Audiofilskie perypetie.

Zaczęty przez Piterski, Październik 14, 2019, 17:19

Poprzedni wątek - Następny wątek

miniabyr

Cytat: Piterski w Listopad 28, 2022, 13:15
Do gwiazdki jeszcze chwila została a ja już, za namową miniabyr, mam już zamówiony prezent.
Mam to wydanie na japońskim vinylu i bardzo jestem ciekaw jak wypadnie to na SACD od MoF.
Do mnie już jedzie ! -)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

Piotr co tak cicho o nowych  podstawkach pod kolumny ?
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Wcale nie tak cicho bo mi namieszały. Wczoraj odwiedził mnie Marcin z naszego forum i KAiM i słuchałem jego Nudy, dało to mi do myślenia i wiadomo czym to się skończyło, zabawą z lutownicą  ;D .... jednak wygląda na to ze zmiany są może i ciekawe ale nie tędy droga i posłusznie wracam do szeregu.

Co do podstawek, to czekam na redukcje gwintów na M6 i wtedy przymierzę i podkleję talerzyki pod kolumny oraz zasypię standy, na razie wystarczy mi dźwiganie 16,5 kg. Wpływ odbieram jak pozytywny już teraz ale na razie się nie wypowiadam bo nie jest tak jak było ustawione na starych. Brakuje kolcy pod kolumnę.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

#2103
Cytat: Pboczek w Listopad 28, 2022, 16:06
Te do Mini są estetyczne ale lekkie, muszę obadać czy da się je jakoś zasypać. Taki plan.

Dociążenie czyli ich lepsze ustabilizowanie może być dobrym pomysłem. Jak nie dasz rady zasypać to przyklej  blutackiem od spodu do podstawy granitową płytę. To też ustabilizuje całość.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Od tego mogę zacząć już w weekend. :)
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Cytat: Pboczek w Listopad 29, 2022, 08:25
Od tego mogę zacząć już w weekend. :)
Podziel się wrażeniami. Ja tak ustabilizowałem kolumny HGP Vola dając im płyty granitowe z kolcami.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

#2106
U mnie stoją na płytach granitowych żeby miały równo ale nie kleiłem. Kiedyś używałem Blue tacka do zespolenia skrzynek z podstawkami i grało to pełniej. Pobawię się trochę, zwłaszcza że od długiego czasu nic nie kombinowałem. Słuchałem tylko muzyki jak nieaudiofil jakiś.
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Ja też już nie kombinowałem i rozglądałem się za płytami ale najpierw poprawiłem pewien błąd w ustawieniu polaryzacji głośników, a teraz po zmianie podstawek znowu trochę eksperymentowałem bo mi się brzmienie zmieniło. Na dokładkę to jeszcze nie jest docelowa forma tego jak te podstawki i osadzenie kolumn ma wyglądać, ale czuje że już jest dobrze, a powinno być tylko lepiej bo zwiększy się ich masa i skuteczność odbierania energii drgań obudowy kolumn.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Pawle posłuchałem płyty Kaczmarek by Możdżer i nie da się nie zauważyć, że już teraz brzmienie się oczyściło po przez poprawę artykulacji basu i co mnie zaskoczyło jego niższe zejście. Teraz zdecydowanie lepiej słychać fazę ataku, a brzmienie jest zwarte u głębokie. Jesli kolce okażą się pomyłka to tylko je zasypię i zostawię te gumowe stopki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Może się doczekam dostawy za 1-2 tygodnie, bo redukcje ruszyły w drogę z Chin.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

miniabyr

Piotrze to na długie zimowe wieczory będziesz miał co wkręcać ! Muszę do ciebie wpaść i posłuchać jak to teraz brzmi!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Piterski

Cytat: miniabyr w Grudzień 02, 2022, 18:00
Piotrze to na długie zimowe wieczory będziesz miał co wkręcać ! Muszę do ciebie wpaść i posłuchać jak to teraz brzmi!
Jestem o tym gorąco przekonany, że to jest konieczna wizyta i obowiązkowy element mich poczynań bo chętnie wysłucham twojej opinii.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Piterski

Wczoraj kolega zaprosił mnie do siebie bym posłuchał kolumn Atlantis Lab AT23.
Kolumna trójdrożna z głośnikiem basowym na tylnej ściance.
Kanał BR można regulować zmieniają jego długość co wpływa na odbiór zakresu basu.
Kolumny przez producenta wyceniane na poziomie 5000 Euro, w tym wypadku do kupienia w atrakcyjnej cenie.

Miałem już okazje słuchać ich u Bartolo w jego systemie i pozostawiły u mnie pozytywne wrażenia. Dlatego kiedy przyjechałem i usłyszałem je u Marcina to po kilku utworach zacząłem kręcić nosem. Nie grało to równo, wręcz sucho bez podstawy w dole pasma i wypełnienia w średnicy. Może trochę te wrażenia podaje mocno kontrastowo ale ja bym ich po takiej prezentacji nie kupił.

Nie był bym jednak sobą gdybym nie spróbował coś z tym zrobić i zaczęło się ich poważne przestawianie po pokoju, czyli zmiana rozstawu i odległości do ściany tylnej, a na koniec, jako że głośnik wysoko tonowy to tuba to je odgiąłem na zewnątrz na koniec jeszcze przestroiliśmy tunel i nareszcie zagrały.
Kolumny zbudowały bardzo realistyczną szeroka scenę dźwiękowa ale nie zostało to okupione żadnymi kompromisami jeśli chodzi o ogniskowanie źródeł pozornych.
Nie schodzą do piekieł ale solidne ok. 38-40Hz jest. W całym paśmie są równe, z dobrą kontrolą i proporcjami w rozkładzie akcentów. Żadnej krzykliwości z tej tuby nie ma.
Słuchaliśmy ich z Nuda Veritas, gałka głośności poszła na godzinę ok. 1, czyli coś koło 90 kilka dB skuteczności mają. Konkluzje miałem taka że chyba po dłuższym się z nimi zapoznaniu i mając do dyspozycji ograniczony budżet (jak to jest w przypadku kolegi) to bym je kupił.
Zagrały dużo lepiej niż to co u niego słyszałem, nawet Viena Acustik Betowen nie budował takiej sceny, a przy klasyce której głównie Marcin słucha efekt jest znakomity, ta muzyka wciąga i z każdą minutą jest tylko lepiej.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

A miałeś okazje posłuchać Klipsch forte IV

Piterski

Ja osobiście nie, kolega zaś ich słuchał w małym pomieszczeniu i podobała mu się potęga basu, tylko, że cena jest ok x4 wyższa i musiał by je kupić na raty i to pewnie na 4-5 lat co wydaje mi się w jego wypadku niewykonalne.
Na pewno maja szanse zagrać niżej bo mają większy przetwornik basowy ale jak to w życiu wszystko kończy się na kompromisach.
Kibicuje mu bo długo się tak szarpie i sądzę, że za te pieniądze to w grę mogły by wchodzić Delty ale one znowu są gabarytowo za duże do miejsca gdzie miały by grać, tak samo jak i Forte. Zaś te francuskie kolumny są wyjątkowo smukłe, tylko na zdjęciu wydają się zwaliste i moim zdaniem są dobrym kompromisem.
Mówimy o nowych kolumnach z salonu, które tylko przez nieuczciwą politykę producent nie trafiły na stałe do oferty dystrybutora Hi-End-owych marek.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

U mnie i Delty i Forte by się zmieściły kolega z tego forum sprzedawał EV ale żona nie dała się przekonać a te u Ciebie mi się podobały

Piterski

Może się narażę ale to napiszę. Były różne Delty i w różnym stanie i z pewną różnicą konstrukcyjną. Tak więc jest to delikatna materia i bez oględzin i zajrzenia co za przetworniki tam siedzą to bym drugi raz w ciemno ich nie kupił. U mnie z oryginału została obudowa i mnóstwo czasu pracy i pieniędzy w nie włożyłem.
Jak rozmawiałem z kolegą to wprost mu powiedziałem, że jak będzie chciał je kupić to niech mi powie. Najpierw zrobię wywiad z sprzedającym, a potem dokładne oględziny na miejscu. Kupno takich kolumn nawet jeśli przetworniki są ok może jeszcze pociągnąć za sobą modyfikacje zwrotnicy. Ja wiem, że one były odbudowywane ale w tej cenie to tam szału nie ma i jest miejsce do tego by je jeszcze poprawić. W sumie jest to oczywiste bo przecież były restaurowane na sprzedaż nie robione pod siebie.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

kefas

Czytałem wasze wpisy o modyfikacjach pod swoje preferencje wiec mam świadomość ze przed zakupem trzeba posłuchać

miniabyr

Jak pisał Piotr Delty potrafią wqrwić przy zakupie. To, co przez lata wydarzyło się w ich środku spowodowane było brakiem części lub wiedzy co powinno w nich siedzieć. W zasadzie jest jedna " prawdziwa" wersja tych kolumn. Problem pojawił się , kiedy wymieniono głośnik na średnicy który miał inną rezystancję. I tu trzeba było przeliczyć elementy zwrotnicy , aby to po prostu zagrało . Taką sytuację ma Piotr, Ondrej  i zapewne kilku innych kolegów. Ja na szczęście jestem właścicielem Delt  z oryginalnym setem głośników w kolumnie .
Bardzo jestem szczęśliwy ,że nie muszę w nich już grzebać. To było tak qrewsko irytujące ,że w pewnym momencie musiałem podjąć decyzję, czy wypierdzielić  je przez okno , czy dalej w to brnąć. Udało się  i naprawdę nie szukam żadnych ich zamienników , bo nie mam już takiej potrzeby. Postawiłem sobie cel jak ma wyglądać mój dźwięk i czy mogę go osiągnąć na Deltach. Da się , tylko trzeba być w tym konsekwentnym. Pewne jest jedno . Nie ma takiej kolumny , która zagra na wszystkich gatunkach muzycznych z jednakową jakością.  Zawsze będziemy preferować to, co nam się najbardziej podoba i cały system będziemy stroić pod nasze muzyczne upodobania. Delty są zajefajne na tym polu i pokazują sporo więcej , niż przeciętne konstrukcje. Oczywiście to moja opinia i nie musicie się z nia zgadzać.
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Wasze Delty, z takimi czy innymi głośnikami są poważnie doinwestowane. To kolumny do których ceny zakupu trzeba dodać pewnie drugie tyle. Grają wyśmienicie bo wkładaliście tam najlepsze części, a projekt jest bdb.

Pewnie można zostać z jednymi kolumnami, zwłaszcza kiedy nie znajdzie się innych dostępnych i lepiej grających. 
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Na pewno można znaleźć kolumny lepsze w każdym aspekcie od naszych pralek ale w przedziale do 20 tys to jakoś tak średnio to widzę.
Delty mają swoje mocne i słabe strony ale mam wrażenie, że te mocne jednak mocno przeważają szale na ich korzyść no ale ja nie jestem obiektywny mimo ze się staram.

Kolumny stanęły na kolcach. są bardziej stabilne ale podstawki wymagają zasypania i zatkania otworów bo dzwonią, co ciekawsze mam taki "gruźliczy" kaszel że je wzbudzam, a myślałem że mi w uszach dzwoni >:D
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.

Pboczek

Co będziesz sypał? Jest tam wystarczająco miejsca na piach, czy trzeba kombinować z czymś o większym ciężarze właściwym?
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

miniabyr

He , he on tam będzie wlewać ! Audiofilizm w czystej, niczym nieskrępowanej formie! Jak już wleje , to go odwiedzę . Jak się nie sprawdzi, to będziemy wypijać przez słomkę , to co wlał!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

Pboczek

Płynny ołów będziecie pić? To nie zdrowe!
Focal MiniUtopia + Line Magnetic 805IA + Lehmann Decade + Oracle Delphi MKI + SME 3009II + Goldring Elite

Piterski

Będę sypał i lał w drugiej fazie bo to zalewanko jest dość drogie. Mam tak otwory i to przez nie tak dzwoni ja przez piszczałki.
Oczywiście mam koreczki do tych otworów, ale wchodzą na wcisk dlatego nie chciałem ich na amen zatykać.

Kolumny na kolcach stoją sztywno i stabilnie. Od spodu pod podstawą przykleiłem metalowe talerzyki.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.