Telegazeta audio - radio i TV

Zaczęty przez merlin1973, Czerwiec 21, 2014, 19:46

Poprzedni wątek - Następny wątek

gratefullde

Cytat: GregWatson w Październik 31, 2015, 21:55
Uwaga zaraz:

TVP Kultura godz. 22:10 - Dire Straits - koncert Alchemy Live - koncert | USA 1983 | 91 minut
Mam. Oczywiście na VHS :)
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

A ja właśnie słuchałem dziś na winylu bo mam. Ale obejrzeć i posłuchać zawsze można. :)
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - 19:20 Sobota, 7 listopada - Siedem epok rocka (4)

serial dokumentalny | Wielka Brytania | 2007 | 50 minut |

Historia muzyki rockowej od jej narodzin przez wyklarowanie się różnych gatunków, takich jak punk rock, heavy metal czy indie rock. W bogato ilustrowanym archiwalnymi materiałami serialu widzowie zobaczą największe gwiazdy sceny, m.in. Jimiego Hendrixa, The Rolling Stones, Pink Floyd, Deep Purple, Led Zeppelin, Queen, R.E.M, Oasis, Blur.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - 22:00 Sobota, 7 listopada - Queen: Hungarian Rhapsody

koncert | Węgry | 1986

Zapis koncertu legendarnego zespołu Queen, który odbył się w 1986 roku w Budapeszcie. Był to jedyny występ tej niezwykłej formacji, jaki można było podziwiać za tzw. żelazną kurtyną. Oprócz najbardziej znanych hitów brytyjskiej kapeli usłyszymy także węgierskie piosenki ludowe, które wykonał lider zespołu Freddie Mercury.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - 23:40 Niedziela, 8 listopada - Weather Report: Live at Montreux

koncert | USA | 1976 | 84 minuty |

Koncert amerykańskiej grupy jazzowej - Weather Report -grającej muzykę w stylu fusion i działającej w latach 70. i 80. XX wieku. Formacja powstała z inicjatywy muzyków grupy Milesa Davisa. Na przełomie lat 60. i 70. nagrała dwa przełomowe dla jazzu albumy, "In a Silent Way" i "Bitches Brew". Stałymi członka zespołu jest duet Joe Zawinul (fortepian) i Wayne Shorter (saksofon). Poza nimi występuje: Miroslav Vitous (gitara basowa), Alphonse Mouzon (perkusja) oraz Airto Moreira (instrumenty perkusyjne). W roku 1976 do dołączył do nich basista Jaco Pastorius. Najbardziej znany utwór zespołu nosi tytuł "Birdland".
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - 18:45 Poniedziałek, 9 listopada - Historia jazzu (2)

serial dokumentalny | USA Wielka Brytania | 2001 | 59 minut |

Czasy prohibicji i wielkiego kryzysu. Bohaterami odcinka są dwaj wielcy muzycy Louis Armstrong i Duke Ellingtonie oraz dwa miasta, z którymi związali swoje życie - Chicago i Nowy Jork. Armstrong był sierotą, dorastał na ulicach Nowego Orleanu. To tam rozwinął się jego geniusz gry na trąbce. Z kolei Ellington pochodził ze średnio zamożnej rodziny. Zawsze mógł liczyć na wsparcie rodziców, którzy wierzyli w jego talent.
Trochę tego i trochę tamtego też.

fioni

 19 listopada o godzinie 19:00 odbędzie się premiera bezpłatnej platformy streamingowej Teatru Wielkiego - Opery Narodowej!

Pierwszym spektaklem transmitowanym za jej pośrednictwem będzie "Straszny dwór" Stanisława Moniuszki.
Reżyseria David Pountney -  brytyjski wizjoner światowej ekstraklasy operowej, który zmierzy się z legendą ,,polskiej opery narodowej".
David Pountney opowiada o swojej wizji:   https://www.youtube.com/watch?v=2ITWYy7OUHg (jak dla mnie ciekawe przeniesienie czasu akcji opery :-)

Transmisję, poprowadzą Małgorzata Walewska oraz Wojciech Pszoniak. Rozpocznie się ona o godzinie 19:00 na vod.teatrwielki.pl

Spektakl będzie również transmitowany za pośrednictwem The Opera Platform.


Wysłane z mojego D5103 przy użyciu Tapatalka

" każdy początek jest przyjemny, trzeba więc zatrzymać się na progu..." - Goethe

GregWatson

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - Sobota, 12 grudnia godz. 2:30 - Pat Metheny Group - The Way Up - Live

koncert | USA | 2005 | 69 minut

Pat Metheny Group powstało w 1977 roku, a w jego skład wchodzą - lider i założyciel Pat Metheny, Lyle Mays, Steve Rodby, Antonio Sanchez, Cuong Vu, Grégoire Maret oraz Nando Lauria. Podczas tego koncertu zespół wykona piosenki z płyty "The Way Up", nagrodzonej statuetką Grammy w kategorii najlepszy współczesny album jazzowy. Na ich formę dźwiękową mieli wpływ dwaj współcześni twórcy: kompozytor Steve Rich oraz muzyk Eberhard Weber, z którymi Metheny współpracował.
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

GregWatson

No i punkt obowiązkowy dziś:

POLSAT godz. 20:00 - Kevin sam w domu
Trochę tego i trochę tamtego też.

gratefullde

Mezzo, teraz, Rigoletto. Piotr Beczała między innymi.
Kondo KSL M7 Tube Preamplifier by Mac (bez szumu brzmi cudownie)~ Accuphase Clone Power Amplifier ~ 6S33S Ad Fontes Integrated Amplifier ~ Audio Nirvana by InAudio ~ Sony PSX-70 ~ pre phono MM/MC tube ecc83 Gennett ~ Dynavector 20x2 ~ Questyle CMA 600i ~ Denon AH-D7200 ~ NeoTech  ~ Tellurium Q Black II ~ Yamaha CDX-9

kawosz

Canal + 21:00
Michael Buble's Christmas in New York

USA, 2014

gatunek: koncert

czas trwania: 45 min




GregWatson

TVP Kultura godz. 22:20 - The Doors - Live at The Bowl '68

koncert | USA 1968

Występ legendarnej grupy rockowej z Los Angeles zarejestrowany w 1968 roku. Jim Morrison, Ray Manzarek, Robby Krieger i John Densmore wykonali przed zgromadzoną w Hollywood Bowl publicznością m.in. "Back Door Man", "Light My Fire" i "The End".
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - dziś w nocy o północy  :) godz. 00:00 - Miles Davis - Live in Germany

koncert | USA | 1987 | 61 minut

Występ zarejestrowany podczas festiwalu Klaviersommer. Miles Davis promował wówczas płytę "Tutu", na której pojawili się Marcus Miller, Adam Holzman i Michał Urbaniak. Na scenie artyście towarzyszą m.in. Kenny Garrett, Adam Holzman, Darryl Jones i Mino Cinelu.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - Poniedziałek, 11 stycznia godz. 18:45 - Historia jazzu (11)

serial dokumentalny | USAWielka Brytania | 2001 | 59 minut

W okresie powojennym rodzą się ruchy działające na rzecz praw człowieka. Louis Armstrong w ostrych słowach krytykuje dyskryminację rasową. Miles Davies wydaje serię legendarnych albumów. W wypadku samochodowym ginie utalentowany trębacz Clifford Brown. Z kolei Duke Ellington wraca do sławy po występie na Newport Jazz Festival w 1956 r. Bębniarz Art Blakey tworzy zespół Jazz Messengers. Dwie legendarne osobowości z lat 30.: Billie Holiday i Lester Young umierają niedługo po tym, jak pojawiają się razem w telewizji. Tymczasem trzej wybitni saksofoniści: Sonny Rollins, John Coltrane i Ornette Coleman wkraczają na scenę, zapoczątkowując nowy ruch - awangardę.

Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

Muszę przyznać iż od jakiegoś czasu oglądam odcinki o jazzie i zaczęło mnie to coraz mocniej wciągać. Wiele ciekawych informacji, postaci zdarzeń z historii jazzu ukazujących światowe, amerykańskie i europejskie korzenie. Nawet bardziej mnie to wciągnęło niż wcześniejsza seria popu.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Czy te rzeczy, które polecasz dają si potem jakoś wyłowić z wideoteki/VOD tej stacji bo ja nie mogę sobie poradzić. Strasznie mają to pogmatwane.

GregWatson

A tego nie sprawdzałem bo raczej oglądam na żywca no i zawsze coś tam fajnego i ciekawego wejdzie do łba.
Trochę tego i trochę tamtego też.

miniabyr

#169
  O matko sami Bogowie  jazzu . Super . Qufa i jacy młodzi! :o ;D ;D ;D ;D
Szkoda życia na chujowy dźwięk !

GregWatson

UWAGA, UWAGA

Właśnie zmienili rozkład jazdy w TVP Kultura. Dziś zamiast 11 odcinka jazzu będzie

David Bowie: Pięć ważnych lat - Poniedziałek, 11 stycznia godz. 18:45

film dokumentalny | Wielka Brytania | 2013 | 60 minut |

Artysta David Bowie zyskał światową sławę. Uznawany jest za jednego z najbardziej nowatorskich i odważnych wykonawców XX w. Od debiutu w latach 60. był doceniany przez szerokie grono krytyków. Odniósł także ogromny sukces komercyjny i na zawsze odmienił oblicze kultury popularnej. Dokument odkrywa na nowo muzykę i twórczość Davida Bowie, dzięki prywatnemu archiwum piosenkarza. Widzowie zobaczą m.in. nagrania z występów, które nigdy wcześniej nie ujrzały światła dziennego. Poznają prawdziwe oblicze gwiazdy rocka, która znacząco wpłynęła na kształt współczesnej kultury.
Trochę tego i trochę tamtego też.

rudy-102

Cytat: GregWatson w Styczeń 11, 2016, 18:12UWAGA, UWAGA

Właśnie zmienili rozkład jazdy w TVP Kultura. Dziś zamiast 11 odcinka jazzu będzie

David Bowie: Pięć ważnych lat - Poniedziałek, 11 stycznia godz. 18:45

Ufff . A już myślałem, że będzie film dokumentalny z pielgrzymki kibiców.


Przepraszam. Tak mi się wyrwało/

GregWatson

TVP Kultura - godz. 19:25 - Sobota, 16 stycznia - Legendy rocka - 2 odcinki.

cykl dokumentalny | Wielka Brytania | 2015 | 20 minut

Zespół założył w 1995 roku perkusista grupy Nirvana, Dave Grohl. Artyści nie dali się zaszufladkować jako kontynuacja kultowej formacji i zaproponowali nieco inne podejście do muzyki, na nowo definiując kanony postgrunge rocka.

Opowieść o formacji Guns N' Roses. Dokumentaliści przedstawiają historie życia członków grupy i przybliżają jej wpływ na współczesną kulturę. Tłem są wywiady, materiały archiwalne, teledyski i nagrania z koncertów.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - godz. 23:35 - Sobota, 16 stycznia - Rod Stewart na Avo Session

koncert | Szwajcaria | 2012 | 75 minut

Występ legendarnego muzyka zarejestrowano pod koniec 2012 roku w szwajcarskiej Bazylei. Choć wokalista ma już 68 lat, jego koncert był imponujący i pełen energii. Podczas widowiska Rod Stewart przypomniał widzom i słuchaczom swoje największe przeboje, na czele z takimi utworami, jak: "Sailing", "Baby Jane", "Have I Told You Lately", "Rhytm of My Heart", "Maggie May", "Handbags and Gladrags" czy "Do Ya Think I'm Sexy". Koncert miał bardzo różnorodny charakter - zadowoleni mogli być zarówno fani, którzy oczekiwali romantycznych ballad, jak i ci, którzy liczyli na energiczne brzmienia gitarowe.
Trochę tego i trochę tamtego też.

GregWatson

TVP Kultura - godz. 10:20 - Niedziela, 17 stycznia - Historia muzyki (3)

serial dokumentalny | Niemcy | 2014 |

Opowieść o Josephie Haydnie, jego protegowanym Wolfgangu Amadeuszu Mozarcie oraz Ludwigu van Beethovenie - "mistrzu wagi ciężkiej" okresu klasycyzmu. Ci trzej kompozytorzy, mieszkający w Wiedniu, ukształtowali okres nazywany wiedeńskim klasycyzmem. Ich twórczość przybliżą widzom m.in. Diana Damrau, Lang Lang i Thomas Hampson.
Trochę tego i trochę tamtego też.