: gratefullde w Styczeń 23, 2018, 19:02
to dobra nowina  :np:

Wiem, egzemplarz z autografami. Już mu mówiłem  ;D ale to jeszcze chwilę zajmie.
Z tego co pamiętam (bo napruty byłem  :o ) to dopiero w sierpniu jadą nagrywać a płyta ma się ukazać na początku 2019  :( Ale za to ma to być nowy materiał i nie chciał mi powiedzieć z jakim ale nagrywają z Billem Evansem ( zresztą już nie pierwszy raz).

gratefullde

Cytat: masza w Styczeń 23, 2018, 19:09płyta ma się ukazać na początku 2019

Jest na co czekać. Nowy J.Bond też w 2019 ;D

Cytat: masza w Styczeń 23, 2018, 19:09ale nagrywają z Billem Evansem

no no no :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Po jazzowemu gramy, męsko-damsko, świetna płyta

https://www.youtube.com/watch?v=XltrW7tGNVk
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

znakomita płyta (CD). Kupiłem, bo zbieram wykonania mojego ulubionego Don't Explain ale pozostałe tracki też robia wrażenie. Wykonanie Nothing Compares 2 U wybitne.

https://www.youtube.com/watch?v=lnXAqFPiFrc
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

moon

dobre wydanie Coltrane "Ole", cos godnego polecenia w ludzkich pieniadzach? zakladam, ze wczesne, ale nie wiem, czy znajde na niego budzet;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

Cytat: moon w Luty 23, 2018, 14:35
dobre wydanie Coltrane "Ole", cos godnego polecenia w ludzkich pieniadzach? zakladam, ze wczesne, ale nie wiem, czy znajde na niego budzet;)

Właśnie wczoraj Tomka pytałem o tę płytę. "Normalnego" wydania z Analogue Production już nie ma. Jest natomiast z AP na 45 rpm. Trochę zabawy ale dźwięk na pewno znakomity. Tylko ta cena...
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

ja rozwazam jakies z lat 70., moze wystarczy, ze bedzie amerykanskie i jakos to bedzie;)
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

gratefullde

Cytat: moon w Luty 23, 2018, 14:53
ja rozwazam jakies z lat 70., moze wystarczy, ze bedzie amerykanskie i jakos to bedzie;)

Powinno być :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

moon

;)

to jeszcze 'ciagnac' temat Coltrane, "Kulu Se Mama", tloczenie angielskie Jasmin (discogs nie daje roku), zna ktos, ma i cos o nim wie wiecej?
Pioneer PL-50L II + Ortofon 2M Bronze + LAR LPS-1+ Cayin MT-35S + Canto Grand

Eternal Seeker

Panowie pomóżcie namierzyć.
Oglądałem kiedyś program o Paco De Lucia i był tam fragment muzyczny ,Paco grał na gitarze a obłędnie śpiewał gościu z pochodzenia Cygan te swoje andaluzyjskie zaśpiewy .
Serce krwawiło ,dusza rozdarta ale nie można było przestać tego słuchać chociaż
nic z tego nie rozumiałem .
Gdzieś tam w jego antologii,słyszałem jeden czy dwa podobne utwóry ale chciał bym zdobyć
płytę popełniona przez ten duet o ile taka została nagrana.
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

paul_67

Cygan jest moim sąsiadem za ściany i mam serdecznie dość jego zaśpiewów.Możemy się zamienić na mieszkania :)

Eternal Seeker

Ten od Paco jak by ci zaśpiewał to łzy same by ci poleciały  ;D
Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

MAC

Skąd wiesz czy mu od somsiada nie lecą  ;D

Eternal Seeker

Wzmacniacz Dubiel Acoustics OTL 6AS7 + kolumny Klipsch RP 600M+ odtwarzacz CD Nirvana ,CA 851N,gramofon Pro-Ject 2Xperience z wkładką Dynavector

elem

no właśnie miałem wkleić

www.youtube.com/watch?time_continue=171&v=VKtAhJPZS6o
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe