Sprzedam - Gramofon Technics 1210 MK5

Zaczęty przez Wygryz, Sierpień 18, 2015, 16:42

Poprzedni wątek - Następny wątek

frywolny trucht

Czyli wszystko postanowiłeś sprzedać?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wygryz

Wszystko oprócz jednej MK5. Część sprzedałem od ręki więc już około 5000 zł na nowe kolumny mam.
Na razie monitorów mi szkoda wystawiać. Z tego co widzę to wezmę za nie grosze. Wystawie je dopiero jak kupię coś nowego. Czeka mnie maraton po salonach odsłuchowych, poprzedzony mnóstwem lektury.

frywolny trucht

Słuchaj i opisuj co ci się podobało, a co nie. Będzie łatwiej coś poradzić. Powodzenia życzę.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wygryz

(Nie)stety na razie to wszystko brzmi znacznie lepiej niż to co mam w domu :)

Dziś odebrałem gramofon po kalibracji wkładki (i ogólnym przeglądzie). Miałem okazję posłuchać mojej niewygrzanej Nagaoki na Atollu i monitorach (chyba były to białe Atohm GT 1.0).
Zbierałem szczękę.
Po powrocie do domu i odpaleniu KRK + iFi trochę się załamałem. Dźwięk jest zbyt ostry. Zdecydowanie będę musiał go zmiękczyć. W sklepie ta wkładka brzmiała zupełnie inaczej (oczywiście akustyka pomieszczenia też robi swoje).

frywolny trucht

Tak jest. Niech czytanie służy ci tylko do typowania sprzętów do odsłuchania, a jak już przesłuchasz w sklepie jakąś pulę- dwa, trzy elementy, bierz do domu. Niestety z Tannoy'ami może być problem. Tak sobie wziąć do chaty i posłuchać, a szkoda. Nie bałbym się w Twoich warunkach większych monitorów. To wcale nie muszą być podłogówki! Poczytać warto zaś o akustyce, postaraj się zapewnic symetrię choć na pierwszych odbiciach.
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

Wygryz

http://www.whathifi.com/tannoy/revolution-xt6f/review

Czy i czym w granicach 4000 zł to napędzić?
Muszę poszukać miejsca w Warszawie, które umożliwi odsłuch.

U mnie będzie problem z pierwszym odbiciem bo będzie trafiało na rolety/okna.

merlin1973

Wygląd i wykonanie (moim zdaniem ) zajebiste :)
Ciekawe jak grają???
Pozdrawiam S.CH.

kangie

Cytat: Wygryz w Sierpień 19, 2015, 00:48
Czy i czym w granicach 4000 zł to napędzić?
Chodziły kiedyś słuchy, że niektóre Tannoye idzie napędzić iPhonem, takie są skuteczne ;)
Pisałeś niedawno, że lubisz słuchać perkusistów - serio? Odtworzyć prawidłowo werbel, tomy, centralę, hi-hat, blachy ride, china, crash to nie bułka z masłem.

kangie

Cytat: Wygryz w Sierpień 19, 2015, 00:48U mnie będzie problem z pierwszym odbiciem bo będzie trafiało na rolety/okna.
Na czas odsłuchu trzaby włożyć w otwory okienne ustroje akustyczne, albo taniej - przynajmniej oprzeć gruby materac z łóżka małżeńskiego, taki np. 150x200cm a najlepiej 200x200cm :D ;)

Wygryz

Cytat: merlin1973 w Sierpień 19, 2015, 01:09Wygląd i wykonanie (moim zdaniem ) zajebiste
Ciekawe jak grają???

Z tego co wszędzie piszą to grają tak jak wyglądają. Trzeba jednak posłuchać. Piszą też niestety, że do napędzenia użyć najlepiej Hegel H80, Naim Nait 5si, Rega Elex-R, Cambridge Audio CXA80, Marantz pm8005, Atoll IN200SE. 
Najczęściej pojawiają się w zestawieniu z Regą.
Takie zestawienie już nadszarpuje mój budżet  :)

Cytat: kangie w Sierpień 19, 2015, 07:03Pisałeś niedawno, że lubisz słuchać perkusistów - serio? Odtworzyć prawidłowo werbel, tomy, centralę, hi-hat, blachy ride, china, crash to nie bułka z masłem

Tak, prawda. Tutaj też pojawia się problem ponieważ wszędzie gdzie czytam opinie o Tannoyach piszą głównie o muzyce Rockowej. Tam jednak też perkusje są bardzo ważne.


Cytat: kangie w Sierpień 19, 2015, 07:04przynajmniej oprzeć gruby materac z łóżka małżeńskiego, taki np. 150x200cm a najlepiej 200x200cm

O tym nie pomyślałem :)

frywolny trucht

89 dB i 8 omów, nie jest źle, a co do ceny Hegla tu może być interesująco:
http://www.q21.pl/hegel-h80-poekspozycyjny-zapytaj-o-cene.html
Pamiętaj też, że te ceny na półkach można przenegocjować. Np na Pro-Ac nie chcieli dać za wiele, ale swoje Vienna Acoustics wyciągnąłem niemal tysiaka taniej i wcale nie były powystawowe, czy podemonstracyjne.
Spytaj co mają w danym budżecie w dobrej cenie zaraz jak wejdziesz, a później się potoczy, może się okazać, że złożysz coś zupełnie innego, czego w ogóle nie brałeś pod uwagę :)
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93