DINTER AUDIO EQUIPMENT "GENNETT"

Zaczęty przez GregWatson, Luty 15, 2019, 18:06

Poprzedni wątek - Następny wątek

GregWatson

Otóż pozwoliłem sobie otworzyć bardzo ciekawy wątek przedstawiający sprzęt autorstwa Pana Stanisława pod wspólną nazwą GENNETT. Zupełny przypadek spowodował iż miałem przyjemność spotkać na swojej drodze konstruktora sprzętu audio o którym słychać już po za granicami kraju a na sprzęt jego konstrukcji trzeba czekać w kolejce.  Znane są przedwzmacniacze, wzmacniacze czy też monobloki lampowe, które narobiły już trochę "hałasu" na różnych spotkaniach audiofilskich.
Konstruktor, który zarówno dysponuje bardzo dużą wiedzą jak i możliwościami do tworzenia urządzeń od podstaw potrafi tak dobrać parametry techniczne przy budowie sprzętu audio, że nie jedna konstrukcja profesjonalnej firmy za sporą ilości gotówki zostaje deczko w tyle.


Chciałbym przedstawić w dniu dzisiejszym dwa urządzenia, które właśnie do mnie dotarły i zapewne nie są one jedyne wśród "młodzieży" tego forum. Mam przyjemność zaprezentować lampowy przedwzmacniacz gramofonowy MM i wzmacniacz lampowy o sygnowanej nazwie "Gennett".
O ile przedwzmacniacz waży tak sobie to sam wzmacniacz mimo nikłych rozmiarów potrafi nas wagowo zaskoczyć.

Chciałbym zaznaczyć jednak iż żadne fotki nie ukażą rzeczywistego wyglądu tych urządzeń. Wyglądają wręcz niesamowicie dzięki zminimalizowaniu ich wymiarów nie ponosząc jednak strat w jakości. Dla osób mających trochę różnorodnego sprzętu na swoich półkach ma to jednak znaczenie. Dziś iście skromne ujęcia ale jak już znajdą swoje stałe miejsce to pokażą się fotki wraz z otoczeniem gdzie myślę lepiej wypadną.


Trochę tego i trochę tamtego też.


gratefullde

Cytat: GregWatson w Luty 15, 2019, 18:06Otóż pozwoliłem sobie otworzyć bardzo ciekawy wątek przedstawiający sprzęt autorstwa Pana Stanisława pod wspólną nazwą GENNETT

No i fajnie :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

To jest na EL34. Zaraz jeszcze będą fotki.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Tak przedwzmacniacz wygląda w środeczku:

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

A tak w szczegółach już po złożeniu:

Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Cytat: McGyver w Luty 15, 2019, 18:11
To jest SE na EL34? Tryb pentodowy czy triodowy?

Triodowy
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Co do wydawanych dźwięków jak i skali proszę o cierpliwość bo w tej chwili jestem tak jak po uderzeniu wielkim młotem w głowę. Muszę trochę się przyzwyczaić i zaprzyjaźnić bym mógł sensownie opowiedzieć jak to wspaniale gra. Także uno momencik i coś skrobnę i w tym temacie.

A ktoś może ma jeszcze jakieś urządzenia Pana Stanisława? To bardzo proszę tu jest na to miejsce.
Trochę tego i trochę tamtego też.

wojtek41


GregWatson

Dzięki. Jutro to jakoś muszę upchać wśród tego co mam to pokażę całą kompozycję. Wcześniej czy później myślę że wszystkie drogi prowadzą do lampy.  :)  Jak ja lubię takie króliczki.   :) :) :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

wojtek41

Jeśli raz posłuchasz dobrej lampy, to najczęściej jest to droga bez powrotu.  :np:

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Grzesiu, abyś nie czuł się samotnie... ;)

GregWatson

No już mi lepiej.  :)   To już trzeci mój zestaw. Planuję do niego podczepić Micro Seiki DD-40 i jechać na wkładkach MM. Co tam polecacie pod ramię MA-505? Z dawnych czasów została mi AT-440MLa ale ona bardziej na lekkie ramiona a co powiesić tu?
Wkładki Micro podpinam pod MR-711 a MC pod RX-2000. Wiem, wiem wariat jestem.   :)
Trochę tego i trochę tamtego też.




gratefullde

To i ja wstawię trzewia mego pre phono produkcji Stanisława. Brzmi świetnie.

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

wojtek41

Cytat: gratefullde w Luty 15, 2019, 19:34To i ja wstawię trzewia mego pre phono produkcji Stanisława. Brzmi świetnie.
Pięknie  :np:


gratefullde

Cytat: McGyver w Luty 15, 2019, 19:37
Schludnie. Co to za czerwone coś w pobliżu małych białych Mundorfów?

Nie wiem Adaś. Mogę jutro tam zajrzeć i spróbować zgadnąć.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

Cytat: McGyver w Luty 15, 2019, 19:34Kurde, wszyscy odpowiadają tylko nie Greg  :o

No bo jakby to powiedzieć a nie skłamać  - lubię słuchać :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

dyletant

A w Wawie gdzie to można zobaczyć ... no i oczywiście usłyszeć? ;D

gratefullde

Cytat: dyletant w Luty 15, 2019, 20:43
A w Wawie gdzie to można zobaczyć ... no i oczywiście usłyszeć? ;D

W Udzi :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

dyletant

Kurka! to chwilę zajmieaby dopłynąć, zrobić abordaż... i trochę hałasu