Kupię wkładkę do Bernarda / nie MF 104...

Zaczęty przez Staszek60, Sierpień 02, 2015, 10:37

Poprzedni wątek - Następny wątek

Staszek60

Kupię w miarę dobrą wkładkę do Bernarda . W cenie około 500-700 złociszy. Warunek w sumie jeden: okolice Katowic / w promieniu 150 km / i pomoc w założeniu czyli kalibracji. Podjadę z gramofonem 😀
Jestem w tym temacie ABSOLUTNYM neptykiem ☺️ stąd prośba o pomoc

paul_67

Nie wiem czy jest sens ładowanie do Bernarda wkładki za kilkaset złotych.Twoje pieniądze:) Ja bym dał coś z tańszych AT.Co do kalibracji, poczytaj trochę na ten temat.To nic trudnego, wymagana jest tylko odrobina cierpliwości.

GregWatson

Paweł ma racje co do wkładek, na początek kup AudioTechnica AT 95 E w zupełności wystarczy i będziesz zadowolony.

http://allegro.pl/wkladka-gramofonowa-audiotechnica-at-95-e-gratisy-i5169391982.html
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Za 500- 700 zł lepiej poszukać używanego gramofonu i dokupić nową AT 95E za stówkę.
Ale jeśli masz sentyment i za nic nie zamienisz Benka, to Grado Prestige Black 1 będzie ciekawszą opcją od AT 95E.
Ciut  też głośniejsza od AT95E, będzie sprawiała wrażenie nieco bardziej dynamiczniejszej. Nie wiem tylko czy nie wejdzie w jakiś konflikt brumiący w z tym gramofonem.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Staszek60

Bronek jest ciut zmodernizowany: najważniejsza przeróbka to wywalenie transformatora z obudowy i zainstalowanie go na kablu zasilającym na zewnątrz , w środku coś tam zmienione z silnikiem , wymiana kabli na inne. Robił to w tamtym czasie gość który wie co robi. Generalnie to gramofon ma swoje lata i.........niecałe może pół roku grania /w całości/. Gramofon od brata mojego kumpla / mój rocznik ..../ więc z pewnego źródła . Wyciągnięty z szafy , z oryginalnego kartonu ...... na zasadzie : wywal swojego Denona /kupiony w MM za bodajze 1 tys. / -masz i się ciesz :-) . I faktycznie, Bernard ,  mimo wkładki do bani gra o wiele lepiej. W wekend zamówiłem AT 95E :-)