Przedwzmacniacz gramofonowy- jaki?

Zaczęty przez wojtek41, Lipiec 01, 2014, 17:14

Poprzedni wątek - Następny wątek

wojtek41

#75
Uniwersalne ? Mozna pobawic sie wkladkami czy nie za bardzo ?

masza


wojtek41

Mozna pobawic sie wkladkami czy nie za bardzo ?
Regulacje.

masza

Ja tam wielkim żonglerem wkładkowym nie jestem.
Przywiązuję się do konkretnego brzmienia i nie odpuszczam :)

R20 posiada regulację impedancji i to wszystko ale gra bardzo równym pasmem, bez zbędnych fajerwerków czy podbicia. Nie jest męcząco podczas długiego słuchania. bardzo solidnie zbudowany.
Do Cabridge czy NADa moim zdaniem nie ma co porównywać bo przewyższa je o kilka klas.

wojtek41

Mocno odstaje od pre RCM ?

elem

Miałem jeden i drugi, Sensor zdecydowanie lepszy w każdym aspekcie.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

wojtek41

A jak oceniasz Primare ?

masza

Cytat: wojtek41 w Styczeń 10, 2015, 15:28
Mocno odstaje od pre RCM ?
No, sporo.
Sensor jest cholernie dobry.

elem

R-20 jest OK, ale regulacje z tego co pamiętam prawie żadne. Gra bardziej muło-/ bułowato, słabsze p.nięcie, scena stereo ok, wgłąb raczej słabo. Sensory uzywane chodzą po ok. 3-3,5 kzł i na pewno są tej ceny warte. To oczywiście moja opinia - lubię otwarty, żywy dźwięk.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

masza

Nieee. Nie powiem, że Primare było mułowate.
Wszystko zależy od wkładki. Ja wtedy jechałem na AT OC9/III, która ma niezły pazur i było miło.

Oczywiście na RCMie było dużo lepiej.

elem

Może przesadziłem, muł to nie jest na pewno. Jest spokojniejszy, z mniejszym impaktem.
Próbowałem go wtedy chyba z tanim MC Benza, było dla mnie za spokojnie. Sensor z Benza wycisnął 100%.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

masza

Pod względem dynamiki Sensor jest mocnym graczem.
Długo żyłem z Sensorem ale brakowało mi tam lampowych wybrzmień.
W sumie to dwa razy podchodziłem do Sensora.

gratefullde

A jak się ma RCM Sensor do Simaudio Moon 310LP, porównywał ktoś?. Z tego co wiem to Moon gra na niezwykle wysokim poziomie ale nie słuchałem.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

masza

Ja tysz nie.
miniabyr niech zeznaje, ma Moona.

robiz

Cytat: slawomir273 w Styczeń 10, 2015, 13:06
Kiedyś miałem na krótko Pro-Ject Phono Box SE II grało dla mnie na takim samym poziomie. Ten przedwzmacniacz gra raczej równo.

Miałem tez ten PJ SE ale w wersji pierwszej, grało przyzwoicie, jednak obecnie wbudowane pre w Rotel'a RA-12 gra przyjemniej, neutralniej w mojej opinii. W tym PJ SE II jest ponoć dużo lepiej dźwiękowo, więcej ustawień. Może warto tak na próbę sprawdzić to pre Rotela.....

robiz
Yamaha CD-N301 + WD My BookLive 1TB, Audiolab 6000A
Rega P3 ( Planar 3) + Ortofon 2M Silver, Audiokultura Iskra 1, NEO PSU-Rega, Audio Academy Phoebe III plus/v.2 , KaCsa KCS-200 SPC,  RealCable BM 150 T,  PGD4000 Profigold OxyPure

miniabyr

Cytat: masza w Styczeń 10, 2015, 15:58
Ja tysz nie.
miniabyr niech zeznaje, ma Moona.
Moon'a lp 5.3 + zasilacz mam od ponad 3 lat i rzeczywiście porównywałem go do produktu RCM.Porównanie służyło wybraniu lepszego urządzenia (przed zakupem).Moon  słuchany był jeszcze wtedy bez zewnętrznego zasilacza(jest oferowany jako opcja). RCM nie miał startu przy Moon. Brzmiało to jak inna liga.ALe zaznaczam ,że w moim systemie i tylko na wkładkach typu MC.Jak brzmiał Rcm ? Nijak ,bez życia i dynamiki, "matowo" bez blasku. Moon nawet bez zewnętrznego zasilacza to petarda dynamiczna ,ze świetnie kontrolowanym basem ,bardzo szeroko rozciągniętym pasmem środka i nienarzucającą się górą. Jedynie co mi może w Moon przeszkadzać to właśnie pasmo górne,ale tylko w porównaniu do wysokiej klasy pre na lampie - bo tu lampa wygra swoim pięknym zaokrągleniem tego pasma. Jak do Moon'a zakupilem dedykowany zasilacz ,to kompletnie mi odbiło na punkcie tego urządzenia. Wresja 310 to nic innego jak nowsza wersja 5.3....
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

miniabyr

tu  kilka fotek
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

elem

Cytat: miniabyr w Styczeń 10, 2015, 18:26Nijak ,bez życia i dynamiki, "matowo" bez blasku. Moon nawet bez zewnętrznego zasilacza to petarda dynamiczna ,ze świetnie kontrolowanym basem


Jak to róznie może zabrzmieć, to co piszesz o Moonie, mógłbym napisać o Sensorze :)

Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

masza

Dlatego zawsze twierdziłem, że nie istnieje jednoznaczna opinia. Każdy nie tyle słyszy inaczej co oczekuje czego innego.
Z audio jest dokładnie jak ze smakiem i potrawami.
Możemy określić tylko co jest słodkie, słone, kwaśne, pikantne ale nigdy nie powiemy autorytatywnie co komuś powinno lepiej smakować.

elem

Ale apetyt to mam na wszystkie smaki :)  Już mnie ciągnie, żeby tego Moona gdzieś posłuchać  >:(
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

miniabyr

Bo sensor brzmiał dynamicznie i z blaskiem jak go porównywałem do Sugden phono -(ale nie pamiętam już symbolu tego przedwzmacniacza.)
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

gratefullde

Ja się na tego Moona pale od dłuższego czasu i jakoś zawsze kupię cos pomiędzy... ale stanie on u mnie w końcu, musi :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

elem

Nie widzę na zewnątrz regulacji w Moonie? Schowane na płytce?
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

slawomir273

robiz

Mam pytanie odnośnie Rotela ra 12 jak on gra myślałem nad wyminą ra 971mk2 na ra12 plus Dali 450?

miniabyr

Cytat: elem w Styczeń 10, 2015, 18:51
Nie widzę na zewnątrz regulacji w Moonie? Schowane na płytce?
Niestety tak ,są schowane i trzeba odkręcić 8!!!! śrubek aby wybrać odpowiednie nastawy................................Posłuchajcie pre Bernarda bo naprawdę jest czego ,to świetne brzmiące urządzenie!!!!
Szkoda życia na chujowy dźwięk !