KEF a sprawa polska

Zaczęty przez arturrogo, Luty 16, 2017, 20:11

Poprzedni wątek - Następny wątek

malg

Jak Paweł (Miniabyr) i koledzy byli u mnie pierwszy raz to właśnie przestawili mi kolumny, które stały za szeroko,
natychmiast zrobiło sie lepiej, lepsza scena i lepszy dźwięk, u mnie to już historia, ale pasuje do tego wątku - ku przestrodze.
W linkowanym artykule autor pisze: "Niektórzy doświadczeni audiofile mówią, że jakość dźwięku zależy w 20% od jakości naszego zestawu a pozostałe 80% od akustyki naszego pokoju i ustawienia kolumn!"
coś w tym jest  ::) ::)
koniecznie trzeba przeczytać

tomasz_pianista

Cytat: malg w Luty 23, 2017, 20:05"Niektórzy doświadczeni audiofile mówią, że jakość dźwięku zależy w 20% od jakości naszego zestawu a pozostałe 80% od akustyki naszego pokoju i ustawienia kolumn!"
coś w tym jest  

To są bardzo dobre uwagi, bez dobrej akustyki nie ma co pchać się w niewiadomo jakie kolumny, bo nie pokażą one potencjału.

Ja u siebie mam już całkiem niezłe źródło i cały czas rozwijam sprzęt w tę stronę, natomiast nie pcham się w lepsze kolumny, bo w moim pomieszczeniu nie będzie to miało sensu. Jak się kiedyś przeprowadzę, to doinwestuje w lepsze 'paczki".

Najgorzej jak nie ma symetrii pomieszczenia. Inne rzeczy można poprawić ustrojami/dywanami/pułapkami basowymi, ale architektury nie zmienimy.

Jeszcze dodając trochę do tematu ustawienia kolumn - bardzo cenię sobie konstrukcję zamknięte, bo nie ma tej całej zabawy w odchylanie kolumn o setne kąta, nie ma problemów z basem który pojawia się i znika. No i też nie są tak czułe na sąsiedztwo ścian, więc nie muszą stać na środku pokoju.
Grupa ratowania poziomu.

Jamówię

Niestety,ale nie mogę się zgodzić z ostatnim akapitem. Ponad dwa lata grałem na Harbeth P3 OZ i pół roku zajęło mi latanie z nimi po pokoju i doginanie do setnych centymetra:)

tomasz_pianista

OK, ale tam niskotonowy ma jaką średnicę?:) Ja mówię o 10 calach wzwyż:)

Oczywiście nie kwestionuję ustawiania kolumn bez BR, ale sam pamiętam moje stare paczki z BR z tyłu i myślałem że zwariuje:)
Grupa ratowania poziomu.

Jamówię

Tak tam jest malutki driver:)

elem

Tomasz, trzeba było zabić dechą ten BR  ;)  Z moich doświadczeń wynika, że wszystkie paczki potrzebują minimum metr przestrzeni z każdej strony.
Feickert Twin, SME V, DV XX2MKII;  CEC TL51,DX51,DX71,
Olive Opus 4; Sensor 2  MKII ; Bonasus; Gauder Arcona 60, Tesla ARZ 6604- Voigt Pipe

Lyset

Cytat: tomasz_pianista w Luty 23, 2017, 22:09
ale sam pamiętam moje stare paczki z BR z tyłu i myślałem że zwariuje:)
U mnie stoja/graja male podlogowki z tylnym BR wcisniete w katy i graja ladnie.Ogolnie to musze byc jak najblizej sciany.Sprawdzone nausznie.
Kenwood BLM802WH/Kenwood BM450/Braun BT5090/Yamaha XSR900/Yamaha XF425

SVART

Ooo! KEF'Klub :). Miałem kiedyś iQ90, miło wspominam. Ba, nawet teraz z sentymentu bym posłuchał :). Pamiętam, że miały fajny zwarty bas, punktowy, co mi się podobało, średnica niezmiernie przyjemna. Słuchałem ich pewnie ze 2-3 lata.

arturrogo

a może zamienić mojego KEF Q7 na KEF iQ9? czy to "Dobra Zmiana"
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

GregWatson

Ja słyszałem choć nigdy nie miałem możliwości porównania że seria Q jest bardziej udana niż iQ. Ale to tylko pogłoski przeczytane i usłyszane gdzieś na forach. Być może nieprawdziwe. Ale prawdą jest że Himalaje to nie są jeśli chodzi o kolumny.
Trochę tego i trochę tamtego też.

kawosz

Skoro już przychodzi Ci myśl zmiany kolumn a warunki do ustawienia masz takie jakie masz to może warto było by pomyśleć o dobrych podstawkach z przednik bas refleksem . Lub o kolumnach z obudową zamkniętą . Tak wciśnięte kolumny tego typu co masz nie pokażą na co je stać .

arturrogo

Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

jajacek1410

Cytat: arturrogo w Luty 25, 2017, 11:48a może zamienić mojego KEF Q7 na KEF iQ9?
Nie sądzę, że to dobry pomysł. Przeczytaj mój wpis z początku wątku. Porównywałem iQ9 z iQ90 i różnicy nie zauważyłem. Podobnie może być pomiędzy Q7 a iQ9. Charakter dźwięku jest zapewne podobny. iQ 9 będzie potrzebował pewnie mocniejszego wzmacniacza ( dwa głośniki niskotonowe).
Jeżeli słuchasz elektroniki, rocka i popu ( jeśli dobrze pamiętam) to raczej powinieneś szukać innych kolumn.
Chociaż SVART wspomina KEFy dobrze i to mnie zastanawia...


>SVART (jeśli nas słyszysz)
Ty słuchasz , zdaje się, cięższego łomotu. KEFy sprawdzały się u ciebie w takiej muzyce? Jak to pamiętasz?
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

GregWatson

Cytat: arturrogo w Luty 25, 2017, 13:02
co proponujecie?

Przejrzyj sobie serię "R" Kefów. Popytaj może coś Ci przypadnie do gustu.
Trochę tego i trochę tamtego też.

frywolny trucht

Jaką muzykę ma to właściwie grać?
ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93


kawosz

Pylony diamondy mogę polecić bo miałem i wiem jak grają :) 28 lub 26 lub podstawki . Na dobrych przetwornikach za rozsądną kasę nowe . To nie jest rozdzielczość monitora studyjnego ale ma walnięcie :) . U mnie stały 30 cm od ścian i się nie wzbudzały

kawosz

#67
Warszawska manufaktura . Maja kopa RR . Stara aukcja http://archiwum.allegro.pl/oferta/kolumny-rr-audio-scan-speak-vifa-i6611672695.html

Możliwość umówienia się na odsłuch (również z własnym sprzętem)

Inne modele dostępne na pozostałych aukcjach.

tel. 503-688-772

SVART

Cytat: jajacek1410 w Luty 25, 2017, 20:25>SVART (jeśli nas słyszysz)
Ty słuchasz , zdaje się, cięższego łomotu. KEFy sprawdzały się u ciebie w takiej muzyce? Jak to pamiętasz?

Hm, to było tak dawno temu, że dobrze nie pamiętam. Wtedy wydawało mi się ok, choć najbardziej podobało mi się granie soul i blusea z lat 60-70. Metal grał z tego co pamiętam ok. KEFy mają fajną detaliczną górę, dobrą średnicę i zwarty punktowy bas - tak je zapamiętałem.
Ja jestem zdania, że do metalu musi być dobra podstawa basowa, aby nadać tej muzyce masy - tutaj na testach sprawdził się u mnie sub ...w metalu, bo przy innych gatunkach już niekoniecznie. Na pewno do metalu są lepsze paczki niż KEFy, to już pewnie lepiej kupić jakieś JBLe.

arturrogo

Postanowione
Zamiast kombinować ampli + wzmacniacz, kupuję amplituner Denon AVR4306. Ma opinię dobrego wzmacniacza a i kino domowe niczego sobie . Rozczarowany po testach NAD356BEE idę drogą maksymalnego kompromisu!! i liczę że moim KEFom ten wybór się spodoba :)
Denon AVR-X1600, KEFQ7, Audio Technika LP5X +  AT 150 MLX , Pioneer BDP450

frywolny trucht

ZESTAW 1: Technics SL 1200 GR, Hana EL, pre Husariaa, Roksan K3, ProAc Responce D2D, OPPO PM-2, HA-1, Akai GX 75
ZESTAW 2: Dual 1019 z AT 95E, Marantz 2216, Marantz 5220, Jamo Concert C 93

jajacek1410

Cytat: frywolny trucht w Marzec 03, 2017, 20:58:-X
Tak nie można. Szkoda chłopa. Niech ktoś mądry coś powie.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

kawosz

U Kolegi poległy dwa wzmacniacze . Polegnie i trzeci i czwarty . @Arturrogo preferuje dźwięk z podbarwieniami i to jego prawo . Nie mi to oceniać . Skoro już tak ma być to chyba faktycznie to dobry ruch . Jest jeszcze wzmacniacz o którym pisał Vasa . Ten który sam sobie koryguje ustawienia pod akustykę pomieszczenia . Tyle że on też gra liniowo . Dobry amplituner nie jest zły .

jajacek1410

Kupno w ciemno ampli za 7 kzł to duża odwaga. Ja bym nie ryzykował.   
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek

jajacek1410

Cytat: jajacek1410 w Marzec 03, 2017, 23:47ampli za 7 kzł
Przepraszam. Nie zorientowałem się w temacie. 7 kzł to cena z 2006 roku. Używki w granicach 1500 zł. To już zmniejsza ryzyko wtopy.
KEF iQ9, Yaqin 100b, Primare cd21, P-J Perspective, Goldring 1012, P-J Tube Box SEII, Kimber 4TC, 8TC, Audiomica Beryl, QED Siver Spiral, NEEL 7ES, listwa Tomanek